Radyatör delinmiş

alperen02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 Model opel vecrta arabamda radyatörün altında delik tespit ettim .Bir akşam kontrol edince antifiriz deposu tamamen boşalmıştı.2-3 gün geçti su takviye ettim .0,5 lt su kaybı oldu 3 gün içinde.ustayla görüştüm .radyatör değişecek dedi.sizce yapılacak birşey varmı arkadaşlar.yardımcı olurmusunuz.radyatör fiyatı hakkında bilgisi olan varmı?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta delik cok mu buyuk eger degılse ya kapatıcı sıvılar var onlardan ekle yada bı hamur var 2 lı boyle sarı mavı renk onları karıstırıp elınde yoguruyosun cok yuksek sıcaklıga dayanıyor katılastıgında onu yogur oraya yapıstır kurusun degıstırmek bı ton para sımdı kı

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör için bir çok delik tıkayıcı ve onarıcı ürünler var. Önce bunlardan bir deneyin, olmazsa değişim yoluna gidersiniz...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Daha yeni radyatör tamiri yaptırdım. Öncelikle delik veya kaçıran yeri tesbit etmekte fayda var. Bizim B kasaların radyatörleri genelde radyatörün yan kazan kısımlarından kaçırıyor. Yan kazanlar plastik, ben bu plastikleri söktürüp metal olanı ile değiştirttim, şimdilik sorun yok. Orjinal radyatörler ise 350 TL civarı.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bir sızıntı vardı; kapatıcı katkı maddesi kattık antifirize, yaklaşık 1 yıldır akmıyor; yanlız; kapatıcıyı kattığım gün bana işkence olmuştu; hararet tavana vurmuştu; meğer kapatıcı madde motorun tam önünden geçen metal radyatör su borusunu da tıkamış; buna dikkat edilmesi gerek; sonunda yaşlı arabalar...

motorx18xenw.jpg

schaqlaban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende yan kazanı değiştirdim fakat çıkma radyatör kazanı taktık. metal olanı nerden buldunuz acaba? ayrıca o delik kapatıcılardan koydum bu sefer de kalorifer radyatörüm tıkandı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende yan kazanı değiştirdim fakat çıkma radyatör kazanı taktık. metal olanı nerden buldunuz acaba? ayrıca o delik kapatıcılardan koydum bu sefer de kalorifer radyatörüm tıkandı.
İzmir'de 3. sanayide var ama biraz pahalı gibi (90 TL malzeme +montaj işçiliği). 90 TL metal kazan+30 TL ön tampon sökme takma+20 TL Antrifiz+3 TL memba suyu :D=143 TL ye mal oldu. Bence radyatöre bir şey çarpıp hasar vermediği sürece bir daha uzun yıllar sorun çıkmaz.