Opel Zafira Kulubu

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yeni arkadaşımıza da hoş geldin aramıza diyorum.:rolleyes:
Benim lastikler de michelin 195x 65 x 15 fabrikasyon değerlerinde.
Eğer geniş taban lastik almak isiyorsan 205 Yani 20,5 cm taban genişliğini seçersen dönüşlerde ön lastikler kaportaya sürtmesin diye yanak genişliğini küçültmen lazım O zaman 205 x (60 veya tavsiyeye göre 55) x 15 ebadında alman gerekir.
Zfiralar için yabancı sitelerden lastik değerlerini okudum. 195 yerine 1 cm daha tabanlı 205 taktırmak o kadar yakıt tüketimini artırmıyormuş. Bilakis fren mesafesinin kısalmasına yardımcı oluyormuş. Mantıklı geldi. Önceden bende 2000 model VVTİ Toyota corolla vardı, 1.6 araçta bile 205 x 65 x 14 lastik vardı. zafira gibi ağır bir araçta neden 205 olmasın???

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooh ooh fiyatlar iyi biz vectracılar yandık valla 2 lastik aldım 550 ytl verdim . beynim döndü

aytun geçer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar motor beyni değiştiren varmı?çıkma veya sıfır fiyatı nedir?ayrıca tamiri oluyormu?motor arıza ışığı yandı tech 2 akzantirik mili algılayıcısı yanlış sinyal arızası diyor ekzantirik sensörü değişti arıza gene devam ediyor gerçi arabada görünür bir problem yok çekişi çalışmsı gaz yemesi normal sadecemotor arıza ışığı yanıyor.sensör iki kere test edildi tesisat kontrol edildi sağlam en son beyin kaldı oda tst edildi sorun onda gözüküyor. sıfır beyin için 1600ve1800ytl fiyat verdiler. selamlar

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim hoş bulduk arkadaşlar contınental worldcontact nasıl lastik iyi bi fiyat verdiler world contact serisi için geliştirilmiş xl 95h yani çoğunlukla hafif ticarı ve ağır kasa araçlarda kullanılıyomuş bora ve passatta çok kullanılmış bilgi ve tecrübelerinizle yardımcı olurmusunuz tşk

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu bilgiyide vereyim size, eski lastik vermesinler...

lastiğin yanak kısmında 4 rakamlı bi numara vardır(yakından bakmak gerekir) 4507 gibi, bu lastiğin 45. haftada 2007 yılında üretildiğini belirtir...

bu 0745 de olabilir tam hatırlamıyorum...
bilginiz olsun...

kışlık alırken bize biraz eski lastik vermişler 1 yıllık falan,ucuza almamızın sebebi buymuş!!!

continental lastiğe 100 üzerinden 80 falan verebilirim ani kalkışlarda biraz fazla kayıyor o var sadece oda lastiği yazlık lastik olmasında kaynaklanıyor sanırım,çünkü yüzeyi düz bayaa bu yüzden kışın karda kesinlikle kullanılmaz...(söylediğiniz modelle bizimki aynımı bilmiyorum!)

Son düzenleme:

dohakan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kenan baktım yan tarafta 04 08 yazıyordu nisan 2008 imalatı 4 adet conti taktırdım 2 gündürde deniyorum bi problem yok çok farketti tşk