otomobil onerisi

atakan232323

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi gunler ..

Foruma yeni katildim .

Sizden arac onerisi istiyorum corsa alacam ama bildiginiz uzere 10 cesit modeli var 1.2 1.3 essentia enjoy.. Oyle rampada kalmayacak ama tasaarruflu olacak siz hangisini onerirsiniz

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa almak istiyorsan 1.3 cdti öneririm.Gerçekten çok ekonomik bir araç.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her araç rampada kalabilir; (2.8 insignia ile %10 eğimli çubuk beline 60 la 5. viteste girersen kalırsın, araç bayılır, kağnı gibi çıkarsın)
her araç her rampayıda çıkabilir; (1.2 corsa ile 100 le girersen rampaya her türlü çıkarsın)
kısacası bu tamamen sana bağlı...

ama benimde tavisyem yakıt tasarrufu ön planda olacaksa 1.3 cdti enjoy bir corsa olur...
bagajı biraz küçük ama bizi idare ediyor işte... :)

usta23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her araç rampada kalabilir; (2.8 insignia ile %10 eğimli çubuk beline 60 la 5. viteste girersen kalırsın, araç bayılır, kağnı gibi çıkarsın)
her araç her rampayıda çıkabilir; (1.2 corsa ile 100 le girersen rampaya her türlü çıkarsın)
kısacası bu tamamen sana bağlı...

ama benimde tavisyem yakıt tasarrufu ön planda olacaksa 1.3 cdti enjoy bir corsa olur...
bagajı biraz küçük ama bizi idare ediyor işte... :)
kesinlikle katılıyorum ; geçen gün bir tanıdığın volvo s40 1.6d ile 5 km lik bir tırmanışı 5 kişi + klima ile öğlen sıcağında çıkmaya çalışırken araba bayıldı gaz yemedi tam sağımızda bir şahin vardı onu geçmekteydik ki o bile sıyrıldı gitti. Kafama taktım bu konuyu aynı mekana gitmemiz gerekti bir kaç gün sonra ve aynı ekip benim arabayla gidelim dedim yine klima açık ve öğlen ortası. Canavar gibi çıktı. Gel de corsa yı sevme :D Test sürüşü filan yapın beğenmeyen de çok sonuçta kimsenin kararını etkilemek istemem. Bazı insanların sürüş karakteri 1.3 cdti a uymuyor burası kesin. Benim görüşüm tabi :)

ubkubk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmlar 2001 model 1.4 comfort 3k corsa c kullanıyorum araçta lpg var geçen ay antalya tarafına doğru 2300 km lik bi gezim oldu. devirli kulanıldığı takdirde kesinlikle çekiş sorunu yaşamadım motor araca göre yeterli hatta ideal diyebilirim. üstelik bu seyahatte toplam 400 liralık lpg harcadım. (karışık kullanım %90 klima açık)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hiç bir araç rampada kalmaz, her araç kendi gücü doğrultusunda mutlaka yol alır. Vites gerektiği gibi kullanılmazsa rampada bayılan BMW veya Mercedes mi kötüdür yoksa o araçları kullanan sürücüler mi kötüdür? Rampaları hızlı çıkacak bir araç istiyorsanız doğal olarak motor gücü yüksek araçlarla ilgilenmeniz gerekecek. Hem az yakan, hem çok iyi giden bir araca ben denk gelmedim. Dediğim gibi her araç kendi gücü doğrultusunda yol alır, motor hacmi küçük araçların performanslarının düşük olması son derece doğaldır. Rampalarda zorda kalırsanız iki şey yapabilirsiniz; klimayı kapatırsınız, vites küçültürsünüz.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aile küçük ise, 4 kapı bir araç ihtiyacı yok ise Corsa 1.7 DTI öneririm. Hem yakıtta ekonomiktir, hem de bayırlarla arası iyidir. Gerçi aile büyükse de öneririm. Biz 4 kişilik bir aileyiz, 3 kapılı olmasına rağmen artık haftasonları bile Corsa'yı kullanır olduk, oğlum "baba küçük arabayla gidelim" diyor. :)