Opel vectra b kasa cd ler hakkinda bİlgİ İstİyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zafer111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba bir araba almaya karar verdim elimde 17 bin lira civarı param var yaklaşık 5-6 aydır arabaları araştırıyorum. Ve aklıma en çok yatan ve bütçemin uydugu opel vectra cd yani b kasalar çok hoşuma gidiyor piyasası 17- 18 bin lira aklıma bu paraya en çok yatan bu arabalar oluyor sizce arabayı almalımıyım yani 5-10 yıl binebilirmiyim arabaya o kadar araba değiştirme meraklısı değilim. İllaki bakımı cart curt masrafı olacak ama durmadan bana rahatsızlık verirmi araçlar kullanan arkadaşlar 2.0 16 v mı almalıyım yoksa 1.6 16 v mı almalıyım hangisi daha çok tutuluyor arkadaşlar Allah rızası için yardım edin bilgilerinizi eksik etmeyin. soracak opel kullanan kimse yok çevremde lütfen teşekkürler.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 yılında 2000 model CDX aldım. Bu yaz 3. trigerimi değiştirdim. 150 000 + km...
Bu zaman zarfı içinde periyodik bakım dışında,
Radyatör, ahtapot hortumu, kalorifer peteği değişti. Hepsi orjinal ve çürümüş.
klima kompresörü ve bir kaç hortumu değişti.
direksiyon kutusu 1 kere tamir edildi.
3-4 kere egzantrik devir sensörü bozuldu. yeni tip takıldı kurtuldum.(motor yıkatmıştım ondan sonra düzen tutmamıştı)
2 kere hava akışmetresi değişti. 2. yi orjinal aldım sorun kalmadı.
külbütör kabak contası 2 kere değişti. Bir ara çok sıkıştırıyordum bu yüzden dediler. 3. vites 150 km... şu an bassam da uzun süre sıkıştırmıyorum.
1 er kere ön ve arka fren diskleri değişti. bu normal..
1 kere abs beyni tamir edildi.
1 kere gaz regülatörü değişti. zaten 100 000 km maks gidermiş.
1 kere ön takımı elden geçirdim. şu an sol ön amortisör patlak elden geçmesi lazım.
2 kere arka dingil burçları değişti, Sadece gıcırtı vardı, kaliteli takılınca düzeldi.
Bunun dışında 7500 km ile 10.000 km arası periyodik bakımlara girdim.

Çok yol yapmıyorsanız ve bildiğiniz bir Vectra B ise tadından yenmez. ama bitik vectra alırsanız 10 000 TL harcarsınız.. ve kasap bir ustaya düşerseniz..

kon.bv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasa olarak konfor olarak güzel araba ama şunu söyleyim nazik araba motor ların da en ufak sıkıntı varsa bulaşma masraflı araba bende eski kasası var motor conta yaktı 1000 lira rakam A mal oldu normal bi araba ortalama 300 400 çıkarken sen hesap işte masraf çıkmazsasorun yok kronik sorunlarını araştır acele etme derim

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zafer111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasa olarak konfor olarak güzel araba ama şunu söyleyim nazik araba motor ların da en ufak sıkıntı varsa bulaşma masraflı araba bende eski kasası var motor conta yaktı 1000 lira rakam A mal oldu normal bi araba ortalama 300 400 çıkarken sen hesap işte masraf çıkmazsasorun yok kronik sorunlarını araştır acele etme derim

hocam peki elimdeki paraya bakarak başka bi araçlarada bakıyorum sorun çıkarmayan araba yok sonuçta ikinci el ama işte sıfır alacak para olsa tabi sıfır alacam da. senin başka bi araç önerin var mı hiç bulaşma mı dersin yoksa tavsiye edermisin illaki masraf çıkaracak sonuçta 16-17 yıllık arabalar hocam.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 lira hazirda paraniz durursa olabilir aslinda vectra b ler biraz bakim ister yasi itibariyle biraz toparlarsiniz sorunlu noktalarini binersiniz.motorunda soru isareti olan vectra b almayin biraz daha kafaniz rahat eder.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kon.bv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel konfor olarak uzun yol olarak öneririm ama biraz tuzlu araçlar parçaları biraz pahalı ve işçilik de çok alıyorlar japon öneririm honda Nissan Toyota öneririm bunların motorları daha sağlam

