race chip

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
benimde 125hp oluo :) ama bende düşünüyorum
cesaret edemedim :D

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa ya enjektörlere zararı var ayrıca biraz mantık yürütün daha çok mazot yolluyorsunuz ama diğer tüm değerler aynı aracın beyninde yani bitane parametre değişiyor diğerleri sabit ayrıca sırf güç diye bakmayın bu işe tork yürütüyor bunları yoksa 1200 kg lık agırlıgı nasıl götürcek rampalarda o 1.3 motor ayrıca turbo basıncını açmanın optimum değerde bu araçlara gram zararı(orjinali 75 likler 1.1-1.2 bar basar en fazla beyinden 1.55 bar a kadar açabilirsiniz sonrasında motor kesme yapar üstüne çıkılmaz yani) olmaz hele motor içine asla olmaz o kadar sağlam olmasa bu motor taksiciler 600-700 bin km kullanamazlar 75 hp lik için yazılımla 90-93 hp hiç bir zararı olmaz duman bile atmassın box tan vazgeçin ucuz etin yahnisi daima yavan olur derler...

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
box kullananlarada onu çok sık kullanmamalarını öneriyorum bende kullandım 2-3 kez kullandıktan sonra bi kaputu açında bi koklayın fazla mazotun kokusunu

box la gram zorlamadan 195 i vurmuştum ve daha gideri vardı 1800 devirden sonra bariz farkı hissediyorsun

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
boxta fazla mazot yollamıyorsunuz yakıtınız artmıyor asla yakıtı pompa daha basınçlı yolluyor ayrıca chipinde torbo basıncını yükselterek motora daha çok zarar veririsiniz uzun vadede hiç bir problem oluşmasın diyorsanız orjinal bineceksiniz bu sözde kedi adıma konuşuyorum zaten ben bu aracıda en fazla 60 bine kadar kullanırım patlarsa patlar çatlarsa çatlar bu kmye kadar sonuçta yedekte araba dolu yeni gelecek olan type-ra kalırız:D

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 4 yıl a.3 astra h la kullandım hiç bir sorun yaşamadım. yaklaşık 100bin km yaptım. servise giderken box ı söküyordum garantideyken de hiç bir sorun olmadı. şimdi merivam da kullanıyorum çok memnunum. garantili araca çip yaptıramıyacağımıza göre box a devam :)

son hız denildiği gibi pek artmıyor ama araç bariz atak oluyor.

axichild

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa ya enjektörlere zararı var ayrıca biraz mantık yürütün daha çok mazot yolluyorsunuz ama diğer tüm değerler aynı aracın beyninde yani bitane parametre değişiyor diğerleri sabit ayrıca sırf güç diye bakmayın bu işe tork yürütüyor bunları yoksa 1200 kg lık agırlıgı nasıl götürcek rampalarda o 1.3 motor ayrıca turbo basıncını açmanın optimum değerde bu araçlara gram zararı(orjinali 75 likler 1.1-1.2 bar basar en fazla beyinden 1.55 bar a kadar açabilirsiniz sonrasında motor kesme yapar üstüne çıkılmaz yani) olmaz hele motor içine asla olmaz o kadar sağlam olmasa bu motor taksiciler 600-700 bin km kullanamazlar 75 hp lik için yazılımla 90-93 hp hiç bir zararı olmaz duman bile atmassın box tan vazgeçin ucuz etin yahnisi daima yavan olur derler...

bişey olmaz demişsin ama box dan uzak durun demişsin..yazalım mı diyosun yani?:confused:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aslında çoğu ustalar turbo basıncı ile pek oynamayı sevmiyorlar, pistonlara zararı var diyorlar, uzun vadede motora çok zararı var. ama bu box ve bazı tuningciler turbo basıncı ile oynayarak performans yükseltiyor üzerine chip yaptım yazılım attım diyor.

