Pioneer DEH serisi ile ilgili sorum var

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Arabaya artık bir teyp alayım diyerek araştırmaya başladım ama bazı aklıma takılan sorularla karşılaştım, bilgisi olanlar yardım edebilirlerse çok sevinirim.

Öncelikle teybi Pioneer mı yoksa Sony mi alayım, ben Pioneer alma taraftarıyım...

Pioneer taraftarı olduğum için model araştırması yaptım, mp3 CD lerini okuyabilecek, SUB çıkışı olan, tercihen AUX girişi olan bir model arıyordum.

Pioneer Deh-XX50 modelleri hep özellik olarak daha üstün gibi geldi ancak bir forumda okudum "XX50 modellerinin tamamı spot, distribitör xx50 modelleri getirmiyor" yazısı aklımı kurcaladı. Yani xx50 model olup da garantili olan model yok mu?

Özelliklerini incelerken 5950 ve 6950 modellerinin birebir aynı olduğunu gördüm. Acaba benim kaçırdığım bir şey mi var, görünüşleri de aynı gibiydi ama bir yerlerinde fark olmalı değil mi?

6950 için 300 lira fiyat sizce nasıldır? Bütün araştırmamı internet üzerinde yaptığım için dükkan satış piyasasını bilemiyorum. İnternet fiyatlarına da her zaman güven olmuyor. Bazen çok uygun bazen çok kazık fiyatlar çıkıyor insanın karşısına. Bu cihazın piyasası nedir?

Son olarak da bir görüş almak isterim, sizce 2-3 ay daha bekleyip 7" ekranlı navigasyonlu bir cihaz mı alayım (çin malı 750 lira civarı) yoksa 6950 yi alıp fazla masrafa girmeden kullanayım mı?

Goktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 5950 kullanıyordum eski aracım focusda $imdi teybim bo$ta duruyor. dediin 2 model arasındaki fark sadece ekranında animasyon olması 6950 nin , navigasyon sevdan yoksa çok kral aletlerdir. stock hoporlörümle bile yeri göğü inletiodum ben 5950 ile. karar senin. pioneer ftw ! :)

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
ben 5950 kullanıyordum eski aracım focusda $imdi teybim bo$ta duruyor. dediin 2 model arasındaki fark sadece ekranında animasyon olması 6950 nin , navigasyon sevdan yoksa çok kral aletlerdir. stock hoporlörümle bile yeri göğü inletiodum ben 5950 ile. karar senin. pioneer ftw ! :)
Animasyon derken nasıl bir animasyon bu Gökhan? Vu-meter tarzı bir animasyon mu? 50 lira fark var ikisinin arasında, dandirik iki ışık oynamasıysa eğer 50 lira fark vermeye değmez. Bir de 250 lira 5950 için uygun mu sence?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bugra 4000 ile 4050, 5000 ile 5050, 5900 ile 5950, aynı teyplerdir.
sonu 00 ile bitenler distribitör garantili Extradan RDS W/R vs özellikleri vardır.
50 ile bitenler dediğingibi.
Yani aynı teybi sonuna 50 koy spot sonuna 00 orjinal olarak bulabilirsin.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gg deh 3000 için ihaleye girdim 150 tl ye bana kaldı hesaba cıkarttım beklıyorum adam gonderırse super olacak...abi bence sende sonu 00 bıten serıden al hem rds var hem aracında dıreksıyon kontrollerı varsa onları kullanırsın...

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Bugra 4000 ile 4050, 5000 ile 5050, 5900 ile 5950, aynı teyplerdir.
sonu 00 ile bitenler distribitör garantili Extradan RDS W/R vs özellikleri vardır.
50 ile bitenler dediğingibi.
Yani aynı teybi sonuna 50 koy spot sonuna 00 orjinal olarak bulabilirsin.
Teşekkürler abi olay anlaşılmıştır... RDS önemli değil radyo hiç kullanmıyorum ama W/R özelliği direksiyon kontrolleri için gerekli olan özellik sanırım. Onun olması çok işime yarar. Fiyat araştırması yapayım...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
XX00 olanı tercih et derim. Bende de 5800 var. Ben memnunum. Birde Sony vardı bende işe yaramaz:D Şimdiye kadar hep Pionner kullandım. Forever Pionner:D

Goktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Animasyon derken nasıl bir animasyon bu Gökhan? Vu-meter tarzı bir animasyon mu? 50 lira fark var ikisinin arasında, dandirik iki ışık oynamasıysa eğer 50 lira fark vermeye değmez. Bir de 250 lira 5950 için uygun mu sence?

göktan adım :) 50 liralık farka değmez , ben sana 200 e weririm benim 5950 yi 0 dan farksız hem . ta$ çatlasa 5-6 ay kullandım , kumandası kutusuna kadar her$eyi mewcut. 6950 de animasyon mavi siyah tarzında gereksiz $eyler , bi ara taksilerde modaydı ya yunus animasyonu falan wardı teyplerde aynı öle i$te :) .

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
göktan adım :) 50 liralık farka değmez , ben sana 200 e weririm benim 5950 yi 0 dan farksız hem . ta$ çatlasa 5-6 ay kullandım , kumandası kutusuna kadar her$eyi mewcut. 6950 de animasyon mavi siyah tarzında gereksiz $eyler , bi ara taksilerde modaydı ya yunus animasyonu falan wardı teyplerde aynı öle i$te :) .
Çok pardon ya, göz gördüğünü değil hesabı oldu sanırım :)

XX50 modellerden vazgeçtim sanırım, distributör olanlara bir bakayım geri dönüş yapacak olursam iletişime geçerim yine seninle, teşekkürler...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bugra sony sakın alma pıonnerın elıne su dökemez bass kalıtesı kötu ben zamanında sony aldım ama pıonnerı cok aradım tekrar pıonnere döndum cok kalıte var arada barız far var direksıyon kumandası rds alakan yoksa sonu 50 bıtenı alabılrsın ben memnum yenı cıkan 50 serısınde kumanda wr cıkısı varmış sanırım tavsıyem pionerr şaşma