Opel Zafira Kulubu

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolçak maalesef uymadı. Baþka alternatifler bakacağım artık. Bizim aracın kolçak takılacak yeri yani el freninin arkasındaki kısım, dıştan olursa kolçak ayağı için geniş, içten olursa da dar oluyor maalesef. Koltuğa takılan kolçaklardan olabilir belki ama koltuklarda da airbag olduğundan sıkıntı doğurur muhtemelen.

Son düzenleme:

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolçak maalesef uymadý. Baþka alternatifler bakacaðým artýk. Bizim aracýn kolçak takýlacak yeri yani el freninin arkasýndaki kýsým dýþtan olursa kolçak ayaðý için geniþ, içten olursa da dar oluyor maalesef. Koltuða takýlan kolcaklardan olabilir belki ama koltuklarda da airbag olduðundan sýkýntýlý olabilir.

malesef piyasada bizim araçlara göre uygun yan sanayi kolçak yok. Önceleri epey araştırmıştım ve vazgeçmiştim ama belki yeni bir şeyler çıkmıştır diye ümit edip olumlu yanıtınızı beklemiştim ama malesef uymamış.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koltuğa takılan kolçak modeli airbag için sıkıntı yartmıyor,zira sistemi o tarafta etkileyen yer yok,orjinal çıkması lazım astra H kasalardan,oda imkan olursa bulunur,yoksa e-bay.de sitesinde araştırcan baya ama malum çok tuzlu bi iş,bende kenan gibi heveslendim zamanında ama geçti gitti orjinal dışında bi sistem yapamıyacağım için :)

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ebay'da şunları buldum:

http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OP...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ec67c61a4
Bu çok güzel bir kolçak. Ancak 75 euro sınırını aştığı için gümrüğe takılır. 37 dolar da kargo ücreti var. Gümrük vergisi %20'ymiş. 150+37+30=217 dolar ediyor toplamda. Bayağı pahalı oluyor.

Bir de adaptörler var:
http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-ZA...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item19c738bf8a

Bunlardan alıp, ülkemizde satılan universal kolçaklarla birleştirme yapılabilir. Bu ürün gümrüğe de takılmaz. http://www.armster.co.uk/pdf/armster_armrest_vauxhall_zafira_b_05.pdf burda zafira B'ye nasıl uydurulacağı belirtiliyor.

Artık son ihtimal böyle bir çözüm düşünebiliriz. Ancak tabi o da ucuz olmuyor. 37 dolar ürün + 18 dolar kargo = 55 dolara maloluyor. Bir de burdan 35 liraya kolçak almak var tabi.

Keşke ilk linkteki kolçak buraya getirilse de adam gibi onu taktırsak.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında çok araştırdım uğraştım ne nasıl olur diye ben orjinalden sistemden başka çare bulamadım,vidalanan türler oradaki geniş gözü öldürüyor ve çakma iş durduğundan hoşuma gitmiyor,eniştemin astra H aracında bu orjinal kol dayamayı kullandığımdan beri aracıma bu şekilde alternatif düşünmüyorum,en azından piyasaki güncel alternatiflere yenilikler gelmediği sürece ;)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yusuf bey orta konsolu deldirmeye niyetlendiyseniz, şöyle bir çözüm olabilir. 3mm lik uygun boyutla bir sac çelik levhayı 2 yanından büktürerek aynı adaptörü elde edebilirsiniz. Bunu herhangi bir demirci rahatlıkla yapabilir. Sağ ve sol yanaklarına 2şer delik açtırıp. Orta konsola sabitleyebilirsiniz.Bu da sizin kolçağınıza zemin olacaktır. Bunun üzerine istediğiniz kolçağı takabilirsiniz ya da bi şekilde demirciler uydurur, sac kısmın üstüne de bi siyah sprey boya atarsınız,fena durmaz. Çok bi maliyeti de olmaz.

Düşündüm de benim aklıma yattı gibi ama iş orta konsolu delmekte :)

kaya58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum, 2001 model 1.8 comfort aracıma hangi marka lpg taktırmalıyım yada marka gerçekten önemli mi, biraz sayfalara baktım herkes ustanın öneminden bahsetmiş

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum, 2001 model 1.8 comfort aracıma hangi marka lpg taktırmalıyım yada marka gerçekten önemli mi, biraz sayfalara baktım herkes ustanın öneminden bahsetmiş
benim kullandığım Landirenzo ama siz de taktırın dersem yanlış olur çünkü motorlar farklı. Aracınızla uyumlu bir marka araştırın, piyasayı gezip güvenilir bulduğunuz bir yere taktırın.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu motorlar astra classic motorlarıyla aynı,zamanında astra aracımıza da lpg montajı yaptırdık ve kiti ALDESA idi,1000 tl gibi bir maliyeti oldu,kitin çok kaliteli olsada montaj kusuru oldu mu aracından soğutur,montaj sırasında birebir başında durdum ve izledim,işçilikte yapması gerekenin bilincinde bir usta oldu mu sıkıntı yaşamassınız(lpg montajı ve montaj kadar önemli olan pek de ön planada görülmeyen araca göre lpg ayarı).Lpg ayarı da bahsettiğim gibi önemli bir faktör.Siz markadan ziyade montajdan memnun olunmuş servislere bakmanızı tavsiye ederim..

misyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kenan kardeş nasılsın epeyden beridir takip edemiyorum eskilerden birtek sen kalmışsın galiba bu arada zafıra opc sattım insigna opc aldım Müthiş bir araba resimlerini paylaşıcam becerebilirsem herkeze sevgiler