Otomatik vites sevenler derneği

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, otoatim vites arabada du yolda viteste iken hafif hafif araba giderdi. artık viteste iken durduktan sonra araba kendi kendine gitmiyor. ancak hafif gaza dokununca gitmeye baslıyor sorun ne olabilir

genelde balatadan yapar. tamir takımı değişmesiyle düzelir. biraz masraflıdır, işçilikle beraber 600-700 tutması lazım. yağ olarak dexton 2 koydurmayı unutma. 3 koymak isteyebilirler sen 2 koydur.
aracın eskiye göre yavaş gidiyor gibine geliyormu. özellikle belli viteslerde. yani mesela 1.vitesde eskiden daha seriydi şimdi değil gibi.

geçen kışda aynı olay oldumu. yanlış yağdan dolayı yapabilir, önce yağın zamanına/doğruluğuna ve filtrenin durumuna bakmak lazım.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar;

1 ay önce Corsa Enjoy 111 1.4 otomatik aldım gereçekten otomatik arabanın keyfi bir başka oluyor. Özellikle bunun farkını 10 dklık yolu 45 dakikada gidince daha iyi anladım. Kick Downda ayrı bir zevk tabiki insanın araba sollayısı geliyor, önceki mesajlarda sport mode olayından bahsedilmiş ama benim araçta S şeklinde bir seçenek yok sanırım aracın sport modu bulunmuyor.

okican cevap vermiş. zaten benim aracınız hakkında pek bilgim yok. ama bazı şanzımanlarda olur bazılarında olmaz. tek özelliği vites değişimlerini daha yüksek devirde yapmasıdır. araca ekstra bir güç vermez.
mesela normalde 2200 devirde vites değiştiriyorsanız. S tuşu basılı olduğunda 3500 devirde değiştirirsiniz.
bende var ama kullanmıyorum. gaz pedalından gerekli deviri ayarlıyorum.

berkant2223

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b cdx 2500 otomatik şanzıman

öncelikle herkeze merhaba arkadaslar sizlere bikaç sorum olcak 1996 model vectra b cdx2500 otomatik şanzıman opelim war arabamla manuel 1-2-3 vites kullanıyorum bunun bi zararı war mı çevremdeki insanlar korkutuo beni birde şanzıman yağının azalıp azalmadığını nası ölçeriz ve şanzıman kaç litre yağ alıyor

hamsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde balatadan yapar. tamir takımı değişmesiyle düzelir. biraz masraflıdır, işçilikle beraber 600-700 tutması lazım. yağ olarak dexton 2 koydurmayı unutma. 3 koymak isteyebilirler sen 2 koydur.
aracın eskiye göre yavaş gidiyor gibine geliyormu. özellikle belli viteslerde. yani mesela 1.vitesde eskiden daha seriydi şimdi değil gibi.

geçen kışda aynı olay oldumu. yanlış yağdan dolayı yapabilir, önce yağın zamanına/doğruluğuna ve filtrenin durumuna bakmak lazım.

ilk once ilginden dolayı teşekkür ederim. hızda bir dusus gozlemlemedim. gece kıs boyle bir sorunda yaşamadım. belki şanzıman yagı değişmesi gerekebilir diye dusundum bende. ışıkda durdum diyelim ve frene bastım ondan sonra ayağımı cektiğimde hareket etmiyor cok hafif gaza gokunup bıraksam hareket ediyor. ve bu sorunu her zamanda yapmıyor.