otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

• Kullanılan toplam oy
    281
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
:kop:vectra da öyle olduğunu söylüyor anladığım kadarıyla ama umarım sen de öyle olduğunu düşünüyorsundur

Son düzenleme:

mesut1989

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel herkesın dedıgı gibi araba sürdügünü farkına varıyosunnn ve bı arknın dedıgı gizi ara gazı yeter:)

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Bir de şu tarafından bakalım: manuel vitesin kazalardaki payı nedir, otomatik vitesin nedir?

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben manuel vites kullanmama ragmen otomatiği tercih ederim hatta nasip olursa bundan sonra otomatik olucak....

azizwxaziz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ankette şu kanıya vardım.arabayı ihtiyaç olarak kullananlar.otomatiği tercih etmiş.zevk için kullananlar manueli.ben ihtiyacım olduğunda bile zevkle vites değiştiriyorum o yüzden manuel.ayrıca otomatik arabalar çok akıyo motor freniyle falan yavaşlayamıyosun.manuel bir araçta yüksek hızlarda vites küçültünmü araba resmen kapanıyo.kaza oranı daha az bence.HAMALLIKTA OLSA MANUEL.ARABA BANA DEĞİL BEN ARABAYA HÜKMEDİCEM.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bu ankette şu kanıya vardım.arabayı ihtiyaç olarak kullananlar.otomatiği tercih etmiş.zevk için kullananlar manueli.ben ihtiyacım olduğunda bile zevkle vites değiştiriyorum o yüzden manuel.ayrıca otomatik arabalar çok akıyo motor freniyle falan yavaşlayamıyosun.manuel bir araçta yüksek hızlarda vites küçültünmü araba resmen kapanıyo.kaza oranı daha az bence.HAMALLIKTA OLSA MANUEL.ARABA BANA DEĞİL BEN ARABAYA HÜKMEDİCEM.

bu yorumu neye göre yaptınız bilmiyorum da motor freni olayı mauelde kullanıcının kendi ayarıdır. ama otomatikte motor freni manuelle kıyaslanmayacak derecede gelişmiştir. adamlar motor fren vitesi koymuşlar 3-2-1 diye

Ayrıca frene basıyorum diye gaza basma olayından kaynaklanan kazaların haddi hesabı yok. adam vites değiştirken olmadık kazalara sebep oluyor. amerika ve avrupa ülkeleriyle kıyasladığımızda kullanıcı hatasından meydana gelen kazaların yüksek olmasının sebeplerinden biri de manuel arabaların çok olması ve arabanın kendisinin ayarlaması gereken şeylerin kullanıcı tarafından ayarlanması sırasında meydana gelen dikkatsizliklerdir.

Son düzenleme:

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatiği tercih ederim şehirde yaşadığımız için.
çok param olursa birgün ikinci otomobilimi güçlü ve manuel alırım.