Otomatik vites sevenler derneği

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla oturup iftik iftik onu hesaplamıyorum. en son uzun yol 17Kr, şehir içi 25Kr civarı yakıyordu...

vectrateam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar; bi dusunsenize sehir icinde gezerken sag elinizle kiz arkadasinizin elini hic birakmadan gezebiliyorsunuz:cool:,yokusta bi yere kadar en azndan manuellere gore daha az geri kayma yapiyoryada uzerinde kar tanesi resmi olan tusa basinca hic geri kaymiyor.otomatik keyifsiz derler' bundan daha buyuk keyif varmi_? :D ve inanin spor moddayken ole bi agrasiflesiyo ki manuel olsa ben motoru okadar sikistiramam acirim arabama :p
Sehir ici normal kullanim: 220-230 krs.
uzun yol 100-120 km ortalamada :170-180 krs. yakiyorum.
zavolli sirali sistem lpg kullaniyorum gazi:1.72 den aliyorum

Son düzenleme:

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar; bi dusunsenize sehir icinde gezerken sag elinizle kiz arkadasinizin elini hic birakmadan gezebiliyorsunuz:cool:,yokusta bi yere kadar en azndan manuellere gore daha az geri kayma yapiyoryada uzerinde kar tanesi resmi olan tusa basinca hic geri kaymiyor.otomatik keyifsiz derler' bundan daha buyuk keyif varmi_? :D ve inanin spor moddayken ole bi agrasiflesiyo ki manuel olsa ben motoru okadar sikistiramam acirim arabama :p
Sehir ici normal kullanim: 220-230 krs.
uzun yol 100-120 km ortalamada :170-180 krs. yakiyorum.
zavolli sirali sistem lpg kullaniyorum gazi:1.72 den aliyorum
aynen abi ya hem kız arkadaşın elini tutmayı.. hemde ben kahve içmeyi yada bir şeyler yemeyi tercih ediyorum..:D çok zevkli oluyor...manuel kullanan arkadaşlara burdan duyrulur..:D:rolleyes:
evet abi bende ilk kalkışta spor modda hiç bir manuel geçemez bnce çok seri oluyor...:)
bnde zavolli kullanıyorum..;);)
bnmki 1.6 aynı yakıyoruz abii??:confused::confused:

Son düzenleme:

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O.A.G ben simdi bu cumlelerinden ne anlayayım eheuheuhueuhehuehuehue
yarıldım ve bademcik ameliyatı oldum bi kaç gün once .. bogazım bu kdr cok gvulmekten kanarsa seni bulurum haberin olsun ehuhehuehuehuehuehuehueeuehueuhe

:D:Dabicim o anki psikoloji ile yazmısım işte bişeler:D
ama felsefe yapmısım haa:kop:

canse89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatikçiler:
manuelciler herseyden önce agır abidir:D:D
furkan neden gelip buraya tahrik edici cümleler yazıyorsun??:confused::confused::confused::D
ayrıca 25 gündür üye olup nasıl bu kadar msj yazabildin?yöneticilerin dikkatini çekmiyomusun??

Son düzenleme:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında otomatik normal kullanım için yapılmıştır ancak sektörde gelişen spor otomobil akımı o zamanki otomatik manuel arasındaki güç kaybı yüzdesi fazla olduğundan manueli tercih etmiş ve zamanla ekonomik araçlarında öne çıkarılması manueli otomatiğin önüne geçirmiştir.
ancak gelişen teknolojiler aradaki farkları minimuma indirmiştir. özellikle yeni çıkan robotize şanzımanlar sayesinde düz şanzımanı beyin ve havalı pistonların kontrol etmesi ile güç kaybı yaşamadan daha ekonomik sürüşler yapılabiliyor. gerçi bu sistemler ilk çıktığında baya problem çıkardı ama şimdi pek sorun çıkarmıyorlar.

otomatik şanzımanın tamirinin ve parçasının pahalı olmasının tek nedeni sorunsuz ve problem çıkarmamasından kaynaklanır.
yani otomatikçi usta iş beklerse açlıkdan ölür, parçacı stok yaparsa zor satar. zamanla ustaları azalmış, olan ustalarda az gelen işe çok para istemiş, parça getirenler stoklarını azaltmış, ama kar oranlarını yükseltmiş olmasından dolayı otomatikler iyice gözden düşmüştür.
liseden sonra askerliği beklerken 1 yıl boyunca otomatik şanzıman tamircisi angaralı memet ustanın yanında para almadan çalıştım. ve 1 yıl boyunca sadece 1 adet otomatik şanzıman tamire geldi. oda mazda 626. bide ustaların yaktığı mazot çok para. yani memet usta ayık kafa iş yapamazdı efesin haftalık üretimine el koymadan elini işe süremezdi. tabi maliyet yüksek olunca işçilikde yüksek olucak.

otomatik sadece ellenmeyi sevmez. fazla kurcalamayın yeter. durmadan parka almak, veya motor devirli iken vitese takmak en büyük düşmanıdır. yağını değiştirmenizden hariç hiçbir masrafı yoktur. ne baskı-balata ne sekromenç bu özellikleride onu uzun vadede daha ekonomik yapar. rahatlığıda cabası.

kullanırken d321 yapacağınıza roketi kullanın, rokete bayılır bu şanzımanlar. heleki devrinide buldumu manueller hakgetire.
karda kış konumuna getirin 2.vitesle kalksın ve ağır devirle tekerleklere fazla tork vermeden, patiye düşmeden. manuelde bile zor ayarlıyacağınız bir durumdur.

herşeye rağmen otomatik iyidir. sadece iyi tanınmamıştır.