patinaj sarsıntı

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 model merivanız 1.8 değilse ki enjoylarda 1.8 sunulmadı diye biliyorum ne asr nede esp olması pek muhtemel değil. Astralarda Cosmo ve Easytronic'li Enjoylar dışında da TC ve ESP bulunmuyor. Opel araçlarda asr tek başına olmaz Traction Control adı verilen hem kalkış hemde sürüş anında sürekli devrede bulunan bir çekiş sistemi yer alır. TC veya ESP varsa eğer kontağı ilk açtığınız anda ışıkları sistemi kontrol etmek amaçlı yanıp söner ayrıca sürüş anında sistem devreye girdiği an yanar saniyelik olması önemli değil sistem devreye girdiği an sürücüyü uyarmak için ışık mutlaka yanar. Sekme olayı havanın soğukluğu , ön aksa anlık aşırı yük bindirmesi durumunda yol satıhının uygunsuzluğu nedeniyle lastiğin yere tam oturmaması gibi sebeplerden sekme normaldir.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bu patınajda sekme bendede var ön takım sorun var sag salıncakta rot başında problem var benımde :(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye patinaja giriyosunuz ki bilinçli olarak hem de?

yol lastik hava şartına göre değişiyor, normalde düüşmem patinaja ama dalgınlık,acele vs. gibi durumlarda cayırtı da oluyor sekme de aynı araçta.

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye patinaja giriyosunuz ki bilinçli olarak hem de?

yol lastik hava şartına göre değişiyor, normalde düüşmem patinaja ama dalgınlık,acele vs. gibi durumlarda cayırtı da oluyor sekme de aynı araçta.

patinaja bilnçli girme isteği önceden kontrol dışı patinajlarda sekme yaşamamdan dolayı kafaya taktım deniyorum arada ve hep sekiyor:confused:.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik degisiminizde h serisi tercih edin bidahakine mümkünse hamuru yumusak olsun.

eski michelinlerim sekmeyi bırak arac hopluyodu resmen kısa bir süre kumho w serisi kullandım oda sekiyordu

bridgstone petlas lassa da hiç yasamadım.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kumho'da hele birde yanak 40 45 falansa sekme ne kelime sanki biri tepiniyor ön kaputta:)

Saygılar...

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiğin sertliği ve amortisörlerin kendisi yada alttakımdaki parçalardan birinde boşluk oluşmasından yapar zıplamayı...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
patinaja bilnçli girme isteği önceden kontrol dışı patinajlarda sekme yaşamamdan dolayı kafaya taktım deniyorum arada ve hep sekiyor:confused:.
bi rot balanscıya girip bi kontrol ettir öyleyse lastikler düzgün basıyor mu gör,
bi de uzun yol falan yaptıktan sonra lastikler sıcakken dene bişey fark ediyor mu gör.