Plastik aksamında kendiliğinden oluşan hasar

1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Plastik aksamında kendiliğinden oluşan hasar

geçmiş olsun.bu iz çok ilginç.basınçlı yıkama makinesi olsa gerek..

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynısı bende de mevcut hemde daha fazlası bendede yıkamadan sonra farkettim sıcakta yumuşuyo plastikler hemen yıkamaya alındımı basınçlı su sanki keskiyle zedelenmiş gibi oluyor olmayanlar aman buna dikkat etsin bide bu plastiklerin fiyatını bilen varmı

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim ön camın plastik aksamlarında var ama çok derin sanki anahtar ile oymuşlar. Basınçlı su bu kadar dderin yapamaz zanetmiyorum

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimkide çok derin yıkatmadan önce yoktu yıkamadan sonra oldu hatta yıkamacıya çatacaktım ilk başta bende görünce tazyikli yapamaz böyle bir kazımayı diye düşündüğüm için pekte bişey diyemedim araç güneşte kaldımı o plastikler çok yumuşuyo soğumadan da tazyiki yiyince o hali alıyo %100 tazyikli su bence

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
bu izler yüksek basınçlı yıkama aletlerinden kaynaklanıyor çok yakından tutup yıkayınca oluşuyor malzeme çok yumuşak o yüzden yıkamacıları uyarmak gerekiyor aynı hasar benim aracımdada mevcut ilk aldığımda bilmiyordum artık uyarıyorum.
kesinlikle basınçlı yıkama tabancasından oluyor. ben aracı alırken beni uyarmışlardı. yanlış hatırlamıyorsam forumda konusu geçmişti.

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynısı benim aracımda da 2 yerde var.bir tanesi daha derin.tornavida ile oyulmuş gibi görünüyor. servis bana da basınçlı yıkamadan oluyor demişti.  .

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

basınçlı su kedi seçenegini geçti. benimde ilk aklıma kedi gelmişti. neyse şimdilik bende yok . yıkatırken dikkat edeyim.teşekkürler bilgiler için

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bu olay bir sorundur arkadaşlar,
Ben de 6 yıl bir otomobil üreticisinin arge departmanında çalıştım.
Sonuç olarak üretici firma ürünü sattığı ülkenin koşullarına uyumlu tasarlamak ve üretmekten sorumlu.Eğer ben aracımı basınçlı su ile yıkadığımda bir şeyler oluyorsa bu ürünün ayıbıdır.

Bu konuyu servis ile, ilgilenmezlerse opel türkiye ile paylaşıcam.Destek veren arkadaşlar olursa aracımızın bir sorunun daha çözülmesine katkı sağlamış olurlar.

anıl

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bence bu olay bir sorundur arkadaşlar,
Ben de 6 yıl bir otomobil üreticisinin arge departmanında çalıştım.
Sonuç olarak üretici firma ürünü sattığı ülkenin koşullarına uyumlu tasarlamak ve üretmekten sorumlu.Eğer ben aracımı basınçlı su ile yıkadığımda bir şeyler oluyorsa bu ürünün ayıbıdır.

Bu konuyu servis ile, ilgilenmezlerse opel türkiye ile paylaşıcam.Destek veren arkadaşlar olursa aracımızın bir sorunun daha çözülmesine katkı sağlamış olurlar.

anıl
haklısın kardeşim gereken neyse bende yapmaya başlıycam malın kusurlu olduğunu kabul edecekler

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu parça bildiğim kadarıyla 100 TL civarı bir ücretle servislerde değiştirilebiliyor. Tabii garantiden değiştirmeyi kabul ederlerse ne ala... Ancak çok büyük bir ihtimalle yeni takılacak parçanın da materyali birebir aynı olacağı için, aynı şekilde yıkandıktan sonra yine aynı hasar oluşacaktır. Dolayısıyla garantiden değiştireceklerini pek zannetmiyorum açıkçası.