Otomatik vites sevenler derneği

Alevra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar;

Corsa D 1.4 Otomatik kullanıyorum bugun deneme amaçlı yokuşta arabayı durdurup kaydırma yapıyormu diye bir bakayım dedim tam otomatik bir araç olmasına rağmen baya baya geri kaydırıyor. Yokuşta ciddi anlamda dik bir yokuş sayılır, bu geri kaydırma olayının bir sınırlaması varmıdır yani çok dik yokuşta kaydırır ama hafif rampada kaydırmaz gibisinden...

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar;

Corsa D 1.4 Otomatik kullanıyorum bugun deneme amaçlı yokuşta arabayı durdurup kaydırma yapıyormu diye bir bakayım dedim tam otomatik bir araç olmasına rağmen baya baya geri kaydırıyor. Yokuşta ciddi anlamda dik bir yokuş sayılır, bu geri kaydırma olayının bir sınırlaması varmıdır yani çok dik yokuşta kaydırır ama hafif rampada kaydırmaz gibisinden...

çok dik yokuşlarda ayağımı frenden çekince çok az geri kaçıyor gerçi kaçıyor demek belki yanlış ama sonra araba olduğu yerde kalıyor

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eklediğim video benim arabama ait değil. yol şartlarının mutlaka etkisi vardır ölçüme en sağlamı sen bir arkadaşınla kalkış yapıp dene benim araba 315000 km de seninkiyle arasında 2 sn fark olmaması gerekir

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bırakın şanzımanınız sağlam kalsın.action aramayın durduğunuz yerde :D para cebinize çok geldi galiba :D

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar;

rampanın eğimine göre dikleştikce kaydırabilir. belli bir güçle ileri gider araba bu gücün karşısındaki güce göre ya az gider ya yerinde durur yada hafif geri kaydırır.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağmur yağıyorrrr :( nigar su alıyor :( ön camı kapatacak şekilde laylon örttüm kapılara sıkıştırdım.önler mi su almasını_?

kmp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PERFORMANS olarak hiçbir fark yok, kullanım olarak da manuel'i çok seven ve vazgeçemeyen arkadaşlar var tabii ki.

Benim bu konudaki görüşüm şu:

Uzaktan kumanda aleti varken, yok abi ben kalkıp televizyonun üzerindeki düğmelerle kanal değiştirmeyi daha çok seviyorum demek gibi bişeydir manuel vites kullanma arzusu...

güzel bir yaklaşım