Ortalama Yakıt Tüketimi 14 Litre ?

ProoF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 1. CDTİ Edition Aracım Var Bu Ortalama 6.7 idi genel olarak 2 gundur 14 litre gosteriyor sorun nedir gayet sakin kullanıyorum hızlanmalarım yavas ama dusuremedım bugun 100 km yol yapmısımdır

tolgakeser

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ortalama Yakıt Tüketimi 14 Litre ?

bir problem olduğu kesin en kısa zamanda servise gitmenizi tavsiye ederim. hava filtresinde problem olabilir dizel partükül filtreside olabilir tabi benimki sadece tahmin umarım ciddi bir problem değildir.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ProoF link' Alıntı:
2012 1. CDTİ Edition Aracım Var Bu Ortalama 6.7 idi genel olarak 2 gundur 14 litre gosteriyor sorun nedir gayet sakin kullanıyorum hızlanmalarım yavas ama dusuremedım bugun 100 km yol yapmısımdır

peki görünen tüketim ile reelde tükettiğiniz aynı mı?

ProoF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
peki görünen tüketim ile reelde tükettiğiniz aynı mı?

degil pek bisey degismedi

KaHiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya hocam gecmis olsunda bende aynı arac var ama bazi arkadaslar cok yakti diyor nazar degmesin masallah ankara trafiginde o kadar asabi kullanir ve yüklenirim valla daha 5.7 yi gectigini görmedim, mutlaka servise gösterin hocam..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.3 Multijet Doblo ile 6.5 litreyi, dizel Stepway ile 5.5 litreyi geçmedim hiç, kaldı ki iki aracı da sıklıkla sabit hızda kullansam da ara ara tam gaz da kullanıyorum.

Aracınızda sorun var.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendi aracımda daha 6 litreyi görmedim hiç.Hadi 6 olsun 7 olsun 10 km ile gidersiniz olur ancak 14 çok fazla.Belki farkında olmadan 0 ladı iseniz son kalanı gösterir kısa mesafede gittiğinizde 14 olması doğal.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bahsedilen değerler çok ilginç bakınız 1.3 doblo ile 7.5 in altına hiç düşmedim dizel connect ile  9.4 ün altına hiç düşmedim bunlar bana ait olmayan yakınlarımın sürekli kullandığı zaman zaman kullandığım araçlar  astra dizelini hiç bilmiyorum... Ama şunu göz önünde bulndralım misal ben kocaeli için konuşuyorum burada heryer ara sokak bayır vs. 3. vitesi asla göremezsiniz e-5 veya d-100 haricinde vites aralığı kısa ise araçta  yada 1000 dd civarında 3. vitese atarsınız böylesine bir trafikte o değerler pek mümkğn gelmiyor bana cidden 5-6 litre yakan araç varsa aklımı iyiden iyiye çeliyor.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende kocaelide yaşıyorum derincede.Dizel benim aracım karışık ortalama 5.4 ü geçmiyor.Bunda sürekli izmite gidip gelme derinceye gidip gelme kısa mesafeler vs var.İzmittede marina yolu ve ncity otoparkını kullanıyoruz.Kısaca standartı aracın 5-6 arası geçmiyor 5.5 bile görmedim :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

14 litre dizel imkansız.aracın turbosu arızalanmış olabilir.