Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son sistemi değil bende Fast olanı Sonradan Multi Fast ve Safe Fast Çıktı Diye Biliyorum Bununla Çok Farkı var mıdır acaba landirenzonun

kadirim işte onu bir bilene sormalı o kadar bilmiyorum. ama lpg ecusu eskilerde ve benmkinde tek büyük fişli. bunlar bilgi alma ve yollamada bir kaç ms geç kalıyormuş. üstüne gazın borularda geçirdiği zamanda var tabi. buda hafifde olsa randıman düşüklüğü ve geç tepki veriyomuş. yeni denilenlerin hepsi ecuya çift soket bağlanıyor. daha hızlı tepki veriyormuş. ama yakıtı nasıl ve ne kadar etkiler bilemicem.
bilene sormak derken ustaya sorsak sistem satmaya çalışıyor. bu işden anlayan binicilere sormalı. donanımhaber bu konuda yardımcı olabilir.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar kargaşa yaratmaya gerek yok o zaman abi az tasarruf ederken parçalamayalım sistemi
ne demiş Çinli Çalışıyorsa Kurcalama

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
babam bugün gitti dem-al a.yolda hata vermiş yine tam hata verirken pc ye bağlamışlar.basınç ve sıcaklık sensörü çıkmış.sıcaklık için 10,basınç için 40 tl vermiş değiştirtmiş.şimdilik sorun yok diyor.ben sürmedim

erhan bağarkası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar arabamı alalı tam 1 sene oldu her ay servisteyim malesef degiştirmedik parça kalmadı diyebilirim şimdide otomatik vites sorunu geldi başıma ilk çalıştırdıgımda vites 2 ye cok geç geçiyor 2500 de olması gerekirken 4500 leri buluyor vites degişimi sert vurma şeklinde oluyor ve geri vitese aldıgım zaman araba rolentede ara ara boşa alıyormusum gibi boşluklar yapıyor bu konu hakkında bilgisi yada tahmini olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar arabamı alalı tam 1 sene oldu her ay servisteyim malesef degiştirmedik parça kalmadı diyebilirim şimdide otomatik vites sorunu geldi başıma ilk çalıştırdıgımda vites 2 ye cok geç geçiyor 2500 de olması gerekirken 4500 leri buluyor vites degişimi sert vurma şeklinde oluyor ve geri vitese aldıgım zaman araba rolentede ara ara boşa alıyormusum gibi boşluklar yapıyor bu konu hakkında bilgisi yada tahmini olan varsa cevaplarınızı bekliyorum

valla sorun belli ama genede ufakdan başlayarak ihtimallere bakalım.
yağınız kaç km.de zamanı geçmiş olabilirmi. doğru yağmı kondu. filtrede yeğ değişirken değiştimi yoksa temizleyipmi koydular. yağ eksilmiş olabilirmi.

tam otomatikler yaz yada kış farketmez ilk çalıştırmada geç vitese geçer ve vuruntulu geçer. bu olay yazın 1dk sürer. kışın birkaç dk. bunu normal olarak alırsanız arıza olarak diğer yaptıkları nelerdir.

BU ARADA GÖRDÜMKİ İZMİRDESİNİZ. BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİCEK DAHA ÖNCE BİR ARKADAŞIMIZIN GİTTİĞİ PARAGÖZ OLMAYAN BİR YER VAR ORANIN BİLGİSİNİDE VEREBİLİRİM.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim işyerindeki servis çalışanına sordum otomatik viteste balata olmaz basınçlı bir sistem falan var dedi ..

erhan bağarkası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sorun belli ama genede ufakdan başlayarak ihtimallere bakalım.
yağınız kaç km.de zamanı geçmiş olabilirmi. doğru yağmı kondu. filtrede yeğ değişirken değiştimi yoksa temizleyipmi koydular. yağ eksilmiş olabilirmi.

tam otomatikler yaz yada kış farketmez ilk çalıştırmada geç vitese geçer ve vuruntulu geçer. bu olay yazın 1dk sürer. kışın birkaç dk. bunu normal olarak alırsanız arıza olarak diğer yaptıkları nelerdir.

BU ARADA GÖRDÜMKİ İZMİRDESİNİZ. BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİCEK DAHA ÖNCE BİR ARKADAŞIMIZIN GİTTİĞİ PARAGÖZ OLMAYAN BİR YER VAR ORANIN BİLGİSİNİDE VEREBİLİRİM.

öncelikle ilgilendigin için çok teşekkür ederim arabamın bir sorunuda hareket halindeyken gaza yüklendigim zaman araçta kasıntılar oluyor yağ için birşey diyemiyecegim eski sahibi degiştirdimi bilmiyorum ben degiştirmedim aracımın şuanki kmsi 186bin yağ degişim zamanı gelmiştir benim korkum başka birşey cıkmasından cesaret edemedim servise gitmeye kısacası biliyorsunuz servisler malesef paracı oluyor herhangibir yerede güvenemedim bahsettiginiz yerin bilgilerini verseniz iyi olur

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün İzmit'te chvypolat ve KRM_KNDMR arkadaşlarla tanıştım. İkisi de sıcakkanlı insanlar, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim.

cenkerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç sogukken ilk kalkışta 2.vitese geç atması normal ama ısındıktan sonrada geç atıyosa bu normal degil,vurma sorunuda selonoid arızası olabilir,geri viteste ise bosluk yapıyosa buda balatalarının artık bittigine işaret bence.cok dik olmayan yokuşlarda geri vitese tak ve gaza basma kacırıyomu bir dene.bu soledigin sorunlar şanzumanın inmesine sebep olabilir.ama once yagını kontrol ettır yada degiştir polat abinin dediği gibi ama dogru yağ koydur.benim araçta atf3 var,opel atf3 ama konustugum ustalar ve nette atf3 koyulmaz deniyor.