Opel Vectra C titreme...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar baska cevaplarda bekliyorum...
Sana daha iyi yardımcı olmak için belirtileri iyice açıklaman gerek..
Çalıştırma rolanti nasıl? motor sıcak soğuk? fitese takınca hareket eder iken mi bu titreme? normal hızda varmı motor ??? bu soruları cevablarsan daha net bilgi verebilir arkadaşlar...

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
arkadaslar baska cevaplarda bekliyorum...

benzinli araç için sorsan hertürlü alternatifler söylenir ama dizel için pek söylenemez.

enjektörlerden yapar, kızdırmalardan yapar, pistonlardan biri çalışmaz yapar, kurum vardır yapar, motor takozundan yapar,

yapar oğlu yapar.

aracınıza bakmadan kim ne diyebilirki, servise danışın.

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet semia kardes gecenlerde bir ustaya gösterdim,motor takozlarina bakti onlar saglammis,fehler diagnose yani türkcesi bilgisayarla hata kodu aratma yaptirdim sonuc sifir hata,arac motor sogukken ilk calistirmada 1000 ila 2000 devir arasinda arac bosta iken motor titriyor,ayrica kalkista ve vites gecislerinden hemen sonraki 1000 ile 2000 devir arasinda sarsinti yapiyor,yalniz motor isininca titreme hafifliyor,bu arada hararet saatine baktim 75 e geliyor ama kaloriferi acinca saat sifira düsüyor,galiba aracin termostatida arizali termostat aldim 46 euroya yarin takacagim titremeyi hala bulamadim...Ayrica buradaki opel servisine götürürsem 150 euro sadece hatayi bulmak icin alacak o yüzden son care opelden önce siz bilenlere danisayim dedim...cevaplariniz icin tesekkür ederim....

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmadan rolantide hic bir problemim yok sadece 1000 ile 2000 devir arasi...2000 devirden sonra motor sicak veya sogukta olsa cekiste sikinti yok...

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isten dolayi sadece cumartesi günleri zamanim oluyor,ve bu hafta götürdüm,tamirci ögleden sonra getir dedi benim de terminim vardi,bu hafta kaldi,kismetse bu hafta ici yada sonu baktiracagim,hararet bi 80 oluyo sicagi acinca sifira iniyo iste böyle kardes opelinmi var derdin var hesabi ugrasiyorum ama titremeyi daha cözemedim ilk evvela thermostat sonra ona bakacagim.... saygilarimla...

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet termostati degistim yani sira bir usta mazot filtre contasina bak dedi iyi oturmamis olabilir dedi onuda degistim komple ama hala titreme gecmedi bu gün birsey daha oldu otobanda giderken araba cekmedi yani 100 km nin üstüne cikamadim,arac giderken stop edip yeniden calistirdim cekis normale geldi ....saygilarimla

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cem debraj testi yapsana...2 fitese tak elfrenini çek çalıştır ve yavaş yavaş el frenini indirirken kalkışı dene canım
arıza vermiyor kalkışta titreme şimdi 100km i geçmiyor diyorsun debrajın bitik olabilir
artı vuruntu sensoru ve debimetre

Son düzenleme:

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yok ya debriyajla alakali birsey degil,arti komple seti ve volant dislisini gecen yaz degistirdim,sunu 100%100 biliyorumki hata elektronikten ama hala cözemedim,debriyajida denedim kavrama saglam,ayrica sabahlari bilhassa bosta calistirdigimda arac gaz yemiyor,motor titreme yapiyor 1 dak.sonra gaz yiyor ama motor isinana kadar titreme devam ediyor,sen daha önceki yazinda isi müsürü demissin ondan olabilirmi,ayrica almancasi ne bu aletin yazarsan sevinirim saygilarimla......Bu arada tesekkür ederim....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debimetre almancası Luftmassenmesser (LMM) bozulunca symptomu çekişten düşme hatta 3500 deviri geçmeme,hatta cdti lerde veya dizellerde 2000 devire kadar boğulma isteksizlik orta devirde yarı güc kaybı,max güce erişmeme,birden gaza yüklenince tekleme sallantı sebebi verir..
Motor ısısı müşürü almanca(temperatursensor) bozulduğunda rolanti dengesizliği yakıt sarfiyatı artışı...
kolay gelsin

Son düzenleme: