opel sorunları kronik!!!

enforacle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence tüm markalada sorun var vatandaş aracımın değeri düşmesin diye söylemiyor kimseye :)

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de 2000 g var ama yol bilgisayarı bozulur demişler aslında bozulmaz bozulan ekranı kronik midir evet kroniktir ekran yapısından dolayı cam buğu yapar polen filitresi yerine tam oturmazsa korna butonu yıpranır sonuç olarak yumuşak plastik iyi bakarsan taş gibi araba iyi bakmassan ......
ön takımda kolay kolay sorun olmaz neden daha önceki arabamda her sene öntakımı yeniledim komple bunda tık yok parçalarda yan sanayi kullanımı aracın değişen parçalarının dışındaki parçaları daha fazla yıpratmasına sebep oluyor örnek olarak amortisör patlak farklı marka 1 tane alıp taktırırsan aracın dengesi özellikle fren yaptığında bozulur eğer 4 ünüde aynı marka yaparsan denge bozulmaz farlarda zaman içinde matlaşma oluyor bu da görüşü zorlaştırıyor özelliklede yağmurlu havalarda çözümü kolay farları 7-8 yıl geçtikten sonra değiştirmek geçici çözüm ise self serviste bulacağınız ve deneyip memnun kaldığım yöntemle farlarınızı cilalamak yaklaşık 1.5 yıl oldu maşallahı var tekralamama gerek kalmadı 40 tl ye mal oldu yani opelde öyle abartılacak kadar kronik sorun olduğunu düşünmüyorum ilk çıkan astra h larda yazılım kaynaklı sorunlarla beraber beyin değişimine giden sorunlarda yazılım güncelemesi ile çözülüyor aracınızın kıymetini bilin

seagate

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi güzel de arkadaşın şikayetlerinin neler olduğunu tekrar okurmusunuz? Bence bunların bir kısmı kullanıcılar/ustalar tarafından sebep olunmuş hatalar değilmidir? Zaten aracın yeni sahibi de eski sahibinin ilgisizliğinden şikayetci değil mi?
- Ön takımlardan gelen ses, direksiyonda titreme= Bu şikayetin kaynağı sizce ne olabilir? Bu fabrikasyon bir hatamıdır yoksa aracın ön takım bakımlarının gerektiği gibi zamanında yapılmamasımıdır?
- Arabanın su azaltması, eksoz manifoldunun çatlaması= Su kaçağı her arabada olabilir, lastikler kelepçeler elden geçirilir, radyatör delik olabilir. Manifold çatlaması; işte bu kroniktir ve Opel'in ayıbıdır.
- Şoför mahalinin su alması= Araca ustalar LPG gibi bir eklenti yapılırken acemi bir işçilik uygularsa Opel ne yapsın.
- Farların az aydınlatması= Benim aracım 98 model aracın eskimesine ve toza bağlı olarak far reflektörleri biraz karardı. Bu belli bir yaşın üzerindeki her arabada olur. Daha kaliteli ampul kullanılırsa sorun kalmaz. (Birde Depo marka gibi yan sanayi farlar kullanılmamalı)
- Kültablasının tırnaklarının kırık olması= Buna yorum bile yapmam, çünkü benimki sapasağlam.
- Lpg ye sabahları geç zamanda geçmesi= LPG fabrikasyon bir uygulama değildir, bunun da kabahati Opel'e yüklenilemez.
- Motorun conta yakması = Araçların hangi şartlar altında conta yaktığını hepimiz biliyoruz, araç üst üste kaç kere conta yaktı, aracın soğutma sistemini kontrol ediyormusunuz, araç sık sık hararet yapıyormu, bunları açıklamadan hemen conta yakma için kronik bir sorun diyemezsiniz.

Katılıyorum ve ekliyorum Önce babam kullandı sonra ben 24 sene Opel Ascona bize hizmet verdi ne yolda kaldık ne Ağır masraf yaptık Ama tekbir usta baktı arabamıza her yere kurcalatmadık. Üstüne 4 araba değiştirdik ve anladık ki Opel gibi sağlamı yok. diğer markalarda parça komple değişir opelde bi contası değişir devam eder. ben buna çok şahit oldum. Usta çok önemli bence.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkesin bir görüşü var ama genelde arkadaşların dediği gibi aynı parçalarda yoğunlaşılıyor. bendede beyin problemi alt ve ön takım problemleri var. ha gayret deyip biraz daha masraf yapmak lazım. 9 yaşında araba olacak o kadar sonuçta metal ve plastik aksam. genede memnunum vectra dan. parama göre en keyifli araba bence. 9 yada 10 yaşına gelmiş yada aşmış her araçta çıkacak sorunlar.ama şu asfalt sesi varya harbiden bitiriyo kesin çözüm bulmak lazım....

