Otamatik vites de S lambası

egskasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model opel corsa 1.4 swing otomatik bir araç aldım 125000'de aldığımda bir sıkıntı yoktu fakat bugün akşam kullanırken araçta S lambası yanıp sönmeye başladı ve gaza basmama rağmen araba hızlanamadı. acaba sorun ne olabilir yardımcı olurmusunuz.

egskasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler cevap için. bu temzlik maliyeti ne kadar tutar ve şanzımanın inmesine gerek varmıdır acaba.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hayır inmesine gerek yok tahmini 30-50 TL anca tutar. Dahası yok. Bende de oldu aynı durum eğer yine aynısını yapar ise konta kapa bir kaç saniye bekle çalıştır düzelir. ;)

egskasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şekilde kullanmanın zararı varmıdır peki yani ustaya götürene kadar falan

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:45 ----------

bide bişi daha soracam araç lpg li motor lambası yanıyor uzun yol yapınca lpg den olur dediler doğrumudur acaba.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
S lambasının sorunu olmaz sadece arada araç aptallaşır o kadar. Arıza lambası LPG kaynaklıdır genelde.

egskasap

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginiz için çok teşekkür ederim.

grbyunl

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İyi günler aynı sorun bende de mevcut aracım 3. vitesten sonra 4. vitese geçemeyip 's' lambasını yakıp söndürüyor ve sonrasında 3.viteste takılı kalıyor. Nedeni nedir ? Çözümü nedir? Adana da ki ustalar şanzıman değişecek 35.000 tl gibi bir rakam verdi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İyi günler aynı sorun bende de mevcut aracım 3. vitesten sonra 4. vitese geçemeyip 's' lambasını yakıp söndürüyor ve sonrasında 3.viteste takılı kalıyor. Nedeni nedir ? Çözümü nedir? Adana da ki ustalar şanzıman değişecek 35.000 tl gibi bir rakam verdi.
Böyle nokta atışı yapan ustalara bayılıyorum. Bir işin üstesinden gelemeyince, para da onların cebinden çıkmadığı için hemen komple değişim öneriyorlar, benim önerim de o ustayı değiştirmek olur.
Benim aracımda da otomatik vites arızası baş göstermişti. Araba eski model olduğu için arabadan bile vaz geç diye şanzıman tamircileri oldu. Sonuçta İzmir'deki özel Opel servisinde yapılan kontrolde şanzıman beyninde hata olduğu anlaşıldı, İzmir'den İstanbul'a gönderildi, onarımdan sonra 4 senedir sorun çıkmadı.

• Beğen
Tepkiler: cenk artem