Otomatik Çarpısma Hazırlığı Devre Dışı

cihanu

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar
Aranıza Opel Astra 2016 Dynamic alarak katıldım. 1 hafta oldu fakat aracımda maalesef "Otomatik Çarpısma Hazırlığı Devre Dışı " hatası alıyorum.

Benzer durumla karşılaşan var mıdır aranizda. Teşekkür ediyorum. Şimdiden yanıtlar için .

IMG-20230819-WA0001.jpg

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun...Aynı aracın manuel vitesi bende mevcut...Bazen hafif yağışlarda malesef bu sorun oluyor...Kameraya az birşey toz veya kir gelse çarpışma ikazı tabela okuma vs devre dışı kalıyor....Ön camdaki kamerayı(Fotodaki işaretlediğim yeri)Temizleyin geçer...

Ekli dosyalar

• 20211224_142506.jpg
    20211224_142506.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 6
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

cihanu

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bilgi için teşekkur ederim. Çok ilginctir ki konuyu açtıgımdan beri temizlesem dahi düzelmemişti. Taki saganak yagıslı bir güne kadar . Aşırı sagank yagıslı bir günden sonraki ertesi gun kendiliginden duzeldi. Tam olarak nedendir ne degildir anlayamadım . Bu arada yagmurlu günün sabahında degil oğleden sonra düzeldi.
Bakalım takip ediyorum

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Konuya bir güncelleme yapayım dedim...Dün kilyos taraflarına giderken biraz yağmur ve soğuk vardı..Çarpışma önleyici tabela okuma vs iptal diye peş peşe uyarılar geldi...Aracı kenara çekip kameranın önünü silmek istediğimde herhangi bir pislik görmedim..Daha dikkatli baktığımda kamera ile camın arasının buhar olduğunu gördüm...Bir miktar cama sıcak hava verince(fan ayarını cama çevirdim) okuma normale döndü...Bu bilgiyide sıcağı sıcağına paylaşmak istedim :) ...