P0299 Yükleme Basıncı Düşük Arızası

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: P0299 Yükleme Basıncı Düşük Arızası

Arkadaşlar arıza devam ediyor, bu sıralar yokuş yukarı sık çıkmaya başladı. Bosch a gittim %70 hortumlardan %30 da turbodan olabileceği söylendi. Erzurum Opel Servisi arayarak en kötü turbonun değişebileceğini söyleyerek fiyat aldım. Turbo %25 indirimli 2.300 işçilik ise 225 civarı söylendi, ayrıca kelepçe ve hortum değişirse onlarda eklenecek. Hafta içi randevu alıp gideceğim İnşaAllah turbo değildir durduk yere o kadar para az değil, hayırlısı bakalım ne olacak.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gezegen' Alıntı:
Arkadaşlar arıza devam ediyor, bu sıralar yokuş yukarı sık çıkmaya başladı. Bosch a gittim %70 hortumlardan %30 da turbodan olabileceği söylendi. Erzurum Opel Servisi arayarak en kötü turbonun değişebileceğini söyleyerek fiyat aldım. Turbo %25 indirimli 2.300 işçilik ise 225 civarı söylendi, ayrıca kelepçe ve hortum değişirse onlarda eklenecek. Hafta içi randevu alıp gideceğim İnşaAllah turbo değildir durduk yere o kadar para az değil, hayırlısı bakalım ne olacak.
Hocam ne oldu durum?Bende de aynı sorun var .bugün servis birakmaniz lazim inceliyecez dedi .%80 turbo değişecek dedi.daha önce motor gücü azaltıldı esp uyarıları da vardi.onlar düzeldi. Daha 30 binde araba hayret ya

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzinde de aynı hatayı veriyor mu? Çoğu arkadaş LPG ayarından çözmüş.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinde veriyor mu bilmiyorum. Lpg de kullanıyorum. Zaten öyle hemen vermiyor. Geçen 500 km yol gittim çıkmadı. Dönüşte 100.kmde uyarı çıktı. Ama lpg ile turbo basınç uyarısı nasıl olmus

Ama yinede bı ayar yaptirayim

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün bakarken hava filtresine altında kopuk bi boru buldum.bakalım göstercem.ondan olabilirmi acaba hava filtresine giriyo alttan?

KaanKan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracımda Lpg yok. Araç 15-20 gündür servisteydi salı günü gidip teslim aldım. Aracımın Turbosu değişti. Teslim almadan önce test sürüşü yaptık bir şey çıkmadı. Erzurum'dan Erzincan'a geldim 200 km yine bir şey çıkmadı. İnşaAllah daha sonra yine arıza vermez.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun .banada turbo değişebilir dedi ama belkide hortum vs dır dedi incelenmeli dedi.bugün bakarken kopuk bi boru buldum. Hava filtresi nin altında. Bundan olabilirmi acaba

syabasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk' Alıntı:
Benzinde veriyor mu bilmiyorum. Lpg de kullanıyorum. Zaten öyle hemen vermiyor. Geçen 500 km yol gittim çıkmadı. Dönüşte 100.kmde uyarı çıktı. Ama lpg ile turbo basınç uyarısı nasıl olmus

Ama yinede bı ayar yaptirayim

LPG taktıralı ne kadar oldu? daha öncesinde var mıydı bu problem.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg yi 3 ay önce taktirdim. Takalı 7000km oldu .daha önce tam bilmiyorum çünkü arabayı yeni aldım. 1500 km yol yaptım hemen lpg taktirdim. Uyarı yoktu. Sadece m9tor arıza ışığı yanikti oda boğaz kelebeginden mis,temizlendi kalibrasyon yapıldı düzeldi. Çok Nalet bişey 1 haftadir uyarı falan yok.