patinaj sarsıntı

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1. vites kalkışlar ve 2. vites yüklenmede patinaj yapması gereken yerde lastikler sanki taşa vurmuş gibi sallıyor ve öyle patinaj seside gelmiyor(cayırtı olmuyor). lastiklerimdemi problem var acaba:confused:

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama hep böyle ıslak kuru fark etmiyor. başka birkaç yere baktım demin fazla güçten kaynaklı olabileceği söyleniyor. yüksek torktan falanmı (araç dizel)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç beni zorlama, bana iyi davran demek istiyor :). Patinaj yapan her lastik ses vermez. Lastiğin yeni veya eski olması, kauçuk yapısı, zemin durumu sesi etkiler. Patinaj esnasında başka başka sesler duyuyorsan bu işten acilen vazgeçip aracı bakıma sok derim. Gevşeyen bir takoz, kopuk bir bağlantı, hasarlanmış ön takım bu tür seslere neden olabilir.

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşırı güçten ziyade aracın çeker lastikler üzerindeki ağırlık yetersiz kaldığı durumlarda patinajda sekme olur.Hiç bir aracın orjinalde böyle birşey olmaz.Ancak aldığınız lastiğin hamuru sertse(ki hava soğudumu her lastik sertleşir) sekme yapar patinaj durumunda.

Saygılar...

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman hocam bakım demeyin bana daha yeni 8000 liralık enjeksiyon işinden zor yırttık korkuyorum bakım servis kelimelerini duyunca. iyisimi normal süreyim ben :D

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence anti patinaj sistemi ondanda yapar nasıl freni kökleyince abs pompalıyorsa araç patinaja düşmesin diye onda da pompalıyor.

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence anti patinaj sistemi ondanda yapar nasıl freni kökleyince abs pompalıyorsa araç patinaja düşmesin diye onda da pompalıyor.

08 astra h sedan enjoy 1.3cdti başka ekstra yok. asr v.s varmıdır ki?? gerçi öyle o esnada asr çalışır gibi bir işaret v.s de çıkmıyor göstergede.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
08 astra h sedan enjoy 1.3cdti başka ekstra yok. asr v.s varmıdır ki?? gerçi öyle o esnada asr çalışır gibi bir işaret v.s de çıkmıyor göstergede.

benimkide 03 meriva enjoy sennki 08 olduğuna kesinlikle vardır diye tahmin ediyorum. bende aynı şekilde araç patinaja kalacağı zaman sistem devreye giriyor ve küt küt vuruyor. asr ışığ bende de yanmıyor anlık bir olay olduğu için yanacağınıda sanmıyorum çünkü esp de aynı anlık bir durum onda da ışık yanmıyor.

xeon_bilis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide 03 meriva enjoy sennki 08 olduğuna kesinlikle vardır diye tahmin ediyorum. bende aynı şekilde araç patinaja kalacağı zaman sistem devreye giriyor ve küt küt vuruyor. asr ışığ bende de yanmıyor anlık bir olay olduğu için yanacağınıda sanmıyorum çünkü esp de aynı anlık bir durum onda da ışık yanmıyor.

peki asr yi dışı bırakma durumu olabiliyormu bir buton v.s ile :confused: