piston sorunu

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba
astra k 1.4 t araç almak istiyorum. forumlarda okuduğum kadariyla neredeyse tüm araçlarda piston kırma sorunuyla karşı karşıya kalma riski var
garantiden motorda revizyon yapılıyormus vs veya garanti bittiyse yaklaşık 10bin liraya kadar masrafı varmıs.
konuyla alakalı bilginiz varmı veya basınıza gelen bir durum?
paylaşır mısınız?
teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bu tarz sorunları bende okudum ancak tüm araçlarda böyle bişey yok hocam. Sorun büyük olduğu için sosyal medyada biraz fazla dikkat çekiyor.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bu tarz sorunları bende okudum ancak tüm araçlarda böyle bişey yok hocam. Sorun büyük olduğu için sosyal medyada biraz fazla dikkat çekiyor.

acıkcası okudugum kadarıyla 6bin km de basına gelen de var 20bin de 30 bin de 70binde.
yani bu şuna benziyor astra j ye lpg koyardık aracı devirli kullanın diyorlardı subap sorunu yuzunden buda onun gibi bişey dip gaz yapmayın devirli kullanın düşük devirde gazı diplemeyin falan diyorlar.
peki bu sorun dizel de var mı onu merak ediyorum. cok ciddi almaya karar vermiştim. suan gene arada kaldım. cünkü 2. el alacagım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam piyasada bu araçtan binlerce var, böyle bir sorun olsa ortalık kaynar bu araçtan uzak durun diye. Bence birazda şans bu iş.

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam piyasada bu araçtan binlerce var, böyle bir sorun olsa ortalık kaynar bu araçtan uzak durun diye. Bence birazda şans bu iş.

peki sizce en az 100bin liralık bi araç için bu riske girmeye değer mi ? ve şu var motor revizyon oldu tamir oldu vs tekrar yapma olasılıgı var sonuc olarak bozulan parca yerine yenisini takıyorlar sistemsel bir değişim olmuyorki.
sıfır arac alsan da gene basına gelecek.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam rahat olun böyle birşey yok. Bu forum yaklaşık 3 yıldır aktif olarak yayında günlük 2000 kişi civarında ziyaretçi geliyor. Daha piston kırdım diyen üye çıkmadı.

• Beğen
Tepkiler: milyoncubaba

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam rahat olun böyle birşey yok. Bu forum yaklaşık 3 yıldır aktif olarak yayında günlük 2000 kişi civarında ziyaretçi geliyor. Daha piston kırdım diyen üye çıkmadı.

peki sizin tavsiye edeceğiniz donanım var mı bu araclarda ve şuanki fiyat aralığı nedir size göre?

Can Saday

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yakınlarda Astra J aldım, epey araştırdım, ustalara varana kadar. Dizelde öyle bir sorun duymadım. 1.4T ile ilgili olarak duyuyorum ama bunu gördüğüm FB grubunda 70 bin üye var, ona göre hesap edin. Ben 1.4T ile performans arıyorum diyorsanız LPG'siz kullanın. Yüksek km yapıyorum diyorsanız 136'lık dizel alın. Bakımlarını aksatmadan ve yormadan kullananlar yıllarca sanayi yüzü görmeden biniyor.

• Beğen
Tepkiler: husooz ve Murat

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
J kasa düşünüyorsanız öncelikli Cosmo veya Sport donanım. K kasa düşünüyorsanız öncelikli olarak Excellence veya Dynamic donanımı öneririm. Şu an piyasa biraz dalgalı durumda açıkcası fiyatlara pek bişey diyemiyorum. @goktasoktay hocamın aracı satılıktı isterseniz aracı buradan inceleyiniz.

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

milyoncubaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle söyleyim aradıgım araç astra k kasa. benzinli veya dizel en az dynamic donanım.ve mutlaka otomatik olmalı

daha önce j kasa kullandım manuelde. acıkcası bütün kronik sorunlar basıma geldi kurtuluşu yok malesef. bu nedenle piston sorununu okuyunca benzinliden ciddi manada soğudum. dizel de 110 binde aşağıya yok ne yapmalıyım bilmiyorum