Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbulda manuel vites araba kullana kullana dar geldi valla ben de otomatik alamyı dusunuyorum.. birkaç sefer kullandım ve cok rahat edıyor trafıkte ınsan

biz memnun oluruz ama siz bizden daha çok memnun olacaksınız. binmeden sürmeden yaşamadan anlaşılır birşey değil.
şimdiden aramıza hoşgeldiniz.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ewet nigar ın zemberek kutusunun ayağı kırılmış o takılıyormuş Hasan ım yaptı + boğaz kelebeği temizleme + buji +buji kablosu değiştirdi :)

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ewet nigar ın zemberek kutusunun ayağı kırılmış o takılıyormuş Hasan ım yaptı + boğaz kelebeği temizleme + buji +buji kablosu değiştirdi :)

bu bankacılar nabıyo diyodum, anahtarlıkdan belli ayin düzenleyip güzelim bankacı kızları kurban ediyonuz dimi.
satanistler bi kutuyla kurtulamaz.

hagecit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben yıllardır manuel vitesli araç kullandım. Ama otomatik vitese alıştıktan sonra anladımki gerçekten de büyük kolaylıkmış. Bundan sonra alacağım araba da kesinlikle otomatik vites olur.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bankacılar nabıyo diyodum, anahtarlıkdan belli ayin düzenleyip güzelim bankacı kızları kurban ediyonuz dimi.
satanistler bi kutuyla kurtulamaz.

Abi anahtarlığı kadıköy barlar sokağındaki bir aborjinden aldım :D anahtarlık hatun figürlü değil :kop: burdan çalışanların inek olduğu sonucunu çıkartmak lazım :D

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben yıllardır manuel vitesli araç kullandım. Ama otomatik vitese alıştıktan sonra anladımki gerçekten de büyük kolaylıkmış. Bundan sonra alacağım araba da kesinlikle otomatik vites olur.

bir tek otomatik korkusunu yenmemiz lazım. halen otomatik vites kullananlarda dahil olmak üzere tamirat masraflarını düşürmek gerekiyor.
arızalı bir şanzımanı en düşük 1750ye tamir ediyorlar, burdan 1000-1600 arası işçilik ama içinde insafsızlıkda var. mesela basit bir örnek 400 tamir takımı ise (e-bay de kargo dahil 200e geliyor) şanzımancı bunun sadece lazım olanını takıyor diğer parçaları kendine ayırıyor. halbuki diğer parçaları taksa selenoidler hariç tüm şanzıman sıfırlanacak. ve uzun bir süre arıza yapmıcak.
mesela bir şanzımanı tamamiyle sıfırlamak tamir takımı 650 tl (e-bayden 400-450 ye geliyor) bu işlem için alınan para 2500-4500 arası. bunun için yoruma gerek yok siz anlarsınız. ama bu işlem yapılan şanzıman kötü şartlarda 350binden fazla km yapıcak.

kısacası insanları korkutan bu işlemi düşürürsek, daha çok insanı ailemize katarız. daha çok insan daha düşük maliyetler ve yaygın servis düşüncesi ile manuelden bir farkı kalmıyacak.

ayhan11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.pirlantaonline.com
Otomatik araba rahat fakat bana göre değil,hanım olmasa otomatik almam mecburiyetler işte avantajı şehiriçi rahatlık dezavantajı dizel de kısıtlı otomatik olması