opel yeni astra sedan h hararet göstergesi

aluleci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak açikken setting e basin sonrasinda bc ye basin 2-3 kez basmak gerekebiliyor
bende sedan njo elegance paketli astra mevcut. Onda oluyor. :)

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
njoy ve cosmoların ekranı çok farklı,sizin aracınız enjoy mu denediniz yani gördünüz bilgileri

bende setting tuşuna basılı tutuyorum bip sesi geliyor fakat devamında hiç bir bilgi çıkmıyor ekranda..

setting tuşundan sonra BC tuşuna bas bide öyle dene

volkantürker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gizli Özellikler:

1- Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyormuş. Follow me home özelliği

2- Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Kontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10- Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
Bu ayarlar:
-Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
-Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
-Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
-Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
-Cruise control varsa onun ayarları
-bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

11-Test menülerinin açılması için : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test meüleri açılacak.

http://img141.imageshack.us/i/7ab53af058ed4e7db84ce78.jpg/http://g.imageshack.us/img141/7ab53af058ed4e7db84ce78.jpg/1/

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir...

İstek üzerine özellikleri yazdım hepsi alıntıdır.

başka bir sayfada yazmışlar

ahmi_63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunlar vectra c1 içinmi? bide benim arabada tc(traction control)olamsı gerekmiyormu araba çok patiye düşüyorda..

orantes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra twinport var.yeni aldım.yağını filtrelerini değiştirirken sordum.şaşırdılar.özellikle hararet yaptırdım,fan çok kısa süre 10-15sn.gibi çalıştı ama her hangi bir uyarı sinyali filan vermedi.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 astra twinport var.yeni aldım.yağını filtrelerini değiştirirken sordum.şaşırdılar.özellikle hararet yaptırdım,fan çok kısa süre 10-15sn.gibi çalıştı ama her hangi bir uyarı sinyali filan vermedi.

özellikle hararet nasıl yaptırdınız anlayamadım..
fan açması gayet doğal ve ikaz vermez fan açtığında..

fan açmaz ise hararet 110 dereceyi geçtikten sonra ikaz veriyor sistem..

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özellikle hararet nasıl yaptırdınız anlayamadım..
fan açması gayet doğal ve ikaz vermez fan açtığında..

fan açmaz ise hararet 110 dereceyi geçtikten sonra ikaz veriyor sistem..

dogru :good:eek: yaptırdığın hararet olmuyor termostat müşür bozuk olmadığı sürece hararet yaptıramazsınız