Opel Vectra C titreme...

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar benim problemim aracla vites degistirdikten sonra arac titreme yapiyor,ama biraz fazla gaz verince titreme geciyor...Mesela 1.vteste kalkis yapip az gaz verirsemveya2.vitese takinca normal gaz verince...Burada bir arkadas glühkertze yani türkcesini tam bilemiyorum ama isitma bujilerini degistir dedi,sizcede böylemidir...:sorry::sorry::sorry:Bu arada arac vectra c 2005 diesel 110 hp ctdi motor...

Son düzenleme:

ONRYLMZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2004 vectra c aracına sahibim aynı şekilde benimde öyle sıkıntılar oldu. Kışlık bakım yaptırdım yağ, antifriz, tüm filtreler vs. bununla birlikte bujileride değiştirdim. titreme geçti. belki size de faydası olur. fakat ilk çalıştırdığımda motor devri normalde 8000 devirde olması gerekirken bende motor ısınıncaya kadar 10000de oluyor. peki böyle bir durum sizde de oluyormu?

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesajima cevap verdigin icin tesekkürü borc bilirim arkadasim evet bendede 1000 devirde calisisiyor suan.....Arti ben biraz arastirdim galiba sorun isitma bujilerinde gerci arac tek marsta aliyor ama galiba atesleme sorunu var gibi geliyor bana saygilarimla......

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Selamlar,

2004 vectra c aracına sahibim aynı şekilde benimde öyle sıkıntılar oldu. Kışlık bakım yaptırdım yağ, antifriz, tüm filtreler vs. bununla birlikte bujileride değiştirdim. titreme geçti. belki size de faydası olur. fakat ilk çalıştırdığımda motor devri normalde 8000 devirde olması gerekirken bende motor ısınıncaya kadar 10000de oluyor. peki böyle bir durum sizde de oluyormu?

Önce kendinizi tanıtınız,
Opel ve çoğu binek araç, dediğiniz devirleri çeviremez.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cem kardeşim daha geniş bilgi lazım araba tahminen soğuk ike yapıyor pekii arıza ışığı yanıyormu? tahminim ısı müşürü yani almanca temperatursensor yanlış verisi yüzünden ısıtma bujilerini erken kesiyor..8-10 euro parça...yoksa ısıtma bujileri ama onu arıza vermesi lazım olsa idi??? onun için aklıma ısı müşürü geldi yani lızdırma bujisini erken devre dışı bırakıyor

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
onur037 nickli üyeyim.Şifremi unuttum mail attım fakat daha cevap gelmedi. Şifrem gelirse bu nicki kapatacağım.

onur037 üyeliğiniz maalesef veri kaybından dolayı silinmiştir. Bu nickinizi isterseniz onur037 olarak değiştirebilirim.

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ariza isigi yanmiyor ayrica motor sicak ikende bu titremeyi yapiyor...

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim aracımda var suan bakımla bujilerle gecmiyor. deiştirdim baskı balata triger bile değişti yine o sarsıntı gitmedi. bana göre bu motor yada sanzuman takozlarından kaynaklanıyor bana öyle geliyor

cimcam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar baska cevaplarda bekliyorum...