Opel Zafira Kulubu

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi cosmo farkı hocam :) ben çok ilgilenemedim, yavaş yavaş yaparız inş.

Bu aralar detaylı temizlik arıyorum. İstanbul da uygun yerler var. Düzgün bir yer bulup vereceğim.

Demek istediğim zaten bu araç kendi çapında ağırlığı bi duruşu karizması olan bi araba o yüzden apaçi gibi modifiye etmek abes kaçıyor ...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 110.000 km bakımını yaptırdım.

yağ(castrol 10/40)
yağ filtresi
hava filtresi
bujiler
ön Z rotlar

Malzeme fiyatı 210TL +90 işçilik.

Kazasız belasız sürüşler.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün 110.000 km bakımını yaptırdım.

yağ(castrol 10/40)
yağ filtresi
hava filtresi
bujiler
ön Z rotlar

Malzeme fiyatı 210TL +90 işçilik.

Kazasız belasız sürüşler.

Polen filtresini değiştirmediniz mi? ya da yazmayı mı unuttunuz? Z rotları neden değiştirme gereği duydunuz? Aldığınız bujilerin markası nedir. Bakım fiyatı oldukça uygun. :bir:
Kazasız sürüşler dilerim. :cool:
Bu arada bakım aralığınız 10.000 km de bir mi?

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben Mobil 5-30 kullanıyorum.Bujiler GM/Bosch,filtreler GM.Bu şartlarda tüm malzemeleri 135 e aldım.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben Mobil 5-30 kullanıyorum.Bujiler GM/Bosch,filtreler GM.Bu şartlarda tüm malzemeleri 135 e aldım.

Hocam; 5-30 yağ kullandığınızı belirtmişsiniz. Hiç 10-40 kullandınız mı? Kullandınız sa 5-30 ila kıyaslarsanız gözlemleriniz nedir? Ben aracı alır iken eski sahibi ile bakım yaptırdığı ustaya gittik, usta 10-40 kullanıyoruz dedi. Ben de 10-40 kullanmaya devam ediyorum. Araca + ya da - yönde uzun zaman içerisinde ne gibi etkisi olabilir.
Kazasız günler dilerim.:cool:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bu aracımda hiç kullanmadım şahsen ...

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam; 5-30 yağ kullandığınızı belirtmişsiniz. Hiç 10-40 kullandınız mı? Kullandınız sa 5-30 ila kıyaslarsanız gözlemleriniz nedir? Ben aracı alır iken eski sahibi ile bakım yaptırdığı ustaya gittik, usta 10-40 kullanıyoruz dedi. Ben de 10-40 kullanmaya devam ediyorum. Araca + ya da - yönde uzun zaman içerisinde ne gibi etkisi olabilir.
Kazasız günler dilerim.:cool:

Efe bey, sorularınızın iyi niyetinden şüphem yok ancak sorduğunuz soruların cevabını internetten kolayca bulabilirsiniz.

Bu arada polen filtresinin sökümü zor, o yüzden sürekli değişmiyorum.
Z rotlarda ömrünü tamamlamış, ön takımda hafif ses yapıyordu o nedenle değiştim.

İyi forumlar.

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efe bey, sorularınızın iyi niyetinden şüphem yok ancak sorduğunuz soruların cevabını internetten kolayca bulabilirsiniz.

İyi forumlar.

Kenan Bey yaklaşımınız için teşekkür ederim. Malum nette çok şey yazıyor, insan hangisine inanacağını şaşırıyor. Amacım varsa tecrübelerinizden istifade etmekti.
Dün elime yağ ile ilgili bir katalog geçti ve sayfalarını karıştırınca 5w/40 ila 10w/40 ın katalogdaki teknik değerlerini gördüm. (5w/30 un değerlerini bulamadım) Hemen fotoğraflayıp sizlerin bilgisine sunmak istedim. Katalogda kırmızı ila işaretlediğim teknik değerlere bakılınca her iki yağ için fazla bir farkın olmadığı görülüyor.
Yani, sentetik yağ ile tam sentetik arasında kayda değer bir farkın olmadığı görülüyor. Amaç tüketiciden fazla para almak olduğu için tam sentetik yağı yere göğe sığdıramıyorlar. :mad:
Gel gör ki kazın ayağı anlatıldığı gibi değilmiş.:sopa:

Ekli dosyalar

• DSC_0148-1.jpg
    DSC_0148-1.jpg
    84.1 KB · Görüntüleme: 18
  • DSC_0149-2.jpg
    DSC_0149-2.jpg
    82.6 KB · Görüntüleme: 17