P0136 Oksijen sensor devresi arizali (Bank 1 sensor 2)

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0136 kodu veriyor kendim okudum araştırdım konu başlığındaki arıza veriyor bunun ne olduğunu bilen var mı masraf ne olur

saygılar:(

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç astramı vectramı z13dth motormu x20xev mi? bunun gibi bilgileri de yazabilirseniz fiyat hakkında bilgiler daha net alabilirsiniz. ayrıca buna benzer sorunlar forumumuzda mevcut
Aşşağıdaki bağlantıya tıklayarak bakabilirsiniz

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/30598-opel-corsa-oksijen-sensoru-sorunu.html

14. 4 corsa

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Masraf yapmayın,iyi bir bilgisayarı ve bilgisi olan servise gidin Debimetre verilerini ölçsün,büyük ihtimal debimetre yanlış verisi sonucu oksijen sensoru hata görüyor.birde egr temizletilsiniha bu arada masraf etmeden önce bana kalırsa arıza kodlarını sil sonra debimetre soketini çek ve öyle kullan bakalım ne arıza kodu verecek? eğer hala oksjien sensoru verirse debimetreyi değiş ama dediğim gibi en güzeli bilgisayar

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Masraf yapmayın,iyi bir bilgisayarı ve bilgisi olan servise gidin Debimetre verilerini ölçsün,büyük ihtimal debimetre yanlış verisi sonucu oksijen sensoru hata görüyor.birde egr temizletilsiniha bu arada masraf etmeden önce bana kalırsa arıza kodlarını sil sonra debimetre soketini çek ve öyle kullan bakalım ne arıza kodu verecek? eğer hala oksjien sensoru verirse debimetreyi değiş ama dediğim gibi en güzeli bilgisayar

teşekkürler servis gözüktü sanırım

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
136 aşagıda manifoldun çıkışındaki sensör.
Çok önemli değil yana iyi yada kötü oldu diye bildiriyor.
Soğuktan zengin karışımla fazla egzost dumanı içinde kalıp co2 oranını yüksek ölçmüş olabilir.
Bi silip denemek lazım hata tekrar yanarsa aracın altındaki sensörü söküp bakmak gerek.

uslanmaz1991

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
136 aşagıda manifoldun çıkışındaki sensör.
Çok önemli değil yana iyi yada kötü oldu diye bildiriyor.
Soğuktan zengin karışımla fazla egzost dumanı içinde kalıp co2 oranını yüksek ölçmüş olabilir.
Bi silip denemek lazım hata tekrar yanarsa aracın altındaki sensörü söküp bakmak gerek.

saol bakacaz artık bi çaresine