otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

• Kullanılan toplam oy
    281

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatıkte yuksek devırde o devır gostergesının hareketlı cok hosuma gıdıo :)

eraynaim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.istanbulcv.com
İstanbul trafiğinde çık sıkışıklıkta otomatik.
Hafif kalabalıkta Manuel.
Uzun yolda bu dibine gitsin.
O yüzden Tiptronik

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa arkadaşlar hiç 18 vitesli manuel bir araç kullananınız oldu mu? ben kullandım bir tırdı yaklaşık 1 yıl 50 km/saat hıza çıkıncaya kadar 12 vites değişiyordum pazı yapmaktan başka ve insanı yormaktan başka bişeye yaramıyor. ne ara gazı nede kontrolün bende olması falan hikaye aynı aracın geçen otomatik olanını kullandım işin aslı triptonik. harika bişey o yüzden kesinlikle otomatiiiiiiikkkkk. lamı cimi yok

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Otomatik araba alana kadar ben de otomatik vitesli araba mı alınır diyordum. Bu yüzden otomatik kullanmayanların ön yargı ile bakması çok normal, ne gerek var ki diye düşünülüyor. Kaldı ki alırken de daha pahalı.
Ancak 2002'deki arabamı manuel aldıktan sonra çok alıştım. Kısa sürede düz vitesi de unuttum. Otomatige alışmış biri kolay kolay düz almaz bir daha, buna eminim. Eğer arabanız spor bir arabaysa belki bir derece mantıklı olabilir düz vites istemek ancak şimdi öyle arabalar ve otomatik şanzımanlar var ki. Direksiyondan kumandalı vitese sahip bir cogu, o zaman bu arabalar alınmayacak mı ? Çünkü aynı zamanda otomaik oluyor bunlar
Diğer taraftan, şu andaki en mükemmel otomatik şanzımanlardan biri Vw grupta, yani dsg şanzımanlar. İnanılmaz çalışıyor, denemenizi tavsiye ederim. Milisaniyelerle vites değişimi saglıyor, neredeyse sıfır kayıpla, hele bir de direksiyondan kumanda ediliyorsa bunun keyfi de bambaşka. Şahsen yeni scirocco 1.4 tsi 160 hp Dsg çok dikkatimi çekiyor, hatta almayı bile düşünüyorum ilerleyen zamanda.

Otomatik ayrı bir keyiftir, Düzde bulunan keyifler ayrı otomatikte ayrı. Amerikada neredeyse düz vites araba yok, adamların tüm spor arabaları otomatik neredeyse. Ben ankaraya gitmek uzere yola cıktıgımda, ankaraya kadar sadece bir kere vites değiştiriyorum, var mı böyle bir konfor.

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
otomatikte zevkli ama çoğu sistemde performans düşüyor yakıt tüketimi artıyor bu yüzden ben manueli tercih ediyorum şuan ama otomatik almam demiyorum...

kısacası arabaya ve vites teknolojisine göre değişir bu sorunun cevabı...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Şu anda en üstünü vw'nin dsg şanzımanı diye biliyorum. Zaten kağıt üzerinde de 0-100 km akselerasyonu düz viteslerden daha iyi görünüyor. Daha ne olsun, mükemmel işliyor

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astranın tam otomatik vitesi tr gelirse otomatik derim.eğer eastronik olursa manuel derim.

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik bilemedin triptronic
ankette otomatik atağa kalkmış 2-3 seneye kalmaz herkes otomatik alır
buraya yazıyorum:)

hele bide otomatik bayan arabası diyenler varya Allah'ım çiğ çiğ yiyesim geliyor
bilmeden binmeden konuşuyorlar ya uyyyy:D:D:D

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik araba alana kadar ben de otomatik vitesli araba mı alınır diyordum. Bu yüzden otomatik kullanmayanların ön yargı ile bakması çok normal, ne gerek var ki diye düşünülüyor. Kaldı ki alırken de daha pahalı.
Ancak 2002'deki arabamı manuel aldıktan sonra çok alıştım. Kısa sürede düz vitesi de unuttum. Otomatige alışmış biri kolay kolay düz almaz bir daha, buna eminim. Eğer arabanız spor bir arabaysa belki bir derece mantıklı olabilir düz vites istemek ancak şimdi öyle arabalar ve otomatik şanzımanlar var ki. Direksiyondan kumandalı vitese sahip bir cogu, o zaman bu arabalar alınmayacak mı ? Çünkü aynı zamanda otomaik oluyor bunlar
Diğer taraftan, şu andaki en mükemmel otomatik şanzımanlardan biri Vw grupta, yani dsg şanzımanlar. İnanılmaz çalışıyor, denemenizi tavsiye ederim. Milisaniyelerle vites değişimi saglıyor, neredeyse sıfır kayıpla, hele bir de direksiyondan kumanda ediliyorsa bunun keyfi de bambaşka. Şahsen yeni scirocco 1.4 tsi 160 hp Dsg çok dikkatimi çekiyor, hatta almayı bile düşünüyorum ilerleyen zamanda.

Otomatik ayrı bir keyiftir, Düzde bulunan keyifler ayrı otomatikte ayrı. Amerikada neredeyse düz vites araba yok, adamların tüm spor arabaları otomatik neredeyse. Ben ankaraya gitmek uzere yola cıktıgımda, ankaraya kadar sadece bir kere vites değiştiriyorum, var mı böyle bir konfor.

aynen aynen Avrupa'nın %97,98 i otomatik vites kullanıyor:rock: