OPEL Yetkili servis rezaleti...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yakıt çok ince ise motor sesli çalışır bunun yanında enjektör lastiklerinden yakıt sızdırır ve yağa yakıt karışır. bu durum dizel araçlar için geçerlidir. haliyle aslında yağ çoğalmaz yağa yakıt karıştığı için karterdeki sıvı artar.

Hoppala bunu da duydum ya... daha bir şey demem...

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben artık GTL yakıt almıyorum, Yağ seviyem son servise girdiğimden beri hiç değişmedi. Tavsiye ederim, GTL yakıt almayın.

Bu arada aracım Euro 5 olması lazım, çok emin değilim ama.

Son düzenleme:

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akıllardaki soruları kısaca yanıtlayayım

Olay ile ilgili yetkili servisi aradım (Erzurum Erdemirler) ve direkt olarak bakımda 1,3 motorlara ne kadar yağ koyduklarını sordum. Yanıt olarak 3,5 litre koyulduğunu ve filtre de değiştiğinde 4 litre koyduklarını söylediler. (Zaten elimdeki bakım faturasında da 4Lt yağ koydukları görünüyor.)

Ben de kitapçıkta filtre değişimi ile birlikte 3,2 litre yazıyor, zaten yağ çubuğunda da yağ çok üstte görünüyor dedim. Nedir bu durum dedim. ''Siz kitapçığa bakmayın.'' dediler ve ağzıma ne geldiyse söyledim. ''Getirin aracınıza bi bakalım.'' dediler. Bir daha asla kapınızdan bile geçmem cahil insanlar dedim ve kapattım.

Yakıt olarak Total Excellium klullanıyorum...

Yazıklar olsun diyorum, sadece yazıklar olsun. Onlarca insan şuan mağdur durumda ve haberleri bile yok... Ayrıca bir diğer husus bu rezaleti sadece Erzurum Erdemirler değil, diğer Astra J dizel kullanıcısı arkadaşlarımla durumu paylaştığımda gördük ki onların aracında da yağ fazla.

Farklı bir platformda ismini şuan telaffuz etmek istemediğim yetkili bir Opel servis çalışanı da 1.3 dizel motorlar için 4 litre yağ kullandıklarını söyledi. Bizler gerçeği açıklayınca da öylece kaldı, aksi bir cümle kuramadı...

Tek kelimeyle REZALET !!!