tandogan82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam bende onceden tofas kullanan bır opelcıyım tofas varken opel arabasından korkardım almayı cok ıstedım ama yok parcası pahalı yok herdaım arıza cıkarır bulamazlar sanayıde yatar kalkarsın dedıler basımı sısırdıler ama hayalım yıne bır opeldı va cok arastırdım aynı model arabayı 11000'e de buldum 16000'de ogrendım kı bu arabanın pıyasası temızlıgı ve orjınallıgı pek cok arabayı kompıtekse soktum 1000 ytl den fazla para odedım ama sonunda 1998 model 2,0 motor gls buldum 16000 sıkı bır pazarlık 15250 bıtırdık aldım ve suan cok memnunum hıcbır problem sorun yok tum aksmı calışıyor marsa basıyorum istanbul zonguldak ankara gıdıp gelıyorum bu sıkayetınız olan sorunların hıcbırısını yasamıyorum,demek ıstedıgım bu aracları (opel)alırken cok arastırp kusursuzunu bulmak gerekır alırken verecegınız 1000 1500 tl fazla para onemlı degıl ben aldıgımda arkadaslarım cok pahalı almıssıın kazıklanmıssın dıyorlardı sımdı ise 16000 verıyorlar vermıyorum :=) bence sorun aracta degıl kullanım tarzında herkese gecmıs olsun opelımı sevıyor yoluma devam edıyorum

trex06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katlıyorum 1.5 sene oldu bir dahamı opel tövbeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tofas toros devri bitti kardeslerim...platinli atesleme,mekanik vakumlu benzin pompasi,jikle karburatör....unutun...
opele haksizlik ediyorsunuz..önce diger arabalara bakin...opel övücüsü degilim.. ama söyle bir bakin su ülkede kactane opel var kac tane vw veya baska arac???? iste burda basliyor problem...o 60binden baslayan vw yi alin ondan sonra görüselim :D

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araçlarda sorunlar olur ama bunların hepsinin kronik olarak belirtilmesi yanlış en komik olansa camların buhar yapması kronik bir sorunmuşşşş havlandırmayı yönlendir cama doğru sıkıntı kalıyor muu???
ne demişler bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye atalarımız ne kadar doğru söylemiş
en başta arabanı her ustaya göstermiyeceksin her zaman ömür boyu kullanacakmış gibi bakımını yaptıracaksın yan sanayi ürün kullanmamaya çalışacaksın ve verdiğin para ile aldığın arabanın mükayesesini iyi yapacaksın
ben opellerin kronik sorunu ypk demiyorum bende arabamın ön tarafından gelen tıkırtılardan hoşnut değilim ama bu arabalar almanya yol şartlarına göre yapıldığını da unutmamak lazım bizim otobanlarımızda bile çukurlar oluşuyor
ilk önce iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor aracının bakımlarını düzgün yap sorunsuz kullan
genelde sorunları büyük olan arkadaşların araçları 10 yaşından nüyük olan araçlar eeee buda kulll yapımııı daha başka nedenebilinir kii

hakan44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla aslında dışardan öle görünüyo sanki diger arabalar hiç sorun yokmuş gibi ama göründügü gibi degil arkadaşlar.Bi gerçek varki bakımsız araba her zaman sorun çıkartır,insanın arabasını dinlemesi lazım bişey hisetiginiz anda baktırmak gerekli ama bakılmaz ise sorun genişliyor ve daha farklı sorunlarada zemin hazırlıyo neticede mekanik illaki eskiycek bozulacak ama kronik drumlarında illaki bi çaresi vardır.2.el araç alırken çok dikkatli olmak lazım işte tüm sorun burda hor ve bakımsız kullanılmış bi araç ister istemez baş agrıtıyo ve piyasada çok şöför var ama daha lastik degiştirmeden haberleri yok kaputu açmamış insanlar var.Ama benim görüşüm opel güzel ve sağlam arabalar yapıyo.Ben astra g kullanıyorum ve kiminle konuşsam opelin en güzel arabası oldugunu söylüyo ve çok tutulan ve 14yıl üretimi yapılacak bi araç.Sorunlu olsa opel üretmez diye düşünüyorum..Birde sölemek istediğim forumlarda zaten insanlar sorunlarını paylaşıyo bu sadece opele özel degil diger markaların sitelerindede bu tür paylaşımlar var.

vosvosist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra g kasalara sorunlu diyenlere sadece şaşarım