orjinal cam& logosuz cam

scoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 15 gün önce çatlaktan ötürü ön camı kaskodan değiştirdim
çatlayan camda gm logosu ve camın markası vardı ben orjinal takılmasını söyledim ve arabayı bıraktım
yarım saat sonra beni aradılar ithal cam takacaklarını söylediler gm logolusu olmadığını fakat ithal camın aynı marka olduğunu taktırmak istemezsem başka yere taktırabileceğimi söylediler
hemen camcıya gittim araç camındaki markayı gösterdiler,yeni takacakları camın markasını gösterdiler markalar tas tamam aynı sadece markanın yanında gm logosu yok
gm logolu olanları sadece fabrikada kullandıklarını söylediler ve tamamen yüzde yüz aynı cam olduğunu söylediler
bende taktırdım şu ana kadar dün yağan kuvvetli yağmurdada kullandım eskisinden farklı değil

hangi oto cam firması acaba? hangi kasko dan

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal olduğunu anlamak için gm mi yazması gerekiyor benim ön cam çatlaktan dolayı değişti gm yazıyor üstünde

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinalden şaşmayın

benim 2002 model astram da aynı olay başıma geldi,kaskoda ibare olmasına gerek yok anlaşmalı otom servisleri orjınal camı bulup takmak zorundalar ben peşine düştüm yansanayi camı takıcalardı şikayet ettim kasko şirketıme anında yetkili cam servisine ihtar verdiler camım gözümün öunde yetkili servisten alındı ve takıldı hasarsızlıgım bozulmadan. orjınalden şaşmayın

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal olduğunu anlamak için gm mi yazması gerekiyor benim ön cam çatlaktan dolayı değişti gm yazıyor üstünde

yazması gerekmiyor.

arkadaşlar 15 gün önce çatlaktan ötürü ön camı kaskodan değiştirdim
çatlayan camda gm logosu ve camın markası vardı ben orjinal takılmasını söyledim ve arabayı bıraktım
yarım saat sonra beni aradılar ithal cam takacaklarını söylediler gm logolusu olmadığını fakat ithal camın aynı marka olduğunu taktırmak istemezsem başka yere taktırabileceğimi söylediler
hemen camcıya gittim araç camındaki markayı gösterdiler,yeni takacakları camın markasını gösterdiler markalar tas tamam aynı sadece markanın yanında gm logosu yok
gm logolu olanları sadece fabrikada kullandıklarını söylediler ve tamamen yüzde yüz aynı cam olduğunu söylediler
bende taktırdım şu ana kadar dün yağan kuvvetli yağmurdada kullandım eskisinden farklı değil

aynen böyle oluyor. gm de bir firmadan alıyor sonuçta. sıfır araçlara bir de gm yazdırıyor o kadar. mesela yetkili serviste kullanılan yağların üzerinde gm yazar. aslında delphi'den alıyor opel o yağları. markası delphi.

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 2002 model astram da aynı olay başıma geldi,kaskoda ibare olmasına gerek yok anlaşmalı otom servisleri orjınal camı bulup takmak zorundalar ben peşine düştüm yansanayi camı takıcalardı şikayet ettim kasko şirketıme anında yetkili cam servisine ihtar verdiler camım gözümün öunde yetkili servisten alındı ve takıldı hasarsızlıgım bozulmadan. orjınalden şaşmayın

orijinal takmak zorunda değil. ithal takmak zorunda bile değil. en azından ben 3 firmaya kasko yaptırdım şimdiye kadar. üçünün sözleşmesinde de yazıyordu. şu poliçeleri okumak lazım arkadaşlar. maddedin birinde açıkca cam vs gibi parçaların bulunan ülkede üretimi varsa ve tedarik edilebiliyorsa, dışardan getirtilmez benzeri bir cümle yazıyor. genelde böyle.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca aracının değeri düşer. Aracını satarken o camın neden değiştiğini nasıl izah edeceksin.
Kasko firmaları ucucz olsun diya başka cam taktırmaya çalışıyor.
kabul etme orjinal camını taktır.

Çatladı değişti, hırsız patlattı, üstünü çizdiler. Kaza ile ne alakası var kaportam sağlam direklerim sağlam. Onun için fiyat düşürmeye, pazarlık yapana, sorun eden adama zaten arabamı satmam. Ön camımda, arka camımda değişti ne olucak değeri mi düştü şimdi arabamın? İzahi basit ön camıma kamyon taş attı arka camı hırsız patlattı. Hepside kasko tutanaklarında gerekçeleri ile kayıtlı.

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal cam optiktir,hızı az gösterir.piyasadaki camlarda sıradandır.fakat orjinal 450 lira... diğerleri ortalama 150 lira.. cebine güvenen orjinal taktırır.kaskoların hepsi tabiatiyle 150 liralığı taktırırlar...bilginize

tatlisert

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi benimde bildiğim kasko fiyattan kaçmaz nede olsa onlarada transfer ediliyor para ama şu olabilir belki camcı ile anlaşırlar ucuzunu takıp buradanda kazanç elde etmeyi düşünürler pek sanmıyorum ama bi ihtimal neyse ben geçtiğimiz yıllarda şirketteki pazarlama aracımın camını orijinal ile değiştirdim sözde adamlar damgasınıda vurmuşlar aradan 8-10 ay geçti silgeçlerin olduğu kısımda aşırı aşınma ve renk değişkliği oluştu o zaman çakma marka olduğunu anladık araçlarda kiralıktı zaten firmaya belirttik durumu sonrası ne oldu bilimorum ama firma sağlam arkasını bırakmaz adamlar ufak ayrıntılardan para koparmayı biliolar onun için fiyatı belli ediyor camları bir kaç yere sor 3aşağı 5 yukarı piyasasını öğreniş olursun ön camın değişmesi her zaman normaldir önemli olan yan camların değişmemesi içine şüphe düşecekse çek fotosunu satarken dersin çatlaktıda değiştirdim die birde şöyle sorun var yapıştırma olduğu için ona dikkat ettir şimdi belli olmaz ama karda aşırı yağışta akıntı yapıyor iyi yapmadıkları zaman başıma geldi çünkü

jetblack

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
?

orijinal takmak zorunda değil. ithal takmak zorunda bile değil. en azından ben 3 firmaya kasko yaptırdım şimdiye kadar. üçünün sözleşmesinde de yazıyordu. şu poliçeleri okumak lazım arkadaşlar. maddedin birinde açıkca cam vs gibi parçaların bulunan ülkede üretimi varsa ve tedarik edilebiliyorsa, dışardan getirtilmez benzeri bir cümle yazıyor. genelde böyle.

arkadasım carglasss ta yaptırdım.polıceye bıle bakmadım aracı kasko yaptırırken orjınal ve pisyasa fiyatından yaptırmıyorsun ben orjınal taktırdım hasarsızlıgımda bozulmadı