Petrol ofisi maxima yağları hakkında bilgisi olan

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Bu petrol ofisinin yağları çıktı. maxima markalı. Geçen bauhaus da gördüm. Her çeşit var. Yarı sentetik 5-40 10-40 var, tam sentetik 0-40 5-30 var. Mobil ve castrol da olanlar petrol ofisindede var. Fiyat olarak nerdeyse mobilin yarısı.
Yarı sentetikler 39 tl civarı
Tam sentetikler 50 tl civarı

kullanan varmı??
kalitesini bilen varmı???
neden ucuz bilen varmı???

Bildiklerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Saygılar

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Yağlar yeni çıktığı için fazla kullanan olduğunu sanmıyorum. Hep aklımızda ucuz etin yahnisi yavan olur mantığı var. Acaba Türk mühendisler ucuz maliyetli kaliteli yağ üretmiş olamazlarmı bu şekilde ekonmiye katkı sağlanamazmı. Yada tanıtım amaçlı ucuz veriyor olabilirler.

Nihayetinde birileri bu yağı kullanıp kalitesini ölçecek ve yorumlar yapılacak.

Bir yerden alıntı:
Binek Araç Motor Yağları MAXİMA Ürün Özellikleri
Petrol Ofisi MAXİMA Binek Araç Motor yağları ailesinde, “Akıllı Yağ teknolojisini” kullandı. Akıllı yağ teknolojisi kullanılarak üretilen MAXIMA motor yağları, bünyesindeki özel teknolojik performans katkıları sayesinde sürücüsüne yüksek güven ve konfor sağlıyor. Sürüş sırasında meydana gelen dış sıcaklık değişimleri, şehir içi trafik yoğunluğu, yüksek hızlarda seyir, tozlu ortamda sürüş ve bunun gibi doğrudan aracın motor ömrünü olumsuz yönde etkileyen tüm faktörler, MAXIMA tarafından anında algılanıyor ve MAXIMA motoru koruyacak tedbirleri otomatik olarak alıyor. MAXIMA, kendini hava şartlarına göre ayarlıyor; yani kışın incelirken, yazın kalınlaşıyor. Bu sayede tüm benzinli ve dizel binek araçlar, her türlü sürüş şartına 4 mevsim 24 saat hazır hale geliyor. Motor sürekli koruma altında olduğundan hem servis aralığı uzuyor, hem de temiz kalarak yüksek performans sağlıyor.

Aslında sizde deneyip bize bu konuda yardımcı olabilirsiniz. 5.000 Km sonra bende yağ değiştireceğim

Son düzenleme:

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanılmamıştır tabiiki.. ama yinede fikir sahibi olanlar vardır..

toojohn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda maxima 10w-40 kullanmaktayım yaklaşım 5k da yol yaptım herhangi bir sıkıntısını görmedim yada ekstra bir performansta görmedim acıkcası alınıp kullanılabilir fiyatından dolayı tavsiyemdir.