pas temizleme-yardım

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Vectrada da alt taraflarda da pas yok mu?

Merak ettim :)

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
93 model renault

1993 model bir araçta pas olması gayet normal , benim 97 opel astra F vardı 97 model (ex aracım) hiç bir yerinde pasın p si yoktu , biraz da bu pas işi kaportanın imalat aşamasında yeterince koruyucu işleminden geçmemesi veya zayıf sac gibi durumlardan kaynaklanır , ben paslanıp çürümüş bir yabancı araba pek görmedim. ( aktif kullanımda olan , terk edilmişi başaka)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vectrada da alt taraflarda da pas yok mu?

Merak ettim :)

Günümüzde bir çok aracın altında özel koruyucu malzeme vardır, o nedenle araçların altında uzun süre rastlanmaz, bir aracın altında zamanından evvel paslanma oluşmuşsa ya alttan darbe almıştır yada herhangi bir nedenle aşınan koruyucu malzemenin onarımı yapılmamıştır.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Günümüzde bir çok aracın altında özel koruyucu malzeme vardır, o nedenle araçların altında uzun süre rastlanmaz, bir aracın altında zamanından evvel paslanma oluşmuşsa ya alttan darbe almıştır yada herhangi bir nedenle aşınan koruyucu malzemenin onarımı yapılmamıştır.
Abi yok benim dediğim bunlardı:
aldığımda kapıların alt köşelerinde ufak ufak vardı büyümesin diye 2012 de yaptırdım.

:)

Bende de var da, bir ara yaptırmam lazım. Ya kapılarda oluyor, ya da çamurluklarda, bendekiler çamurlukta. Eski GLS'de şoför kapısındaydı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi yok benim dediğim bunlardı:

:)

Bende de var da, bir ara yaptırmam lazım. Ya kapılarda oluyor, ya da çamurluklarda, bendekiler çamurlukta. Eski GLS'de şoför kapısındaydı.

1991 model Vecta A'yı 2007 yılında aldığımda kaput ve sağ ön çamurluğunda geçirdiği bir kaza sonucu boya işlemi yapılmıştı, ben aldıktan bir sene sonra arka çamurluk ağızlarının (sağolsun eski sahibi çamurluk ağzının delinen yerlerini polyesterle tamir ettirmiş) tamirini yaptırıp boyattım ama sol arka çamurluk ağzında eski tamirde yapılan hata sonucu tekrar pas oluşmaya başladı, havalar biraz düzelsin paslanan yerleri tekrar boyatmam gerekiyor. Bunun haricinde zamanla bir iki yerde küçük çaplı boya patlamaları oldu.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 94 Sprink var ailenin yedek aracı olarak ve işe gidip gelirken kullanıyoruz çamurluk ağızlarındaki çürükleri kazıdım zımparaladım tertemiz ettim hatta çamurluğu eksilttim bile diyebilirim macun aldım kaportacıdan doldurdum orayı spreye boya bastırdım boyadım birde üç kat sonuç bir sene sonra tekrar çürümeye başladı :D birkeresinde o ufak tefekleri cifle bulaşık süngeriyle noktasal olarak temizledim üzerlerinede cila sürdüm onun sonucuda aynı oldu bir yıl ancak dayandı bu virüs bulaştımı brakmıyor :)

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opelde sıkıntı yok şimdilik, ama reno 9 a bişey yapmam lazım yoksa bir kış daha geçerse böyle komple boyatmak zorunda kalacam heralde.