Opel Zafira Kulubu

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 1.9 cdti cosmo zafira;
merak ettiklerim nasıl arabadır, yakıtı nasıldır, sürüş keyfi uzun yolu, şehir içi kabiliyeti, konforu, vites geçişleri, kullanan arkadaşlar gerçekten tavsiye edermi şikayetleri varmı, tşk ederim

bendeki de ayni arabadandi ama viteslisi.yakit olarak sehir ici soguk havalarda kisa mesafelerde 8-9-10 litreye kadar cikabilir sürüs tarzinada bagli ama uzun yol ben Türkiyeye gidip geldim her türlü sürüs yavasi hizlisi zaman zaman limitler bile zorlaniyor uzun izin yolunda ve arabada 4 kisi bagajda orta aynadan arka görülmeyecek kadar dolu.yakit ortalamam 6.4 lt idi.uzun yolda otomatik te cok yakmaz ama kisa mesafeli sürüslerde belki biraz artabilir.en ekonomik sürüsümle 100 km/h.hizi gecmeden klima kapali yine dürt kisi 4.8 lt.yani ekonomok bir aile arabasi diyebiliriz bu arada 170-200 km hizlarda bile asiri yakisi yok.benim arabamla.chip taktirmadan önce 220, chipten sonrada 230 gibi hizlari gördüm.cok hizli araba kullanan biri degilim ama zaman zaman kücük denemeler yaparim.yüksek hizlarda da gayet iyi kendini ciddi anlamda güvende hissettiriyor.uzun yol yada sehir ici farketmez gercekten tavsiye ederim.bendeki vitesliydi sorun yok ama linkteki otomatik daha güzel .gerci Türkiyede otomatige karsi bir ön yargi var ama ben bu otomatikler hakkinda hic bir sorunla karsilasmadim bizim diger araba da ayni otomatik vites var sorun yok.sorunlu ve problemli bir araba degil alacaginiz araba gercekten temiz kullanilmissa size cok arabalik yapar.unutmadan rampasi mütistir uzun yolda sirt agrisi bel agrisi karin agrisi yapmaz.
tesadüfe bak:D benimde o yillarda 2001 model 140.000 km de 1.9 tdi golfum vardi.onla gidip zafiyi sürünce aradaki fark anlatilmaz güzeldi.zafiyi alip golfü mü satmistim.2-3 yil kadar zafiyi kullandim sorun yoktu sattim. e60 bmw ye olan tutkumu yenemedim:D

Son düzenleme:

kirlius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki de ayni arabadandi ama viteslisi.yakit olarak sehir ici soguk havalarda kisa mesafelerde 8-9-10 litreye kadar cikabilir sürüs tarzinada bagli ama uzun yol ben Türkiyeye gidip geldim her türlü sürüs yavasi hizlisi zaman zaman limitler bile zorlaniyor uzun izin yolunda ve arabada 4 kisi bagajda orta aynadan arka görülmeyecek kadar dolu.yakit ortalamam 6.4 lt idi.uzun yolda otomatik te cok yakmaz ama kisa mesafeli sürüslerde belki biraz artabilir.en ekonomik sürüsümle 100 km/h.hizi gecmeden klima kapali yine dürt kisi 4.8 lt.yani ekonomok bir aile arabasi diyebiliriz bu arada 170-200 km hizlarda bile asiri yakisi yok.benim arabamla.chip taktirmadan önce 220, chipten sonrada 230 gibi hizlari gördüm.cok hizli araba kullanan biri degilim ama zaman zaman kücük denemeler yaparim.yüksek hizlarda da gayet iyi kendini ciddi anlamda güvende hissettiriyor.uzun yol yada sehir ici farketmez gercekten tavsiye ederim.bendeki vitesliydi sorun yok ama linkteki otomatik daha güzel .gerci Türkiyede otomatige karsi bir ön yargi var ama ben bu otomatikler hakkinda hic bir sorunla karsilasmadim bizim diger araba da ayni otomatik vites var sorun yok.sorunlu ve problemli bir araba degil alacaginiz araba gercekten temiz kullanilmissa size cok arabalik yapar.unutmadan rampasi mütistir uzun yolda sirt agrisi bel agrisi karin agrisi yapmaz.
tesadüfe bak:D benimde o yillarda 2001 model 140.000 km de 1.9 tdi golfum vardi.onla gidip zafiyi sürünce aradaki fark anlatilmaz güzeldi.zafiyi alip golfü mü satmistim.2-3 yil kadar zafiyi kullandim sorun yoktu sattim. e60 bmw ye olan tutkumu yenemedim:D

çok tşk ederim osmaniyeli kardeşim paylaşımın için kafaya taktım zafira yı alıcam ama o araba olur ama başkası tabi kesinlikle otomatik ve 1.9 cdtı olsun istiyorum
Bir zamanlarda astra dan sonra 4 kasa Golf e takmıştım şimdi de zafira istiyorum
kısmet nasip herşey
tşk ediyorum güzel yorumların için

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica edrim biz ne icin burdayiz.
kafana takilan her seyi sorabilirsin seve seve cevaplarim.

Son düzenleme:

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kenan bi uğra bu hafta çarşamba ya kadar gündüzleri tamamen Mahkemedeyim senin aracıda yakından görelim telefonum 0505 236 61 31 gelmeden öncede bi ara istersen. Hatta benim 4 kasa 1.9 TDİ 99 model golf ede talip olursa burdayım
benim almayı düşündüğüm araç kütahya da çünkü Zafira 1.9 cdtı cosmo 2007 model. O yüzden senin araca bi baksak bi fikir versen canlı bi görsem sevinirim.

migrosun ordaki arkadaşımıda beklerim

tşk ler

Teşekkür ederim uğramaya çalışacağım. Ancak öğlen arası olabilir. Sizi telefondan ararım.

kirlius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar facebook ta da zafiracılar dostluk grubu adı altında da bir grup var haberiniz olsun

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Aydın~İstanbul yolculuğu yapıldı.malum 4 kişi+bagaj sonuna kadar dolu yukarda biraz arkadamdaki arabayı görebiliyorum ama :)

depo fullendi 446 km yol katedildi ful depoyla,
Ort hız: yol bilgisayarında 91 km gösteriyor ama 110 dan aşa düşmedik diyebiliriz.
Tüketim ise: yol bilgisayarında 7,1 lt olarak(lpg cinsinden 8.8 lt tüketim yapmış bulunmaktayım) ama lpg deposunu boşaltıp tekrar doldurduğumuzda 39,5 lt lpg aldı.
daha önceki yolculukta fulleyip tekrar boşaldığında 420 km gittiğimizde bitti ve 41.5 lt lpg aldı,
çıkarken doldurulan lpg istasyonu ve pompası aynı ama biten depoya doldurulan istasyonlar farklı,sanırım bunlardan farklılıklar olsa gerek bizim deponun hacmini tam bilemiyorum :) herhalde kabaca 40 lt alan bir depoya sahibim.
arabayı izmir otoyolunda biraz sıkıştırdım tünel çıkışından sonra hafif yol eğiminde sıkıştırdım lpg'de,çok rahat 200 km hıza çıktı eğimde ama rüzgar vardı biraz sallandı endişe ettim ;)