Polisaj Uygulaması (makina ile)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisajda ürünü yedirmek, sürülen ürünün yok olmaya yakın bir hale kadar uygulamak demektir.

Polish içindeki aşındırıcılar başta belli bir büyüklükte ve düzendedirler, yüzeyde çalıştıkça daha iyi işlev görecekleri ebat ve düzene geçerken aşındırma ve parlatma işini yaparlar.

Ped kuruyken, ilk başta bir kısım ürünü ped emecektir, ilk seferde ürünü biraz fazla sürmek doğru olacaktır. Sonrasında 2-3 tane nohut büyüklüğünde miktar yetecektir.

İşe başlarken kuru olan pede 1-2 fıs su ya da quik detailer spreyi sıkmak da işinizi kolaylaştırır.

PadProductPlacement.jpg

20080711mercedesrclass2.jpg

Ürünü yedirmezseniz çizikleri yok edemezsiniz...

Görüntü böyle olmalı, sırasıyla...

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

Bu andan sonra MF bezle silinir...

15.jpg

İdeal hız seçimi

Zenith.jpg

Küçük bir alanda ne kadar çalıştığına bakın, ki bu tip bir panelin hakkı polish türüne göre 4-5 dk kadar olabilir, klip 2 dk...

http://www.youtube.com/watch?v=DIKTlq-t2jY

http://www.youtube.com/watch?v=w4-AcgaDtCc

Birim alanda ürünün yedirme şekli

123gj.jpg

ALINTIDIR (@skoda "Irfan")

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra çok güzel bir çalışma skoda forumuna arada sırada bende bakıyorum da adamlar bu konu üzerinde beya uğraşıyorlar hatta hafta sonları buluşup araçlarını pasta cila yapıyorlarr

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiyede bu akımı onlar başlattı zaten
ardından bu başlangıca dahil olan herkes virüsü kapıp kendi forumlarına bulaştırdılar;)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu polish sonrası daha kötü olmaz demi boya acemi biri için :D

Şaka bir yana yaza girerken tam anlamıyla bir boya bakımı planlıyorum da polish olmazsa olmazlardan ilk denemede ne tavsiye edersin ?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Şengün boyadan araca M 66 adında bir cila aldım. Acaba bu aşındırıcı bir cila mı?Adam bana el ile uygulayabileceğim aşındırıcı olmayan bir malzeme bu dedi.BOyayı bozmaktan da korkuyorum .

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
M66 sıvı wax'tır aşındırıcılı değildir güvenle kullan ama ben pek verim alamadım ondan sonra m26 biraz daha iyidir fiyatlar yakın diye hatırlıyorum. birde M21 var 250cc yaklaşık 25-30 lira gibiye geliyor ama NTX2.0 500cc civarı 45 lira.

Nekadar cila aldın ?

Yine çok konuştum yıkadıktan soran güvenle uygula sıkıntı olmaz ;)

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım buğra saol. irfan zaten bu işi aşmış birisi ..

havalar ısınsın bi operasyon bende yapıcam

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
m26 en güzelidir boyanıda aşındırmayacaktır

tuberdbk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun zamandır skoda forumunun içinden biri olarak :) bu işlerle ilgili ve yeteri kadar bilgili olarak diyebilirim ki, arabayla ilgilenmek, gerçekten modifiye etmek değil miş :) ilk siteye girdiğimde bu insanlar aşmış gözüyle bakıyordum. Cilanın nasıl atılacagını bılmıyorken, sımdı boya korumasından tutun, polisajına, kumaşından tutun, nano korumaya kadar kendim yapabiliyorum diyebilirim, öğrenilmeyecek birşey değil herkese tavsiye ederim detailing işini :)
NOT: bir başlayan birdaha bırakamıyor :D

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun zamandır skoda forumunun içinden biri olarak :) bu işlerle ilgili ve yeteri kadar bilgili olarak diyebilirim ki, arabayla ilgilenmek, gerçekten modifiye etmek değil miş :) ilk siteye girdiğimde bu insanlar aşmış gözüyle bakıyordum. Cilanın nasıl atılacagını bılmıyorken, sımdı boya korumasından tutun, polisajına, kumaşından tutun, nano korumaya kadar kendim yapabiliyorum diyebilirim, öğrenilmeyecek birşey değil herkese tavsiye ederim detailing işini :)
NOT: bir başlayan birdaha bırakamıyor :D

haklısın çok keyifli ve başlayınca bırakamıyorsun hatta mahalleli ve komşular "aha deli geldi yine arabaya bişey sürcek" diyo arkamdan :) anlayana keyifli anlamayana deli işi işte kardeşim :)