Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

goxb link' Alıntı:
Dediğiniz yağı koymuyorlar diye mi mahkemeye vereceksiniz?
evet bu nedenle verecem.araba benim araba.sizin arabaniza bim den alınma bir yağ koysalar ve 140 lira fiyat verseler siz izin verir miydiniz?GM nin yağından ben memnun değilsem bana zorla bu yağı koymaları benim tüketici haklarıma aykırıdır.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gm 5w30 yağ 55 tl costrol magnatec 5w30 75tl mobil 70 tl yağların 4 litre fiyatları  032questn

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence siz mahkemeye gitseniz kendi yağınızı koysanız bile en ufak araçta bir problemde yağın etkilediği kısım devre dışı kalıcaktır kaldı ki bu yağ gm tarafından yani firmalarında kullanılan bir yağ fiat opel gibi gibi.Bu yüzden bimden alınmış muamelesi yapmanız baya bir abes olmuş yinede arayın hakkınızı ama dediğim gibi parça garantiden düşürürler.Şimdiden kolay gelsin

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
evet bu nedenle verecem.araba benim araba.sizin arabaniza bim den alınma bir yağ koysalar ve 140 lira fiyat verseler siz izin verir miydiniz?GM nin yağından ben memnun değilsem bana zorla bu yağı koymaları benim tüketici haklarıma aykırıdır.

Bugün Ankara Odakta yağ meselesini sordum, usta: bizde her marka yağ var normalde Castrol kullanıyoruz, mobil 1 isterseniz onu da koyarız. Yağı siz getirseniz dahi yağ için çıkış yapmak zorundayız falan dedi.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Bugün Ankara Odakta yağ meselesini sordum, usta: bizde her marka yağ var normalde Castrol kullanıyoruz, mobil 1 isterseniz onu da koyarız. Yağı siz getirseniz dahi yağ için çıkış yapmak zorundayız falan dedi.
Sallamışlar...Ben 2 servise sordum ikisi de kendi yağınızı getirebilirsiniz dedi. 120 lira civarı bir miktarı düşeriz dediler. Özellikle sordum yarın öbür gün garanti açısından bir sıkıntı olur mu diye. Kesinlikle olmaz dediler. Zaten servisler illa GM marka yağ kullanmıyor. Araca uygun her yağ kullanılabilir ama bazı servislerin işine gelmiyor tabi.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bence siz mahkemeye gitseniz kendi yağınızı koysanız bile en ufak araçta bir problemde yağın etkilediği kısım devre dışı kalıcaktır kaldı ki bu yağ gm tarafından yani firmalarında kullanılan bir yağ fiat opel gibi gibi.Bu yüzden bimden alınmış muamelesi yapmanız baya bir abes olmuş yinede arayın hakkınızı ama dediğim gibi parça garantiden düşürürler.Şimdiden kolay gelsin
GM nin yağına bim muamelesi yapmadım sadece örnek verdim.Bu yağa niye ön yargılı oldugumu söyleyeyim.Bilginiz olsun diye söylüyorum GM nin 4 litre yağı amerikada 10 dolara satılıyor.WALMART ta gözlerimle bunu gördüm.mobil1 ler en azından 30 dolar civarı.bu kadar fark varsa bence kalite açısından da fark vardır.bim mi bilmem ama fiyatları ortada.işin özeti 10 dolarlık yağa 140 lira veriyoruz

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öyle bakarsanız altınızdaki arabaya 20bin tl sadece vergiden dolayı fazla fark veriyorsunuz.Servisin fazla fiyat almasının nedeni garantinin devam etmesini sağlaması yani koyduğu herşeyden çıkıcak aksam garantide kalıyor.İstediği yağı koysun farketmiyor gm olmasın diyin mobil koysun bu sefer fiyatı dahada arttırcak yani garantin varsa seve seve katlanman gereken durumlar.Dışarda bakımı 200 lira bile tutmayan araçlara 500 lira hepimiz ödedik ödicez mecburen...

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı şekilde 2000 tl lik doğalgaz kombisininde 200tl yıllık bakım fiyatı var yaptırmazsanız garanti dışı kalıyor bakım diye de yaptıkları da elektrik süpürgesiyle içindeki tozları almak 023hm

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Aynı şekilde 2000 tl lik doğalgaz kombisininde 200tl yıllık bakım fiyatı var yaptırmazsanız garanti dışı kalıyor bakım diye de yaptıkları da elektrik süpürgesiyle içindeki tozları almak 023hm
zaten bu ülkede teknik servislerin bakımdan anladıgı para kazanmak...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar METRO larda Castrol Magnatec Dexos2 4litre yağ kampanyada 80 liraya satılıyor haberiniz olsun.