:mad:
boxlar turbo basıncıyla oynamaz.hele bu fiyatlarda boxlar sadece enjektör basıncını yükseltirler.
en güzeli chip derim ben.

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boxta fazla mazot yollamıyorsunuz yakıtınız artmıyor asla yakıtı pompa daha basınçlı yolluyor ayrıca chipinde torbo basıncını yükselterek motora daha çok zarar veririsiniz uzun vadede hiç bir problem oluşmasın diyorsanız orjinal bineceksiniz bu sözde kedi adıma konuşuyorum zaten ben bu aracıda en fazla 60 bine kadar kullanırım patlarsa patlar çatlarsa çatlar bu kmye kadar sonuçta yedekte araba dolu yeni gelecek olan type-ra kalırız:D
basınç yükselince daha fazla mazot yollanmıcakmı sanıyorsun o yüzden mi basınca orjinale göre daha çok yakıyor kaputu kaldırınca mazot kokusu geliyor mehmet gazihan gelse şuraya box la yazılımın farkını bi güzel yazsa itiraz eden çıkmaz hiç aranızda herkese kullandıgı mal degerli biride 100 bin km kullandım demiş nasıl kullandın onuda sölese yazılımın eğer çok üst ayar olmassa gram sıkıntısı olmaz buda 75 liklerde 90-93 hp ye tekabul eder kaçınız yazılım yapan mapper la görüştü bu konularda kaçınız yazılımlı araç kullandıda yorum yapıyor böyle emin olun aralarında çok fark var bir orjinallik diye tutturmuş gitmişsiniz tek artısı takıp sökülebilen birşey bu box emin olun servisteki hiç bir kimsede yazılımı kolay kolay göremez turbo basıncı yükseltince diyorsunuz bide sanki altımızda 200-300hp lik kapasitesi olan bir turbo var güldürmeyin maxxx kapasitesi 140hp bu tubronun basıncı en üst sınıra getirsen yaaa turboyu kucaklarsın bir süre sonra yada sıcak hava üfler hiç bir işine yaramaz motor içine gram sıkıntısı olmaz ki bahsettiğim güçlerde turbo basıncı ancak orjinale göre 0.1-0.2 bar artılıyor pompa dan gelen yakıta box a göre daha az basınçla daha az yakıt geliyor hava yakıt karışımı ve diğer şeylerde ayarlanıyor 2000 devir altı olmıyan 1.3 motorlar bu devirin altında köklediğin anda erkenden tepki verip yürüyor illa ayzılımlı araba dayanıklılık istiyorsanız size yazılımla 300000 bin km giden araçta ispatlıyım daha kolay olur...

ramo35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bişey olmaz demişsin ama box dan uzak durun demişsin..yazalım mı diyosun yani?:confused:
kısa süre kullanımda evet birşey olmaz eğer pompa nın contaları sağlam değilse en fazla onlar patlar pompa dan mazot kaçırırsın uzak durun dememin sebebi bunun 100 milyona satılanıda var 700 milyonada ben box kullanmam arabayı kandırmaktan başka bir işlevi yok ne alt devirleri iyileştirip sana ş.içi trafikte performans sunuyor nede gücünü devir bandına yaymanı sağlıyor hararetin yükselmesi ve enjektör pompa ya yüküde cabası yazılımdan bu kadar korkmayın yoksa niye yazılım yapanlar var ortada doğru düzgün kişiye yaptırdıgın sürece sıkıntı olmaz mehmeh gazihan var ps chiptuning var dr.ecu var ecufast var ecutuned var bunlar güvenilcek kişiler yıllardır sayısız araç yapan insanlar(öle 200-300 araba değil binlerde araç yapanıda var) eğer box daha iyi veya sorunsuz olsaydı niçin bu insanlar 400-500 milyon map parası verip yazılım yaptırsınlar biraz araştırın öğrenin yada gidin bi mapper la konuşun belki anlarsınız

(axichild sözüm sana değil)