Opel Zafira Kulubu

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
selam millet gittim gezdim geldim yine buralardayim ..yolculuk nasildi diye sorarsaniz.. konya, afyon arasinda yolda kalana kadar güzeldi,sarz dinamasu bozuldu yolda kaldim kurtarici falan derken bir günüme mal oldu servis 4 gün dedi sanayide ayni gün halledip ciktim yola su an sorun yok herkese sevgiler..

Metin kardeşim sağol, sana da Ankara'ya dönmek nasip olsun.:rolleyes:
Emrah kardeş geçmiş olsun ..Aracın yeni değil mi şarj dinamo arızası??? şaşırdım doğrusu. Eminsen ve değiştirdiysen ve hallolduysa birşey diyemem ama bana da opel servisinde bu dinamo ölmüş demişlerdi dinamoyu söküp ucuz fransız malı birşey taktılar. benim içim rahat etmedi eski dinamomu istedim. Elektrikçiye götürdüm. Adam bir ölçtü; sapasağlam. sonra şarjdan aküye gelen bağlantıyı takip edince tespit ettik ki; tel kablonun içinde kırık olduğu için akü tam dolmuyormuş ve rölanti inip kalkıyor araba stop ediyormuş. Bu arada gidip servise arızayı söyledim., onlar da baktırıp mahçup "tamam doyruymuş tespitiniz" dediler, dinamolarını söktürüp attım ve paramı da geri aldım. Sonra ekelktrikçiye gittik. Lehim kaynakla tel kabloyu doldurdular ve sorun şip şak halloldu.
Bu araçların dinamoları 200-300 bin km sorunsuz gider de o yüzden şaştım.:confused:

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok sagolasin haklisin abi bende 50.000 km de sarz dinamosu bozuldugunu hic görmedim ama tespit dogruydu dinamonun üstünde bir parca degisti servis tamirat icin 500-600 lira demisti sanayide 200 liraya hallettik ondan sonra yaklasik 6000 km daha yaptim sorun yok ama benim icimde cok rahat degil en kisa zamanda burdaki servise gidip dinamonun yolda bozuldugunu ve sanayide yaptirmak zorunda oldugumu söyleyip yenisini takmalarini isteyecegim servis tanidik ve garantiden degistireceklerini düsünüyorum ..simdiye kadar hic bir arabamda sarz dinamosu bozulmamisti.sastim vallahi hemde bu araba izine geldigim en yeni arabaydi aslina bakarsan abi bu araba beni hayal kirikligina ugratti diyeceksinki olur bozulur ama ne bileyim simdiye kadar hic yolda kalmamistim ama diger yerden bakiyorum baska bir arkadas sirbistanda 330 dizel bmw ile yolda kalmis silindir üst kapak contasi yanmis benimkisi en azinda memlekette oldu gävur ellerinde degil.

buralp41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam millet gittim gezdim geldim yine buralardayim ..yolculuk nasildi diye sorarsaniz.. konya, afyon arasinda yolda kalana kadar güzeldi,sarz dinamasu bozuldu yolda kaldim kurtarici falan derken bir günüme mal oldu servis 4 gün dedi sanayide ayni gün halledip ciktim yola su an sorun yok herkese sevgiler..
Emrah abi geçmiş olsun önemli olan sana bir şey olmamış arızalı parça yenisiyle değişir boşver....

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sagolasin Alper cigim, sükür rahat gelip gittim.. araba bu ariza da yapacak öyle degilmi.zaten yolda gördügüm ariza yapmis daha lüks arabalardan sonra benim ki devede kulak kaldi en azindan memleketimde kaldim bulgar yada sirp larda degil..

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim opellerde sevmediğim tek bu yön en yeni araca bile % 100 güvenemiyorsun. Yoksa güzel araçlar yapıyorlar ama böyle işte..Şarj dinamosunun orijinali çok pahalı 1500 TL yakın. garantiden halledebilirsen çok iyi olur yoksa durduk yerde masraf.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün servise gittim durumu oldugu gibi izah ettim.sarz dinamosunun garantiden degismesi icin arastirma yapacaklarini en kisa zamanda beni arayacaklarini söylediler bakalim hayirlisi..

rifaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Servisteki teknik elemanları biraz bağlamakta fayda var, yoksa kullanıcı hatası deyip çıkarlar, bu dinamo ile oynanmış derler de derler. Umarım herşey yolunda gider de garantiden hallolur. geçmiş olsun:(

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abi bu gün servisten aradilar sarz dinamosunu garantiden degistirecekler..bu iside böylece atlasmis olduk sagolasin..