plaka değişikliği

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi geceler arkadaşlar bi konuda daha bilgilerinize ihtiyacım var benim astram şuan 34 plaka ve büyükşehir ve kaza oranı yüksek olduğu için haliyle zorunlu sigorta ücretleride yüksek ben aracımın plakasını memletimin plakası yapmayı düşünüyorum ikametgahımı oraya aldırmadan veya oraya gitmeden böyle bir şey yapılabilirmi. saygılar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
:) Eskidendi o işler :) şimdi her şey kayıt altında kaymakamlıktan evrak almadan bir başka muhtar sıkıyorsa seni orada göstersin :) bak ne oluyor....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yeni plaka alımlarında devletin mernis proğramındaki ikametgah adresi neresi ise o adres baz alınıyor, artık değil iller, ilçelere göre (trafik tescil şubesi olan ilçeler) plaka tahsisi yapılıyor. Mesela benim ikametgah adresim İzmir/Çiğli, ben İzmir/Karşıyaka'dan plaka alamam.

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikametgahımı aldırdım diyelim sinopa sonra plaka değişikliği yapmak için başvursam yasal olmazmı peki ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ikametgahımı aldırdım diyelim sinopa sonra plaka değişikliği yapmak için başvursam yasal olmazmı peki ?
Muhtardan ikametgahı almak yeterli olmuyor, ayrıca yeni taşınılan adresin bağlı olduğu ilçedeki nüfus müdürlüğünden de işlem yapılacak. Adres değişikliğinden sonra trafik tescil bürosuna gidilerek işlemlere başlanabilir. Plaka basımı+ruhsat değişimi+TÜV deki tespit masrafları karşılığında yeni plakanızı alabilirsiniz.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzeri bir durumu 10 ay önce yaşadım...
ikametim İzmir'di, 35 plakayı 03 yapmak için uğraşıyordum bende...
ikameti afyon merkeze aldırdım...
03 HD istedim H emirdağınmış emirdağ olması lazımdı dediler ikametinizin, ya sıradan vericez dediler veya açığa çıkan plakalardan mesela DH olabilir, başka istediğiniz varsa para karşılığı veririrz dediler 100 TL talep ettiler plaka seçmeye...
bende sıradan istedim artık...
Plaka çifti 30 TL, ruhsat değişikliği 135 TL idi... ocakta zamlanmış olabilir...

yalnız adres değişikliği şu an kontrol ediliyor polisler tarafından, bir hocamız 700 küsur TL mi ne ceza yedi bu iş yüzünden... dikkatli olun...

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ruhsat değişikliği plaka falan 150 lirayı buluyor ortalama ikametgahını hallttikten sonra mesele ikametgah da en azından benim için :) netten baktımda ikamet değiştirmek içinde kira sözleşmesi veya o adrese ve üzerine bi fatura ile nüfüs dairesinde oluyormuş ama ben daha önce misafir olarak değiştirmiştim sadece nüfus müdürlüğünden yeni adresni veriyosun bitiyor eniştemde onayladı adresi nufüs müdürlüğünde öle yapmıştım acaba şimdide böle olurmu ?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Adres değişikliğini değiştirilmediyse en kolay mobil imza ile e devlet üzerinden yapabiliyordun.
Ben değiştirmiştim ertesi gün noterde yeni adresim çıkmıştı.

ceryantronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi yaa o kadar kolay olmaması lazım :) öyleyse süper olur