Paspasın altı su alıyor.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze selam. Aracım opel vectra b kasa. Şoför paspasının altı su alıyor. Sadece orta kısım ama. Diğer taraflarda bişey yok. Bu su nerden gelir. Suda antifiriz kokusu alamadım. Islanıyor ama ne azalıyor ne çoğalıyor. Paspas suda yüzmüyor ama elimi değdirince anlaşılıyor ıslak olduğu. Var mı başına gelen ne yapmam lazım akıl verin. :(

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum bende de mevcut. Antifriz gibi değil. Acaba yağmurlu havalarda bi yerden su alıp paspas altına kadar sızıyor falan mı bilemiyorum. Bazen kendi kendine o ıslaklık kuruyor :D

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O Hizada arabanin altına bakın belki tapa vs vardır zamanla çürümüş eskimis olabilir.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek su kabınızda eksilme olmuyorsa eğer, muhtemelen yağmur suyudur, o da pedalların oradan motora giden kabloların olduğu yerden damlatabilir.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama pedallarin oldugu yer kup kuru sadece orda yerde var islaklik lti da saglam bi turlu cozemedim
havalandırma kanallarından girebiliyor. camın önünde sileceklerin orda kenarlara doğru su tahliye delikleri var. on cama su döktüğünüzde aşağıdan tekerin ordan su gelmesi gerekiyor. gelmiyorsa ordan tahliye olamayan su havalandırma kanalından aşağı sizabilir.
benim aracımda da şöför tarafında ıslaklık vardı. tahliye kanallarıni kontrol ettiğimde sorun çıkmadı. Birkaç usta sorunu bulamadı. kendim buldum. lpg nin elektrik tesisatı için yani içeri düğme koymak amacıyla kablo çekerken kaputu açmak için dışarı giden kablonun yanından geçirmeye çalışmışlar. orjinal olarak orda bir conta var. kabloyu geçirirken onu yerinden çıkarttıkları için ordan yağmurda sızıyordu. dışardan silikon çektim. içeriden contayi yerleştirdim. bir senedir ıslanma olmadı. lpg varsa içeri kablo çekilen yeri kontrol edin

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın camlarını açarak kurumasını sağlayın öncelikle ondan sonra araca binip kapıları kapatın ve bir arkadaşınız aracın su tahliye bölümlerinden su döksün bu sayede suyun nereden geldiğini öğrenirsiniz ayrıca fitilleri kuruyup çatlama yapmışsa oradan da su gelebilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçen sene aldığım Astra'da aynı sorunla iki ay kadar boğuştum, sonra suyun geldiği yeri buldum. Ön camın alt kısmında silecek ayaklarının olduğu bölgede siyah bakalit bir koruma kapağı var, o kapak polen filitresi falan değiştirilirken kanalından çıkıyor, arabayı yıkatırken veya yağmurlu havalarda ön camdan akan sular aracın orta yerinden (kaloriferin olduğu bölgeden) içeriye giriyor. Bakalit kapağı kanalına oturtursanız sorun giderilir. (Yağmurlu havalarda veya aracı yıkattıktan sonra kaloriferi sıcağa alıp açın, ön camda buhar olursa, aracın içi nemlenirse büyük ihtimalle su dediğim yerden içeriye giriyordur)

• Beğen
Tepkiler: mehmet3838