Opel Zafira Kulubu

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
menecer' Alıntı:
ya begenerek aldıgım aracla hıc yuzum gulmedı
bakıyorum 200 kusurlu yakıtlar dıyorsunuz benımkı 450 yakıyor ne ıs anlmadm
ve sonunda cumartesı gunu krankı kopardım nasıl oldu anlamadım gercı
ana hem krank temını konusunda hemde su bor olayını ıstanbulda arastırabılcegım bır adres konsunda yardımcı olursanız sevınırm
gorusmek uzere
bırde ben arka koltukları beceremdım bı turlu orta koltukları katlıyamıyorum ve bagazdakı koltuklar orta koltugun altınamı yatırılıyor nasıl kullanıyolr cozemedım yoksa mekanıgımı bozuktur resımlı rnek varsa sevınırım

Menecer kardeşim, Zafira mağduruyum demişsin ama bence cümle yanlış olmuş. Zafira pek kolay kolay mağdur etmez. Bence sen Sorumsuz kullanıcı mağdurusun. 10 ytl lik Antifirizi araca koymayan s.lak yüzünden şimdi sen bedel ödemek zorunda kalmışsın. Neyse artık olan olmuş, ve bi şekilde sorunu hallediyorsun zaten.

Benim arabamda Bor takılı değilken şu anki benzin fiyatlarıyla 0,30 ykr/km tüketim vardı. Yol bilgisayarı ise 10 lt/100 km den aşağı pek düşmüyordu. BU şekilde 2 depo falan bitirdikten sonra Borhidrolür taktırdım. Bugün benzin aldığımda gene hesapladım 0,238 ykr / km çıktı tüketim. ANcak bu dediklerim normal bir motorla mümkün. Senin motoru topladıktan sonra sanırım gene aynı değerleri görürsün. Bor için www.mercanotomotiv.com dan gereken bilgileri alabilirsin.

Koltuklarından da bozukluğundan anladığım kadarıyla senin aracın önceki sahibi baya hor kullanmış aracı. Yazık ne diyim. Ben aynı aracı mniibüsüm arıza yapınca personel servisi niyetine, ya da çamaşır makinesi, mini buzdolabı gibi nakliye işlerinde bile kullanıyorum. Yani mekanizmadaki bozukluk aslında büyük kayıp. Bence onu adam gibi bi kaportacıya göster tamir edilebilir sanırım. Daha olmazsa servise. Ödeyeceğin paraya değer, çünkü arabayı binek olmaktan çıkarıyor bu ek fonksiyonlar ;)

Daha başka sorun olursa seve seve yanıtlarım, ama 1-2 aydır pek sık katılamıyorum, bekletirsem mazur görün artık :D

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaslar zafira a da sag veya sol park lambalari nasil yaniyor

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
starterbox' Alıntı:

biraz daha acik sorabilir misin soruyu Sn. Starterbox?

Gdonmez77 kardesim daha cok gormek isteriz aramizda seni. Bor hidrolur konusunu kime actiysam bi haber. Aslinda cok onemli ve stratejik bir konu. sadece araclarimiz icin degil bu vesileyle BOR konusunda bilinc seviyesi gelismesi acisindan da onemli.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
starterbox' Alıntı:
rifaz kardeş arkadaşın demek istediğini ben açıklayım...

new zafira da kontak takılı değilken sol sinyal kolunu itince aracın solundaki ön ve arka park lambaları,sağ kolu itincede sağ tarafdaki parklar açık kalıyo...

aracı köşe başın falan bırakırsan açık bırakıyosun oda aracın fark edilmesini sağlıyor...

sanırım eski zafi de yok bu özellik...
senin zafirada da varmı starterbox bunu soruyor...

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kenangocmen88' Alıntı:
rifaz kardeş arkadaşın demek istediğini ben açıklayım...

new zafira da kontak takılı değilken sol sinyal kolunu itince aracın solundaki ön ve arka park lambaları,sağ kolu itincede sağ tarafdaki parklar açık kalıyo...

aracı köşe başın falan bırakırsan açık bırakıyosun oda aracın fark edilmesini sağlıyor...

sanırım eski zafi de yok bu özellik...
senin zafirada da varmı starterbox bunu soruyor...

Püf havanız batsın :D bizim zafiralar eski topraksa ne yapalım yani hiç aklıma gelmemişti böyle bir özellik. Türkiye'ye dönünce bakar söylerim bizimkilerde de varmı yokmu diye. Ya da hanıma mı söylesem baksa ??? Yok sinyal kolunu falan zorlar kırar sonra Allah muhafaza zaten yeni lastiği patlatmış ben yokken. En iyisi eski kasası olan bir arkadaş baksın bizim yerimize mesela böyle teknik konular Gdonmez77 arkadaşımıza da yakışır hani.:rolleyes:

starterbox

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yahu arkadaslar bu konu problem olucak yahuuu :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: hahaha vallaha yok park lambalari iki haftadir arabayi arastirdim yok abiii

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu arada Zafira ile ilgili herşey zafiracılar buraya konumuz Opel sohbetlerimiz ana başlığı altında hareketli konular arasında;
izlenme bakımından 630 konu içinde 936 izlenme ile 24. sıraya;
gönderi bakımından 630 konu içinde 66 gönderi ile 18. sıraya yükselmiş.

bir üyemizin yazdığı gönderinin 10-15 satır olduğunu düşünürsek ki -diğer konularda "ya öyle mi" diyip yazdıklarında gönderi sayılıyor-paylaşım ve açıklama düzeyimiz daha yukarı seviyelere karşılık geliyor.Zafira ile ilgili herkesi bekleriz.

İŞTE, ZAFİRALARIN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ!! :D

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rifaz' Alıntı:
Püf havanız batsın :D bizim zafiralar eski topraksa ne yapalım yani hiç aklıma gelmemişti böyle bir özellik. Türkiye'ye dönünce bakar söylerim bizimkilerde de varmı yokmu diye. Ya da hanıma mı söylesem baksa ??? Yok sinyal kolunu falan zorlar kırar sonra Allah muhafaza zaten yeni lastiği patlatmış ben yokken. En iyisi eski kasası olan bir arkadaş baksın bizim yerimize mesela böyle teknik konular Gdonmez77 arkadaşımıza da yakışır hani.:rolleyes:

yok ya abicim öle havamız falan...

yönetimden zafirayla ilgili bi bölüm açılmasını talep ettim 1hafta oldu ses yok...

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kenangocmen88' Alıntı:
yok ya abicim öle havamız falan...

yönetimden zafirayla ilgili bi bölüm açılmasını talep ettim 1hafta oldu ses yok...

Bugün topik istatistiklerini inceleyince ben de bunun bir ihtiyaç olduğunu fark ettim. Astranın egzost gazı için bile adamlar konu açmış gaz kokluyorken zafiranın müstakil ve sabit bir başlıkta olmasında fayda var. Çünkü 1 hafta birşey yazmasak 2.veya 3. sayfaya doğru kayıyor. İnsanlar ilk sayfalara baktığı için fark etmiyor. Bu yüzden konunun komple sabit bir başlık altına taşınmasını talep etmeğe karar verdim. Ama taşımazlarsa da zarar yok böyle devam ederiz.

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa astra vectra calibra kadett varda zafira nie yokmuş ...
açsın serverlar bi zafira bölümü...
olmadı bizde kendi köşemize çekiliriz...:)