Otomobilinizi Yıkatırken veya Yıkarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
files.jpg

Otomobilinizi hiçbir zaman fırça ile yıkamayın. Sünger, mümkünse alışveriş merkezlerinde satılan bu iş için yapılmış olan doğal süngerleri tercih edin.

Hortum, kova ve otomobil yıkamak için yapılmış bir şampuan kullanın. Böylece hem kirler çabuk çözülecek hem de kova kullandığınız için daha az su kirleteceksiniz. Hortumun ucunda suyu kesen bir tabanca olmasına özen gösterin.

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Aracınızı her zaman tavanından yıkamaya başlayın, kaput ve bagajdan sonra kapılara, ordan tampon, kapı altı ve jantlara geçin. Siz temizden kirliye giderken süngerinize daha az kir birikir ve dolayısıyla arabanızın çizilme ihtimali de azalır. [/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Arabanızı duruladıktan sonra kullanacğınız bezin yine otomobil kurulamak için yapılmış sentetik güderi denilen sarı bezler olmasına işinizi kolaylaştırır. Yanlış kurulama aracınızda hem çizilmelere hemde lekeler kalmasına neden olur. Doğal bezler sizi uğraştırırken sentetik güderiyi sıktığınızda hem eliniz acımaz hemde serbest bıraktığınızda anında gevşer. [/FONT]

[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, serif]Eğer işi daha da ciddiye alıyor ve bir pazar gününü otomobilinizin temizliğine ayırmak istiyorsanız, detaylı temizlik için gerekli bilgiye ihtiyacınız var demektir.[/FONT]

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende fırça kullanıyordum sonaxta boya koruma ve parlatma yaptırdıktan sonra kullanmamaya başladım. Sadece lastikleri fırça ile yıkıyorum.

Ayrıca benzinliklerde bulunan fırçalı otomatik yıkamalarada kesinlikle girmeyin derim.

piyanist16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paylaşım için tşk...su faturasının kabarmaması adına yada zaman sıkıntımız olduğunda genelde benzin istasyonlarının otomatik yıkamalarını tercih ediyoruz...bu da aracımıza zarar veriyor belki ama bazen mecbur kalınabliyor...ancak özel günlerde yada bol zamanımız olduğunda oturup aracımızla ilgilenebiliyoruz...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hayatta girmem otomatik yıkamaya leş gibi gezerim yine girmem kayınço 6 ay önce sıfır d4d comfort aldı metalik siyah d.bakırdan sonra izne geldi Osmaniye ye yolda yağmur çamur vs sonra sen tut otomatik yıkamaya gir çık arabayı kurulumaya bir başlıyor birde bakıyor ki her tarafı küçük küçük çizik dolu ama felaket sonra paşa paşa 350 usd verdi ziberte...

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ara 4 saat boyunca araba yıkadıgımı hatırlıyorum..içiyle
filan ugrasıyordum ama yaz tatilinde..simdi zamanım olmuyorki..

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kendin yıkarım temizlerim 2 saaat sürerr

cuneyt1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı 2. el aldıktan sonra ziebartta boya koruma yaptırmıştım. Kocaeli deki özdilekte, araç yıkama için makina var. Aracı banda sokunca sırayla ıslatma, köpükleme, durulama, cilalama, kurutma işlemleri yapıyor.
Adamlar o kadar büyük alet yapmşlar, sorun olmaz çizilmez dedim. haftada ortalama 2 yıkama ile 1 yıl sonra siyah aracım berbat bir hale geldi.
Zİebartta senelik yenileme düşünmememe rağmen, gittim mecbur yaptırdım. Ordakilerde 1 sene önce biz bu arabaya mı müdahale ettik, ne yapmışsınız siz buna dedi.

@faithless1905 dediği gibi, kir içinde gezerim ama asla girmem otomatik yıkama makinalarına :)

Artık sadece yakıt aldıktan sonra arabaya basınçlı su tutturuyorum. Boya korumanın da etkisi var sanırım, kirler fazla yapışmıyor basınçlı suda çıkıyor. istasyonlardaki ilaçlı yıkamayada güvenmiyorum.
Özel günlerde de gidip yıkamacıda süngerle yıkatıyorum.