opelim yağ yakıyormuş:(((

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.
Aracım 2001 model 1,6 vectra B elegance. otomatik şanzuman

Arkadaşlar aracım 203.000 km'de. stop etme sorunuyla ilgili derdimi Egr valfini ve gaz kelebeğini temizleterek hallettim sanırım. sanırım diyorum çünki bi 30 km falan yol yaptım daha (köprü trafiğine girdim. yavaşlarken stop ederdi genelde) sorunum hallolmuştu. araç stop etmedi. durmaya yakın titreme vardı araçta, o sorunda bitti. ama egr valfini temizlerken usta araca epey bi gaz verdiği esnada egr valfinin olduğu yerden siyah dumanlar çıktı. ayrıca eksozdanda mavi duman attı. Mavi duman atınca usta araç baya bi yağ yakıyor dedi. Sekman attırman gerekir fiyatı 3.000 tl dedi. Peki benim sorum şu; şimdiye kadar aracım hiç mavi duman atmazdı. tamam yağ eksiltme var ama anladığım kadarıyla motor alt contadan.çünki karter de yağ kalıntıları var.Üst contayı değiştirmiştim. Bu mavi dumanla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. vede 3000 tl fiyat normalmidir sizce. Saygılar...

Son düzenleme:

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi yağı kullanıyorsunuz. kaç numara 10-40 yağ ile değiştirip deneme yaparsanız. problem çözülebilir. 10-40 yağ 10-30 yağdan motor ısındığında daha kalındır.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta değilim ama yağ yakan araca 3000 TL ne diye alacakmış komple motor mu yapacak acaba ? benim bildiğim yağ yakan aracın subaplarına,subap lastiklerine,segmanlarına ,gömleklerine bakılır ilk etapta,onun için de 3000 TL istenmez siz başka yerlerden de fiyat alınız bana cok geldi,konuyu okuyan ustalar da yorumlar zaten bakalım ne diyecekler,sorun çözümü ve masrafına istinaden...olmazsa benim aracın motorunu komple 500 TL işçilikle yapan rektefiyecinin irtibat bilgilerini veririm onlara danışırsınız bir de ...

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlamadığım olaY EGR SÖKÜKKEN tam gaz yapıldığında egr yuvasından siyah duman çıktı diyorsunuz. bu duman zaten egzost dumanı. yağ yaksa ordanda mavi duman çıkması lazım.

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangi yağı kullanıyorsunuz. kaç numara 10-40 yağ ile değiştirip deneme yaparsanız. problem çözülebilir. 10-40 yağ 10-30 yağdan motor ısındığında daha kalındır.

kullandığım yağ 10-40 castroll magnatec. 10-30 a mı çevirsek diye düşünüyorum. öyle denesekmi ne dersiniz...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta değilim ama yağ yakan araca 3000 TL ne diye alacakmış komple motor mu yapacak acaba ? benim bildiğim yağ yakan aracın subaplarına,subap lastiklerine,segmanlarına ,gömleklerine bakılır ilk etapta,onun için de 3000 TL istenmez siz başka yerlerden de fiyat alınız bana cok geldi,konuyu okuyan ustalar da yorumlar zaten bakalım ne diyecekler,sorun çözümü ve masrafına istinaden...olmazsa benim aracın motorunu komple 500 TL işçilikle yapan rektefiyecinin irtibat bilgilerini veririm onlara danışırsınız bir de ...

bende buna uyuz oluyorum bu istanbul içinde ustalar iyicene fahiş iş yapmaya başladılar birde arabadan anlamıyorsan mahvoldun 3 liralık işe bırak 10 lirayı 30 lira istiyorlar bir turbo temizletmeye bakımına adam bizden 500tl istedi sen ne yapıyorsun ya dedik iyimisin alkol falan mı aldın dedik kafanmı güzel ne 500 tl si abi yok turbonun içindeki contası yağlaması ıvırı zıvırı aldık arabayı çıkdık başka usutada 150 tl ye komple bakımını yaptırdık hani zor bir şey olsa içim yanmıycak turbo ayen beyan ortada çıkartıp bir temizlik bakım yapıp belki içinde eskimiş bi şeyler varsa değiştirip takıcak.. kliamaya gaz doldurucaz adam 200tl istedi bırak dedik yapma başka yerde arkadaş doldumuş çeyrek fiyatına..

istanbulda açıkca söylüyorum namuslu helal iş yapan usta sayısı çok azaldı.. yokmu gene var ama bulmak lazım işde.. araba çok var adamların gözü tok nede olsa bir araba gelir diyorlar umursamıyorlar..

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlamadığım olaY EGR SÖKÜKKEN tam gaz yapıldığında egr yuvasından siyah duman çıktı diyorsunuz. bu duman zaten egzost dumanı. yağ yaksa ordanda mavi duman çıkması lazım.

valla herhalde kurum bağlıyorya onları dışarı attı sanırım. herhalde o yüzden siyah çıktı önden ama bilmiyorum dediğin mantıklı eksozdan niye mavi çıksın. benimde kafam karıştı...

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tşk ederim... çok ii olur... telefonunu yazarsan sevinirim. saygılar...

Son düzenleme:

Ensar Berat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
carbon clean

birde aracım 203 000 binde olduğundan acaba carbon clean önerenlere itibar etmelimiyim. ??

ysfklc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3000 liraya komple motor yapılır.
bu usta uçmuş, aşağı indiren yok.
değişik yerlerden fiyat almanızı tavsiye ederim.