piston sorunu

engineer-MSc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
-2017 model mayıs cıkışlı 1.4 150 ps Dinamik arac sahibiyim, 30 bin bakımı için 1456 tl aldı yetkili servis.
-Low speed pre ignition (LSPI) sorunu benim aracımda da var gibiydi. Araca yeni yazılımı da attılar. Bilmiyorum bundan sonra sorun cıkarmı?.
-Bu 2. bakımda araca yakıt katkısı konmasını zorunlu tuttular.1456 tl nin 122 tl si yakıt katkısı.
-Bu yakıt katkı uygulama zorunluluğunu duyan bilen varmıdır.?
-Sanırım aracımı satıcam inanılmaz soğudum aractan ve servisten.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam astra k larda ve j lerde benzin filtresi yok. Servis katkı atarak deponun içini ve içindeki filtreyi temizliyor. Yanılmıyorsam katkıyı attıktan sonra depoyu bayağı bir doldurmak gerekiyor. LSPI sorunu çıktıktan sonra opel yazılımda bir güncelleme yapmış. Servisler araçlarda yeni güncellemeyi yüklüyorlar. Yeni yazılımda aracın biraz daha kısıldığı söyleniyor ama kullanmadım hiç. Servis gerçekten çok tutmuş. Ve emin olun kullandıkları yağ beş para etmez GM yağı. Dizeller de o zaman en az 1800 den aşağı çıkamaz heralde. Allah yerini doldursun.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ciddi manada servis masrafları mevcut ilave olarak LSPI sorunu cabası. güncelleme veya yağ ile düzeleceğini sanmıyorum sahibindende bir kac ilan var motora revizyon yaptılar 2 yıl garanti verdiler falan yazıyor ee 2 yıl sonra ne olacak? hadi tamir oldu tekrarlamıcak mı vs kafa karıstıran sorunlar.

alasulumurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de astra 1.4 almak üzereydim ki bu konuyu gördüm. Sanırım problem devam ediyor. Dizel almaya gayret edeceğim bakalım hayırlısı.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Oncelikle baya uzun bi konusma olmus yeni dahil olabildim😁100 bin tl paraniz varsa astra k 1.4 t almak yerine astra j 1.6 dizel almanizi tavsiye ederim bu tabi astra icin konusuyorum hatcback alacaksaniz, bu fiyata insigia da bulabilirsiniz, hatcback alacaksaniz auis te bulabilirsiniz, golfte. Unutmayinki benzin fiyati uctu gitti. 1.4 t k kasalarda j den farkli olarak direk enjeksiyon sistem var ve lpg takilmiyor.Son 1 2 aydir takmaya basladilarsa arastirmadim. Piston kirma problemi yag ile yazilim ile cozulecek is degil sizin arac kullaniminizla cozulecek is. Emekli modunda kullanirsaniz yasamazsiniz ki 100 bin tl yi o araca gomdugunuze gore oyle bi dusunceniz oldugunu pek dusunmuyorum. k kasanin dizellerinde bu sorun yok alabiliyorsaniz,dizelini tercih edin. hayirli gunler

• Beğen
Tepkiler: alasulumurat

alasulumurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle baya uzun bi konusma olmus yeni dahil olabildim😁100 bin tl paraniz varsa astra k 1.4 t almak yerine astra j 1.6 dizel almanizi tavsiye ederim bu tabi astra icin konusuyorum hatcback alacaksaniz, bu fiyata insigia da bulabilirsiniz, hatcback alacaksaniz auis te bulabilirsiniz, golfte. Unutmayinki benzin fiyati uctu gitti. 1.4 t k kasalarda j den farkli olarak direk enjeksiyon sistem var ve lpg takilmiyor.Son 1 2 aydir takmaya basladilarsa arastirmadim. Piston kirma problemi yag ile yazilim ile cozulecek is degil sizin arac kullaniminizla cozulecek is. Emekli modunda kullanirsaniz yasamazsiniz ki 100 bin tl yi o araca gomdugunuze gore oyle bi dusunceniz oldugunu pek dusunmuyorum. k kasanin dizellerinde bu sorun yok alabiliyorsaniz,dizelini tercih edin. hayirli gunler
Teşekkürler. Valla çevremde herkes opel alma diyor. Sanırım ford ve wosvagen döneceğim.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam evet bu sorun karşılaşılıyor ama sizin alçağınız araçta olacak diye bir durum yok. Ama şu konuda haklısınız ki bu sorun dikkate alınacak önemli bir sorun. riski bile insanı ürkütebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: alasulumurat

TİFO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, piston kırma sorunu otomatik viteslerde mi yapmaktadır?

bilgi rica edebilir miyim

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
merhaba, piston kırma sorunu otomatik viteslerde mi yapmaktadır?

bilgi rica edebilir miyim
Piston kırma sorununun şanzıman ile ilgili olmadığını biliyorum. Astra k 1.4 turbo benzinlilerde görülüyordu. Sanırım yazılım güncellemesi ve dexos 1 gen 2 yağa geçerek o sorunu çözdüler.

TİFO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piston kırma sorununun şanzıman ile ilgili olmadığını biliyorum. Astra k 1.4 turbo benzinlilerde görülüyordu. Sanırım yazılım güncellemesi ve dexos 1 gen 2 yağa geçerek o sorunu çözdüler.