Otomatik Şanzıman

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anlattiginiz kadariyla sanzuman beyni vitesin 3. Vitese gectigini soyluyor fakat arac halen 2. Viteste 3 e sonradan atiyor arada bi gecikme var dogrumu anladim? Manuel atincada durum aynimi mesela ayaginizi gazda sabut tutun vitesi manuele alin 2 ye atin devam ederken 3 e attiginizda ekranda 3 yazip vites sonradanmi atiyor kontrol edin bi manuelde attiginiz anda devir dusuyormu yoksa devir sabitmi kaliyor
Manuele alıp üst vitese attığımda da araç deviri sabit kalıyor vites göstergede geçiyor ancak hala devir sabit şekilde ilerliyor. Yani şöyleki şanzıman planet dişliyi kitlediği anda direk yürüyor bağırma işi kesiliyor. Ancak kitlemediği sürece sanki yarım debriyaj yapıyor gibi oluyor

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Km kac? Yagi nezaman degisti

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Km kac? Yagi nezaman degisti
80.000 km'de araç, hiç değişmedi. full yetkili servis bakımlıdır.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis yagin omurluk oldugunu soyluyor. Degistirmek istiyorum deyin sanzuman yaginin bakim vakti gelmis 80 bin ideal sanzuman yag degisim vaktidir

• Beğen
Tepkiler: Ozgur53

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yetkili servis yagin omurluk oldugunu soyluyor. Degistirmek istiyorum deyin sanzuman yaginin bakim vakti gelmis 80 bin ideal sanzuman yag degisim vaktidir
Tamamdır Zafer Bey, yetkili servis ile görüşüp yağ bakım için bilgi ve fiyat alıcam. Duruma göre değiştiricem inşAllah. Teşekkürler fikirleriniz için.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
iyi Akşamlar, aracımın şanzımanı cvt gibi davranıyor. Şöyle ki araç 2'den 3'e geçince devir saati sabitleniyor araç hızlanıyor ve daha sonra araç hızlanmasına rağmen devir saati düşüyor ve araç yürüyor. Örnek vermek gerekirse 1'den 2'ye geçtim şanzıman 2.500 rpme sabitleniyor araç 20 den 30 kmh kadar hızlanıyor ve sonra 1.800 rpme kadar düşüyor ve araç hızlanmaya devam ediyor. Neden böyle yaptığını anlayamıyorum genelde 2. ve 3. viteslerde yapıyor. 1.vites kusursuz geçiyor. Bilgisi olan var mı?
Şanzıman henüz ısınmamışken, dik rampalarda olur, normaldir. Gaza yüklenseniz düzdeki gibi atar, ama sabit gazla ağır ağır çıkarsanız böyle bir durum oluşabiliyor fakat bir sorun teşkil etmiyor.

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şanzıman henüz ısınmamışken, dik rampalarda olur, normaldir. Gaza yüklenseniz düzdeki gibi atar, ama sabit gazla ağır ağır çıkarsanız böyle bir durum oluşabiliyor fakat bir sorun teşkil etmiyor.
Sıcak veya soğuk hiç farketmiyor