Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

• Kullanılan toplam oy
    154

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel forumunda honda önde gidiyorsa başkada konuşmaycak hb olsa inisgnia olsa dmeeceksin saygi duyacaksin bence

Fark var, şöyle ki Opel forumunda, Opel severler tarafından bile pek beğenilmeyen bir araç karşısında Honda sedan önde gidiyor, firma olarak Honda'nın kendisi değil. Dolayısı ile Insignia mı Accord mu, Corsa mı Jazz mı gibi anketlerin sonucu önemlidir. Aslında bu anketin sonucuna sevinmek lazım, bu üye kalitemizin ne kadar iyi olduğunu, üyelerimizin genelinin olaylara ne kadar objektif yaklaşabildiğini gösterir.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
civic sedandaki bu seçeneklerde piyasasını artıyıyor bence..
quickshift kolcuk vites opsiyonu
açık renk iç döşeme
hybrid motor alternatifi
fade out kadran aydınlatma-spacedesign kokpit konsol

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
civic sedandaki bu seçeneklerde piyasasını artıyıyor bence..
quickshift kolcuk vites opsiyonu
açık renk iç döşeme
hybrid motor alternatifi
fade out kadran aydınlatma-spacedesign kokpit konsol

+1905. Adamlar fark yaratmaya çalışıyor. Bunlarda alıcıların gözünü birazda olsa boyadığı için zaten araçlar satılıyor. Her markanın bu tip bir stratejisi yok mu zaten. :rolleyes: :D

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mi apaci oluyorum şimdi.

Winston Churchill vakti zamanında demiş ki, Fanatik bir kişi kafasını değiştiremeyen ve konuyu değiştirmeyendir. Eğer siz Honda'ya objektif olmanızı engelleyecek kadar aşırı düşkünlük ve tutku ile bağlı iseniz (fanatik) ve akşamlamları bir mekanda toplanıp başka insanların hayatını tehlikeye atacak, trafik kurallarına aykırı kapışmalardan başka uğraşınız yoksa apaçi olmanız kuvvetle muhtemeldir ki ben böyle biri olduğunzu sanmıyorum.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki aracında kendine has özellikleri var ama ben olsaydım astrayı tercih ederdim.Nedenlerini saymama gerek yok.Opel fanatikliğide yapmıyorum ama civic güzel bir araç olmasına rağmen birçok yönden astranın yanında gariban kalır.Oy veren arkadaşlardan kaç tanesi bu araçları kullandı merak ediyorum.Honda güzel araç motor sesi hoş,motoru sağlam v.s. ama gerçeklere bakalım.80 km nin üstünde dökme çakıl asfaltta içerideki gürültüyü anlatmama gerek yok.Plastik kasmları o kadar kalitesizki her yerinden çıtırtılar geliyor.Kaporta konusuna girmeyeceğim bile zira kapıları kapadığınızda çıkan ses gerçekten çok kötü.Bunun yanında bence dış görünüş olarak astradan daha çekici ama astra sedanda kendine baktıran bir araç ayrıca Türkiye şartlarına uygun bir araba.Gerek donanım, gerek rahatlık, gerekse güvenlik bakımından astra üstün.Sadece motorda beygir farkı var ama bu çok fazla fark değil.Yinede honda alınabilecek güzel bir araç ancak fiyatları gereksiz yüksek...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acımasız eleştiri yaptığımı sanmıyorum. Astra sedan birçok konuda civicten iyiyken sıf arka tasarımı üzerinden yerden yere vurulursa ben de bazı gerçekleri söyleme hakkına sahiibim diye düşünüyorum. Üstelik yeni civicin aşırı uzatılmış ön camının oluşturduğu tasarım hatası bağıra bağıra orta da dururken...

ben bunu tasarım hatası değil, yırtıcı buluyorum. astra sedan sınıfının otesinde memur arabası gibi.. iddialı durmuyor.

nadirgoktan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisinede 1 yıla yakın binmiş biri olarak civic daha iyi diyorum. yol tutuş ve yol bilgisayarında astra civicten daha önde ama geri kalan hiç bir konuda civiği geçemiyor malesef performansta dahil.

astracoupe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yonja.com
Winston Churchill vakti zamanında demiş ki, Fanatik bir kişi kafasını değiştiremeyen ve konuyu değiştirmeyendir. Eğer siz Honda'ya objektif olmanızı engelleyecek kadar aşırı düşkünlük ve tutku ile bağlı iseniz (fanatik) ve akşamlamları bir mekanda toplanıp başka insanların hayatını tehlikeye atacak, trafik kurallarına aykırı kapışmalardan başka uğraşınız yoksa apaçi olmanız kuvvetle muhtemeldir ki ben böyle biri olduğunzu sanmıyorum.

opelim.net sitenin başkanı olarak tutumunuz nedense bana ters geldi.
sadece fikrimi söyledim. amacım tartışma yaratmak değil.
iyi akşamlar

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelim.net sitenin başkanı olarak tutumunuz nedense bana ters geldi.
sadece fikrimi söyledim. amacım tartışma yaratmak değil.
iyi akşamlar

Aslında haklı olduğun nokta var, sözlerim biraz amacını aşmış sanırım. Bir sitede bu tip insanların bulunması tamamına maledilemez, zaten böyle bir şey söyleme amacında da değildim, orada hata yapmışım. Rencide ettiysem kusura bakma.