pas temizleme-yardım

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamünaleyküm arkadaşlar,

bizde 93 model beyaz broadway var, dün dikkatimi çekti tavanda, ön kaputta tavan direklerinde nokta nokta pas oluşmuş bayaca bi var bunu nasıl temizleyebiliriz kalıcı bir çözüm vardımıdır. teşekkürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
93 model ve reno ise paslanır. Çözüm zor boyanmadan başka. Eğer ki kullanıyor iseniz temiz bir boya yaptırmanız yerinde olur. Hatta kapı içlerinde ek yerlerine de bakın orada da paslanma vardır.

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çamurluk ağızları ve kapı menteşelerinin olduğu yerlerdeki paslanmaları daha önce yaptırmıştım. oralarda sıkıntı yok ama iğne ucu gibi nokta nokta pas oluşmuş aslında arabanın boyası genel olarak ta iyi bu paslar önlenmezse sıkıcı olacak gibi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peder Bey'de 97 Toros var.
Özellikle çamurluk ağızları ciddi biçimde paslanmıştı, 2-3 ay önce boyattık.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında reno da bir sorundur bu özellikle beyaz ise bir ucundan bu paslanma başlar ise sonu gelmez. İçten içe çürüyor çünkü.

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta yapacaktım aslında ama sizlere sormadan yapamadım. napsam pasta olurmu ki.?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paslanan yeri dıştan bir parça tozunu alır gibi kazıyıp,ondan sonra fırçayla yaptırdığın rötüş boyasını sürmen daha iyi olur...eğer pürüz yoksa paslanmada etrafa taşırmadan zımpara sürebilirsin biraz,ondan sonra boya

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Parça parça boya tamiri yaptırmak bir yerden sonra komple boyadan daha pahalıya geliyor. Aracınızda boya tamiri yapılacak yer fazlaysa aracı dıştan boyatabilirsiniz, bu durumda hem rötuş yapılan yerlerin çirkin görüntüsünden kurtulmuş olursunuz hem de yapılan işlem sonucu uzun süre boyadan dolayı başınız ağrımaz.
Bir aracın boyasında çok sayıda nokta nokta şeklinde paslanma varsa bunun nedeni aracın yanında boyaya zarar veren bir aletin çalıştırılmasıdır (canavar denen metal kesiciler, kumlama yapan cihazlar gibi)