Piano Black Kapı Direkleri?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktanda anlaşılacağı gibi kapı direklerini piano black folyo ile kaplamayı düşünüyorum.  :)
Nedense kapı direkleri piano black olan araçlar bana hep kaliteli izlenimi vermiştir.  :)

Sizce nasıl olur?  ::)
Kapı direklerinin plastik parçasını sökmeyi bilen var mı?  general__p
֜ç kapı direğini de kaplayayım mı, yoksa aynanın olduğu direği kaplamasam mı?  023hm

[img=800x486]http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vp1cw.jpg[/img]

greatt

dn0z.jpg

a8mr.jpg

g0la.jpg

dfjf.jpg

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Piano Black Kapı Direkleri?

Vakit bulup da bir türlü yapamadığım çok yerinde bir uygulama. Mükemmel kaliteli bir hava katıyor araca...

Kapı direklerini filan sökmeye gerek yok, ben sana aklımdaki uygulamayı tarif edeyim, dene olmazsa sökme işine girersin.

1. şeffaf transparan yapışkan bir malzeme bul. (Kaput ya da şeffaf far folyosu gibi)

2. Piano black kaplamak istediğin yerlere kabaca yapıştır.

3. Asetat kalemi ile direklerin şablonu çıkacak şekilde direklerin hatlarını folyoya üstten çiz. Cetvel de kullanabilirsin.

4. Transparan folyoyu sök ve çizdiğin yerlerden makasla (ya da maket bıçak ile yerde) kes.

5.  Elde ettiğin şablonu Piano black malzemenin üzerine koyarak, p. black kaplamayı o şablona göre kes.

6. Piano black kaplamayı doğrudan direklere yapıştır. Tam şablona göre kestiğin için artık araç üzerinde bir kesme biçme işlemine gerek yok...

Yok ben uğraşamam dersen:

1. Plasti dip + parlatıcı al, camları vb. güzelce maskele ve boya.

2. Yukarı 1 yazdım diye bu maddeyi ekledim aslında bu uygulamanın 2. adımı yok :)

Yok ben bununla da uğraşamam diyorsan:

Bırak dağınık kalsın  011zaa

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Vakit bulup da bir türlü yapamadığım çok yerinde bir uygulama. Mükemmel kaliteli bir hava katıyor araca...

Kapı direklerini filan sökmeye gerek yok, ben sana aklımdaki uygulamayı tarif edeyim, dene olmazsa sökme işine girersin.

1. şeffaf transparan yapışkan bir malzeme bul. (Kaput ya da şeffaf far folyosu gibi)

2. Piano black kaplamak istediğin yerlere kabaca yapıştır.

3. Asetat kalemi ile direklerin şablonu çıkacak şekilde direklerin hatlarını folyoya üstten çiz. Cetvel de kullanabilirsin.

4. Transparan folyoyu sök ve çizdiğin yerlerden makasla (ya da maket bıçak ile yerde) kes.

5.  Elde ettiğin şablonu Piano black malzemenin üzerine koyarak, p. black kaplamayı o şablona göre kes.

6. Piano black kaplamayı doğrudan direklere yapıştır. Tam şablona göre kestiğin için artık araç üzerinde bir kesme biçme işlemine gerek yok...

Yok ben uğraşamam dersen:

1. Plasti dip + parlatıcı al, camları vb. güzelce maskele ve boya.

2. Yukarı 1 yazdım diye bu maddeyi ekledim aslında bu uygulamanın 2. adımı yok :)

Yok ben bununla da uğraşamam diyorsan:

Bırak dağınık kalsın  011zaa

֖ncelikle uzun uzun tavsiye ve fikirler için teşekkür ederim.  :)
Bu uygulama benimde çok uzun zamandır kafamda ve  sonunda niyetlenip piano black folyomu aldım.  :)
Cidden araca bambaşka bir hava katıyor ve çok kaliteli duruyor.  greatt

şablon uygulamasını anahtarımı kaplarken denemiştim ve ortaya çok başarılı bir sonuç çıkmıştı. (karbon kaplama yapmıştım) :)

Esasında bu direkleri kaplarkende şablon çıkarmak mantıklı, hatta bana aracın üzerinde de kesme işlemi rahatlıkla yapılabilir gibi geldi ama o plastik parçalar kolayca sökülebiliyorsa çok daha sağlıklı bir işçilik çıkarılabilir gibi.  :)

REC link' Alıntı:

Astra J için çok aradım ama bulamadım.  002tuhaff
Ayrıca bu uygulamayı el emeği, göz nuru olarak yapabilmek beni daha çok mutlu edecek.  :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Piona blackten ziyade benim anlamadığım neden oralar plastik bırakımılmışta boyanmamış dandik markalarda bile boyalılar :( Uygulama güzel olursa bende deniyebilirim :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçekten güzel bir uygulama olur diye düşünüyorum. Mert Bey, bir teknik grici olarak uygulamayı yaparsanız fotoğrafları bekliyoruz :)

eraytly

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle şık bir uygulama 14alkiss aracı her yıkadığımda kapı direklerine bakıp buralar neden mat diyorum :)

ttt35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde aklımda olan bi uygulama cesaret edemedim bi türlü çok şık duruyor kesinlikle ama tek kötü yanı çiziği çok belli ediyor

denizcetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kapı direklerini kaplamayı daha önce benimde aklıma gelmişti, hatta bu işle uğraşan biyere gittim ve kapı direklerini kaplayabileceklerini söyediler,fakat ayna direklerinin olduğu tarafta ise işin biraz teferrutlı olduğunu ve kaplama yapılamayacağını söylediler,bende bunun üzerine görsel bütünlüğü bozacağı için kaplama işinden vazgeçmiştim,fakat plastidip kaplama nasıl olur bilemiyorum..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Mert benim de aklımda olan bir uygulama, ne zaman bir Polo görsem yeni kasa o kaplamaların parlak görüntüsüne bakıp benim araba da aklımda canladırmaya başlıyorum, eminim süper bir sonuç elde edeceksin. Merakla bekliyorum bende. :)