Opel Zafira Kulubu

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet twinport 1.6 105HP. Lpg Landirenzo marka. Kilometrede 24 krş civarında yakıyor. 1 depoyla 450 km civarında gidiyor.
kerkinme veya herhangi bir hata yapmıyor mu? bildiğim kadarıyla twinportlar çift kelebek ve LPG'de çok hata veriyor başımıza gelmişti 2004 astra G'de illet olmuş arabayı satmıştık aynı landi renzo atmıştık

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerkinme veya herhangi bir hata yapmıyor mu? bildiğim kadarıyla twinportlar çift kelebek ve LPG'de çok hata veriyor başımıza gelmişti 2004 astra G'de illet olmuş arabayı satmıştık aynı landi renzo atmıştık

Çok yerde diyorum başıma iş gelecek :)

Çok şükür şimdiye kadar bir sorunum olmadı(tekleme veya yol bilgisayarında arıza vs). LPG Taktırdığımız günden beri aracın normal yağ filtre bakımı dışında sanayiye gitmedim. 3 yıl 40000 km oldu
maşallah;)

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maşallah Kenan Bey.

Dün aciliyetten balataları değiştirttim. 150 TL tuttu. Şimdi opelgm sitesinden triger seti ve devirdaimle kırmızı antifriz sipariş ettim. Ayrıca gözlük kabı ve insignia washer jet de sipariş verdim. Gelince onlarla ilgileneceğim.

Bir de öneriniz üzerine torpido soğutmayı araştırıyorum. Dün bir de şükrü Bey'den hız sabitleyici sipariş ettim. O da kargodaymış. Bugün ya da muhtemelen yarın elimde olacak. Haftasonu çok işim olacak açıkçası.

Son olarak kolçak işini de hallettim mi ilk etapta aracım aksesuar olarak tam olmuş olacak.

Tabi motor bakımı ve lpg trigerle birlikte yapılacak.

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok yerde diyorum başıma iş gelecek :)

Çok şükür şimdiye kadar bir sorunum olmadı(tekleme veya yol bilgisayarında arıza vs). LPG Taktırdığımız günden beri aracın normal yağ filtre bakımı dışında sanayiye gitmedim. 3 yıl 40000 km oldu
maşallah;)

Maşallah aman aman allah bozmasın.... ben senede 60.000 km yaptığım için :) bende yapması olağan anormal bi durum olmaz :)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süleyman bey bizim araçlar ş.içi dışı pek farketmiyor değil mi?

Ben birkaç kere denedim. Ş.içinde de 1 depoyla hemen hemen 450 km gidiyor.(Ankara)

Not:Yusuf bey fiyat iyi gibi. ben 1.5 sene önde 400 e yaptırmıştım triger balatalar yağ. filtreler olmayabilir.

Bey :rulet: :D şaka bi yana evet Kenan Abi :p doğrudur,zira bulunduğum şehirde ulaşımı genelde yaya olarak sağladığımdan şehir içi yakıt tüketim üstadımız piirimiz sizsiniz :bir:

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün Uşak sistem opel'de triger setini değiştirttim. Opelgm sitesinden 145 liraya seti almıştım, işçilik için de 70 lira ödedim. Bu arada içerde bir rulman değişmesi geremiyormuş, onun için de 30 lira verdim.

Gitmişken karter muhafaza taktırdım, 90 lira da ocak tuttu.

Şükrü beyden aldığım hız sabitleyiciyi de takıp tanıttılar sagolsunlar.insignia washer jetlerin montajıyla beraber ümit ustaya toplam 200 lira ödedim.

İşim yaklaşık 5 saat sürdü. Bu arada fiskiyeler su püskürtmüyordu. O kontrol edildi. Koldan olmuyor ana tech2 cihazıyla hariçten komut gönderildiğinde su püskürttü. Usta sorunu çözemedi. Belki servis yeniden programlamayla çizebilir ya da direksiyon içindeki kontrol ünitesinin değişmesi gerekir dedi. Servise gittiğimde mesai bitiyordu. Uygun bir zamanda getirmemi istediler. Yalnız bu olay çok önlemiymiş onu öğrendim. Cuma günü resmen çamur yağmıştı, mecburen şişeyle su döküp temizlemiştim.

Hız sabitleyici büyük rahatlıkmış, herkese tavsiye ederim.

Gözlük kabını da kendim taktım bu arada.

Kolçağı da takıp güzel bir temizlik yaptıktan sonra resim paylaşmaya gelecek sıra.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kolçağı merakla bekliyorum,servisten orjinal Astra H zafira B kolçağı mı aldınız yoksa piyasa kolçağı mı uydurdunuz.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selamlar herkese
Yukarıda Torpido soğutucusu açma kapama aparatının resimleri ve ilgili parçanın parça kodu bulunmaktadır. İlgilenenler direk parça numarasını söyleyerek opel servislerinden alabilir.
Montajı çok basit.
Torpidoyu açtığımızda sol tarafta bir delik göreceğiz. O deliğin içerisinde klimadan gelen tesisat ve bu tesisatın ucunda plastik bir kör tıpa bulunmakta. Karga burnu kullanarak rahatça sökülebilir, çok sıkmamak şartıyla. Sonrada aldığımız parçayı takıyoruz.
Yine de tesisatın torpidoya kadar olup olmadığını kontrol edip parçayı alınız. Düşük bir ihtimal de olsa tesisatın olmama ihtimali var.

Yusuf bey gözlük kabı ve insignia washerjet in parça kodları elinizde mevcut mu?
Resimleri ve kolçak (model,montaj) bilgilerini bekliyoruz.

Herkese kazasız sürüşler

Son düzenleme:

yy982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gözlük kabı ve washer jetleri opelgm sitesinden almıştım.

Gözlük kabı : https://www.opelgm.com/Opel-Astra-H-Gozluk-Kabi-GM,PR-1966.html

Washer jetler : https://www.opelgm.com/Opel-insignia-Sag-Cam-Su-Fiskiye-Memesi-GM,PR-2034.html
https://www.opelgm.com/Opel-insignia-Sol-Cam-Su-Fiskiye-Memesi-GM,PR-2033.html

Faturadaki kodlar :

Gözlük kabı : 1740120
Washer jet sağ fıskiye : 1451330
Washer jet sol fıskiye : 1451329

Bu arada karter muhafaza opelgm sitesinde 50 liraymış. Ordan alsaydım 60 liraya malolurdu. Ben 90'a taktırdım.

Kolçak olarak hepsiburada sitesinde bir kolçak buldum. bugün elimde olacak. Montaj vs sonra olacak doğal olarak. Uyar inşallah.

Arabamın ilk resimleri:

Ekli dosyalar

• a2013-02-24_14-09-06_52-1.jpg
    a2013-02-24_14-09-06_52-1.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 13
  • 2013-02-24_14-09-31_977.jpg
    2013-02-24_14-09-31_977.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 12