Otomatik Astra G

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bilenler bilir corsamı satıp honda aldım ancak nedense bir türlü arabaya ısınamadım. şimdi yine opel e dönüş yapıcam ancak otomatik bir astra düşünüyorum kullanan arkadaşlar otomatik şanzımanın kronik problemleri, sıkıntıları varmıdır. Yada astra g nin kronik problemleri varmıdır aradığım fiyat aralığında elegance donanımlı olarak alabiliyorum fikirleriniz benim için öenmli yardımınız için şimdiden teşekkürler.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Otomatik Astra G CD Sedan 2000 model arabam var. İki yıldan fazla bir süredir kullanıyorum. 100 bin km'de aldım. 125 bine dayandı.Allah'a şükür saat gibi.

Öncelikle bakımlı bir araba almalısınız. Yorgun bir araba sizi üzer. Bakım derken özellikle şanzıman yağı konusunda hassa davranılmış olmalı. Otomatik şanzımanın en büyük derdi zamanında değiştirilmemiş şanzıman yağıdır.

Araç performans olarak benim diyenleri ekip biçer. Özellikle kalkışta. Kullandığım süre içinde kalkışta beni geçen olmadı diyebirim. Güçlüdür. Serdir. Neye ihtiayacınız varsa onu verir. Performansa ihtiyacınız varsa spor moduna alırsınız. Arabanın sizi koltuğa yapıştırmasını hissedersiniz.

CD donanımlılar da iyidir sizi üzmez listenize ekleyin bence.

Yakıt konusunda basarsanız yakar sakin kullanırsanız cimridir. Masrafsız arabadır.

Sorun konusuna gelince kronik sorun yok benimkinde. Ama diğer astralarda olan şikayetler neyse otomatikte de onlar olabilir. işte koltuk gıcırtısı sert süspansiyon ağır direksiyon vs...

Bence on puan üzerinden on alacak bir araçtır. fiyat performans açısından yani

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra elegance kullandım, maşallah saat gibi çalışıyordu.

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G, hemde otomatik, hemde elegance...Bu üçlü tadından yenmez...Bakımları zamanında yapıldıktan sonra Astra'nın ne şanzumanı ne de başka bi yeri sıkıntı yaşatır...Tabii önceki sahibide temiz baktıysa...Bilenler bilir benim 2000 model CD Astra'mı...Otomatik şanzumanla 10 numara araçtı...Easytronik şanzumanı tavsiye etmem ama standart otomatik bence çok başarılı...Araçla da uyumlu çalışıyor, ben çok memnundum..Maddi nedenlerle satmak zorunda kaldım...Sana düşünmeden tavsiye ederim... :good:

M8402

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk otomobilim 98 model astra cd otomatikti,kullandığım 3 yıl boyunca hiç sorun yaşamadım,sakin kullanımda gayet tasarrufludur,kar ve sport modu vardır.bence temiz otomatik bir astrayı hiç düşünmeden alabilirsin.

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik Astra G CD Sedan 2000 model arabam var. İki yıldan fazla bir süredir kullanıyorum. 100 bin km'de aldım. 125 bine dayandı.Allah'a şükür saat gibi.

Öncelikle bakımlı bir araba almalısınız. Yorgun bir araba sizi üzer. Bakım derken özellikle şanzıman yağı konusunda hassa davranılmış olmalı. Otomatik şanzımanın en büyük derdi zamanında değiştirilmemiş şanzıman yağıdır.

Araç performans olarak benim diyenleri ekip biçer. Özellikle kalkışta. Kullandığım süre içinde kalkışta beni geçen olmadı diyebirim. Güçlüdür. Serdir. Neye ihtiayacınız varsa onu verir. Performansa ihtiyacınız varsa spor moduna alırsınız. Arabanın sizi koltuğa yapıştırmasını hissedersiniz.

CD donanımlılar da iyidir sizi üzmez listenize ekleyin bence.

Yakıt konusunda basarsanız yakar sakin kullanırsanız cimridir. Masrafsız arabadır.

Sorun konusuna gelince kronik sorun yok benimkinde. Ama diğer astralarda olan şikayetler neyse otomatikte de onlar olabilir. işte koltuk gıcırtısı sert süspansiyon ağır direksiyon vs...

Bence on puan üzerinden on alacak bir araçtır. fiyat performans açısından yani
bende 2001 edition var otm'lerin kalkışı hantaldır.

eguzen

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
cevaplar için herkese teşekkür ederim peki bildiğiniz ankara da veya istanbul da böyle temiz sıkıntısız bir araç varmı

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bende 2001 edition var otm'lerin kalkışı hantaldır.

Kontrol etmek lazım. Bence yanlış inanış o. Fabrika test verileri aynı aracın otomatiğiyle manuelini kıyaslayınca manueli üstün çıkarsa da trafiğe gelince iş değişiyor. Açıkçası ben trafikte manuel bir arabını arkasında kalkış yapınca çok sıkılıyorum. Resmen dur kallk yapıyorum. Düz vitesin devrilenmesiyle otomatiğin devirlenmesi aynı değil.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
kesinlikle astra gözün kapalı al diyebileceğim bir arabadır.maşallah diyim 01-09-09 da aldım astra cd otomatik. şanzıman çok başarılı.konfor ve özellikle içinin sessizliği hondayla kıyaslayınca öne çıkar. hele hondan sondan bir önceki kasa ise kesinlikle eşekten inip ata binmiş olacaksın.. :) (teşbihte hata olmazmış:) )