Pert Olma Durumu

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun kavşaklarla ilgili olarak benim şahsen bildiğim, zaten kavşak yakınlardında belirli bir hız sınırlaması var, öncelikle EDS kamerası varsa bazı kavşaklarda olma zorunluğu var genelde ama şans artık, ordan hız tespiti yapılarak karşı tarafa kusur verilebilir. Aynı zamanda geçiş üstünlüğü de önemli ve sizin nasıl çıktığınızında önemi var ama, size vuran araç zaten hız sınırlamasının üstündeyse ve arkadan vurduysa zaten kusurun büyük oranı ona verilir diye düşünüyorum.

BEYAZKAZAK

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba bugun bir kazaya karıştım sağda park halindeyken dönüş için karşıya geçecektim aynadan kontrol ettim birşey görmedim burnumu çıkarmamla arkadan gelen arabanın vurması bir oldu 50 ile gitmesi gereken yolda 100 üstündeydi kavşağa gelirken yavaşlamadı bende yola çıkarken daha dikkatli olmalıydım çok şükür iki tarafta maddi hasarla yırttık. Ama exper kime suçu verecek belli değil iki tarafta kasko yok. Karşı taraf airbag açıldı iki kapı ve ön sağ çamurlık ve camı çatladı pert Olma Durumu olabilir şimdi ben sigortam neti aradım eğer 100 de 100 ben hatalı olursam araç perte çıkarsa benim sigorta max 41 bin karşılıyor geriye kalan tutar ve benim araç masrafları ben ödeyebilirmişim. Kimi diyor kasko yoksa pert olmaz kimi diyor olur araç rayiç bedeli hesaplanır tutarı sen ödersin. Bu konular hakkında bilgisi olan varsa bilgilemdirme yaparsa çok sevinirim.
2. Olarak hasar tespit örneklerini inceledim bazılarında kavşağa gelirken hızını azaltmadığı için vuranı bazılarında yola çıkanı 100 de 100 suçlu bulmuş muallak bizm eksper ne diyecek bakalım??
çok geçmiş olsun hocam