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

silindir üst kapağının taşlaması bile 500 den başlıyor. Normal araba derken kuş serisinden bahsediyorsanız onlarda bile bu fiyatlarda yapılan conta işlemi şişirme olur. Aynı araçlarda yapılan masraf hemen hemen aynıdır. Hatta vectra B lerin yan sanayi seçeneği daha fazladır.

cemreaglagul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba bir araba almaya karar verdim elimde 17 bin lira civarı param var yaklaşık 5-6 aydır arabaları araştırıyorum. Ve aklıma en çok yatan ve bütçemin uydugu opel vectra cd yani b kasalar çok hoşuma gidiyor piyasası 17- 18 bin lira aklıma bu paraya en çok yatan bu arabalar oluyor sizce arabayı almalımıyım yani 5-10 yıl binebilirmiyim arabaya o kadar araba değiştirme meraklısı değilim. İllaki bakımı cart curt masrafı olacak ama durmadan bana rahatsızlık verirmi araçlar kullanan arkadaşlar 2.0 16 v mı almalıyım yoksa 1.6 16 v mı almalıyım hangisi daha çok tutuluyor arkadaşlar Allah rızası için yardım edin bilgilerinizi eksik etmeyin. soracak opel kullanan kimse yok çevremde lütfen teşekkürler.
Yaklaşık 14 yıldır 96 vectra 2.0 16V CD otomatik kullanıyorum. Iki cumleyle ozetlemek istiyorum. Bmw mercedes porche audi kullandım opel vectra kadar yol tutuş sadece audi a6 da vardi. Yani mukemmel otesi arabalar. Fiyatlarina gore hele muhteşem. Lakin ikinci cumlem şöyle, sakın otomatik alma, servislerde bile adam akıllı ustalar yok bi ariza cikti mi butun arizalar pes pese geliyor ve insanı kanirtiyor. Duz vites al kafan rahat olsun 230a kadar cikarsin rahatlikla 2.0 16V da.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra B CD kasa bende var. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Konforu güzel bir araba, yol tutuşu iyi frenler söylenildiği gibi biraz zayıf. Alcaksan 2.0 ını al 1,6 kasaya ağır kalır diye düşünüyorum. Fakat arkadaşların da dediği gibi temizini bulmak önemli yoksa masrafları insanı üzüyor. Geçen ay benim aracım jonta yaktı ve yaklaşık 1500TL masraf açtı. ben araştırarak aldım temizini aldım piyasasınında üzerinde para verdim fakat ona rağmen aracı bayağı bir topladım. Aracı aldığım şahıs aracı iki yıl garajda yatırmış ve hiç bakım yapmamış. ben trigerini değiştirdim filtrelerini değiştirdim ( aldığım kişi trigerinin, benzin filtresinin ve hatta bujilerin bile nezeman değiştiğini bilmiyordu ) teybi kolonları derken yaklaşık 5 bin tl masraf yaptım. Jonta yakmasından başka hiçbir sorun çıkarmadı bunuda sölemek isterim.
Fakat soğudum arabadan neden dersen heran bir sıkıntı çıkaracak gibi geliyor. Gözüm hep göstergelerde piskolojik olarak tabi buda beni rahatsız ediyor. Şehir içinde insanı yoruyor ama şehir dışında çok rahat bir araba, yakıtıda çok ekonomik. Alırsan temiz ve bakımlısını al. neyi ne zeman değişmiş belli olanı al, yoksa bu araçları toplamak gerçekten çok zor ve masraflı. nasip olursa 6-7 ay sonra satcam arabayı ve üst model biaraba alcam. Eski araba süprizlere her zeman açıktır.. saygılarr..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...