prafabrik

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlar başlıktada okuduğunuz gibi prfabrik bir ev yaptırmak istiyorum..oturan yaptıran bilen varmı.kullanışlımı,dayanıklımı,tavsiye edermisiniz,fiyatlar nasıl bilen varmı

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
prefabrik kullanan komsularımız var burda bizim bahçe evlerini. onları tam bilmiyorum ama ne yalan söyleyim. konya'da bir firma vardı ahşaptan evler var hazır. getirip koyuyor ve birleştiriyorlar hemen su elektrik falan hepsini baglayıp tapuyu elinize teslim ediyorlardı. fiyatlarıda yanılmıyorsan 35000-40000liradan baslıyordu. tüm masrafınız bu kadar ev için. prefabriktede toplam maliyet bundan aşağı kalmıyor galiba. nakil, ruhsat elektrik su falan derken fiyatlar bu seviyelere çıkıyor. ahşap olanları bi arastır derim. benim bu dediğim ahşap ev 2 katlıydı yanlız tek katlı olanlarda fiyat düşebilir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kardeşim deprem sonrası Adapazarı'nda 2 sene kadar bu evlerde kaldı. İzlediğim kadarıyla izolasyon işine önem vermelisin. Yoksa yazları sıcak, kışları soğuk oluyor.

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maliyet olarak betonarme bir binadan daha maliyetli. artıları, hızlı imal edilebilmesi, estetik bir görünüşe sahip olması. ama ben her zaman yalıtımı düzgün yapılmış betonarme bir binadan yanayım.
Tabi senin yapmak istediğin yerde önemli. imar durumun prefabrik bina yapmaya elverişlimi? yani 5 yada 4 kat imarlı bir yere tek kat proje yaptıramazsın. (yada bizim buralarda durum böyle)
ibrahim de inşaat mühendisi, onunda bir fikrini almak lazım.
bizim şirket plan-proje-inşaat işleri yapıyor. biz iki tane prefabrik binanın subasmanını attık 35-40 cm yüksekliğinde çift hasırlı temel istediler tek kat için, ve onların verdiği fiyatta subasman onlara ait değildi. yaklaşık 7-8 bin lira subasman masrafı tutuyor ve 2 sene oncesi için 40 m² prefabrik fiyatı 28000 tl idi.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Bizim prefabrik sınıflar var. hatta öğretmen odamız bile prefabrik. altyapı iyi hazırlanır montaj iyi yapılırsa neden olmasın?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorular iin cok teşekkürler.evi yapcağım yer köy ruhsat vs sorunu yok portakal tarlası ünuversitenin yanı..şu anki ev kira sayılır.izmirde bi firma ile görüştüm herşey dahil anahtar teslim(su basmanı hariç)36 bin diyor pazarlık yapmadım:D..su basmanı 5 bin tutsun.kalma,yeme içme kendilerine ait nasıldır gidip bakıcam bi.

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım bu işin türkiyede en büyügü vefa prefabrik bilgi almak istersen orayı ara. hafif çelik yapılarda çok başarılılar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yorular iin cok teşekkürler.evi yapcağım yer köy ruhsat vs sorunu yok portakal tarlası ünuversitenin yanı..şu anki ev kira sayılır.izmirde bi firma ile görüştüm herşey dahil anahtar teslim(su basmanı hariç)36 bin diyor pazarlık yapmadım:D..su basmanı 5 bin tutsun.kalma,yeme içme kendilerine ait nasıldır gidip bakıcam bi.

benim dediğimide bir araştır konyada yapıyorlardı bu işi adını tam hatırlamıyorum ama. ahşaptan herşeyiyle gelip kuruyorlar binayı. öyle uyduruk falanda değil haberin olsun. depreme falan karşı birleşim yerleri çelik destekli ve özel bir sıvı ile ilaçlandığından kesinlikle çürümez diye garantide veriyorlar. ahşap olması seni yanlış yönlendirmesin... araştır fiyat al... prefabrikten memnun kalacağına eminim...

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pendikte buişin firması var adamlar parayı basınca prefabrik şato bile yapıyo.İzolasyon ve ısı yalıtımı konusunda beton binalara taş cıkarır.kısın sıcacık yazın serin yapmak cok kolay.dayım küçükleirnden köye yaptırdı cok güzel.

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim dediğimide bir araştır konyada yapıyorlardı bu işi adını tam hatırlamıyorum ama. ahşaptan herşeyiyle gelip kuruyorlar binayı. öyle uyduruk falanda değil haberin olsun. depreme falan karşı birleşim yerleri çelik destekli ve özel bir sıvı ile ilaçlandığından kesinlikle çürümez diye garantide veriyorlar. ahşap olması seni yanlış yönlendirmesin... araştır fiyat al... prefabrikten memnun kalacağına eminim...
teşekkürederim araştırdım onu biraz ama her yıl ilaclanması ve cilalanması gerekiyo diyo yazıyo.hatta ilk beş yıl şirket tarafından yapılacak diye bi garanti veriyodu bi firma ama genede bi araştıralım detaylı..olabilir neden olmasın